Goniec.pl
Małgorzata Rozenek wystąpiła w Parlamencie Europejskim. Podczas przemowy wspomniała o PiS

Instagram: @m_rozenek

Małgorzata Rozenek wystąpiła w Parlamencie Europejskim. Podczas przemowy wspomniała o PiS

3 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Małgorzata Rozenek wystąpiła w Parlamencie Europejskim, gdzie zabrała głos na temat procedury zapładniania in vitro. Warto podkreślić, że polska celebrytka została matką trójki dzieci właśnie dzięki tej metodzie leczenia niepłodności.

TRICOLORS/East News

Małgorzata Rozenek ujawniła prawdę o swojej mamie. „Nieustannie krytykuje wszystko, co robię”

CZYTAJ DALEJ

„Perfekcyjna Pani Domu” wystąpiła w roli przedstawicielka wszystkich par, którym polskie państwo odebrało finansowanie kosztownych procedur z tym związanych. Gwiazda nigdy nie ukrywała, że gdyby nie procedura in vitro, to żaden z jej trzech synów nie przyszedłby na świat. Gwiazda mogła sobie na nią pozwolić, ponieważ nie narzeka na brak pieniędzy.

W Parlamencie Europejskim celebrytka mówiła jednak w imieniu kobiet, które na taką procedurę nie mogą sobie pozwolić z własnych pieniędzy. Rozenek mówiła o tym, że Polsce tworzy się coraz gorszy klimat dla tego rodzaju wsparcia w leczeniu niepłodności. Rozenek postanowiła zostać ambasadorką akcji informacyjnej na temat tej metody oraz w 2019 roku wydała książkę „In vitro. Rozmowy intymne” i została prezeską powołanej przez siebie Fundacji MRM.

Organizacja MRM zajmuje się szerzeniem wiedzy o metodzie in vitro i pomocą polskim parom w dostępie do niej, by metoda ta mogła być dostępna nie tylko dla ludzi bogatych, lecz także tych mniej zamożnych, którzy pragną mieć potomstwo.

2 czerwca, w związku z obchodami Światowego Dnia In Vitro w Parlamencie Europejskim w Brukseli miał miejsce panel dyskusyjny, którego była jedną ze współorganizatorek. Nosił on tytuł „Wsparcie dla płodności to wsparcie dla Polski". Małgorzata Rozenek zabrała głos na temat leczenia niepłodności tą metodą. Celebrytka skorzystała z okazji, aby skrytykować rządzące Prawo i Sprawiedliwość i zaapelować do nich o finansowanie procedury dla par, które chciałby z niej skorzystać.  Jej wystąpienie miało na celu zwrócenie uwagi rządzących na finansowanie tej metody leczenia niepłodności.

Małgorzata Rozenek Majdan zwróciła się do PiS, przemawiając w Parlamencie Europejskim

Rozenek w swoich social mediach udostępniła fragmenty swojego wystąpienia w PE, gdzie zajmowała miejsce tuż obok Ewy Kopacz, która była współinicjatorką spotkania oraz konferencji prasowej, która miała po nim miejsce.

- Jak mówią dane WHO płodność w Polsce i nie tylko w Polsce, dramatycznie spada. Nazywam się Małgorzata Rozenek-Majdan i mówię do państwa jako osoba, która bardzo dobrze zna emocje, frustrację i lęk biorący się z tego, czy będę mogła mieć dzieci, czy nie. Jednocześnie mówię jako szczęśliwa mama trójki synów poczętych dzięki metodzie in vitro. Jako że moi synowie mają 16,12 i dwa lata, sama śledzę drogę leczenia niepłodności w Polsce od kilkunastu lat

- wyznała Rozenek w Parlamencie Europejskim. Celebrytka ponownie zwróciła się do polityków partii rządzącej, prosząc o wypracowanie „wspólnego języka opartego na porozumieniu” i przyznając, że dzisiejszy język polityków konserwatywnych jest dla rodzin walczących z problemem niepłodności poniżający.

- Jako matki i ojcowie prosimy rządzących, by wrócili do rozwiązań już sprawdzonych i takich, które wyniosły rewelacyjny wynik prokreacyjny. [...] Chcemy, aby państwo objęło opieką swoich obywateli, tak, jak dzieje się to w wielu innych krajach

- dodała gwiazda, krytykując tym samym stanowisko obecnej władzy, odpowiedzialnej za zlikwidowanie finansowania procedury in vitro w Polsce.

- Po miesiącach przygotowań, ciężkiej pracy zespołowej wielu wspaniałych osób i partnerów Fundacji MRM, na zaproszenie Pani Wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Ewy Kopacz przyszedł czas podziękowań. Dziękuję naszym panelistom Dziękuję Karolinie Kardas, Dyrektorce Fundacji MRM, której determinacja i zaangażowanie sprawiły, że mogliśmy wziąć udział w panelu.

- napisała Rozenek na Instagramie.

Fragment wystąpienia obejrzycie poniżej:

Małgorzata Rozenek założyła zbyt mały kostium. Zoperowany biust celebrytki niemal wychodzi bokami

Małgorzata Rozenek założyła bardzo ciasny kostium kąpielowy. Odważne zdjęcia trafiły do sieci

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Anna Przybylska

Gwiazdy

Matka Anny Przybylskiej opowiedziała o odwiedzinach dzieci na grobie jej córki. Wzruszający gest

Czytaj więcej >
Doda rozpłakała się na wizji / Youtube/Polsat

Gwiazdy

Doda rozpłakała się na wizji. Powiedziała, że ma dość i jest zupełnie wykończona

Czytaj więcej >
Pogrzeb królowej Elżbiety II

Gwiazdy

Nie żyje gwardzista, który szedł obok trumny królowej Elżbiety II. Brytyjczycy opłakują nastolatka

Czytaj więcej >
DAVID ROSE/AFP/East News

Gwiazdy

Książę Harry chce spełnić jedno z ostatnich życzeń Elżbiety II. Ma wyrzuty sumienia?

Czytaj więcej >
zrzut ekranu dziendobry.tvn.pl

Gwiazdy

Piotr Kraśko spowiada się w TVN. Na wszystkie kryminalne występki ma wytłumaczenie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

„Klan”. Barbara Bursztynowicz narzeka na to, co dzieje się na planie serialu

Czytaj więcej >