Goniec.pl
Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytanie o swoją dymisję z rządu Mateusza Morawieckiego

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Będzie rządowa dymisja Jarosława Kaczyńskiego? Prezes PiS nie wytrzymał gradu pytań, poprosił o jedno

15 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W czasie wtorkowej konferencji Jarosław Kaczyński skomentował doniesienia na temat swojego odejścia z rządu. Mateusz Morawiecki musi przygotować się na stratę wicepremiera i jego powrót na Nowogrodzką? Prezes PiS publicznie poprosił o jedną rzecz.

Media spekulowały, że we wtorek 14 czerwca Jarosław Kaczyński ogłosi, że odchodzi do rządu. Na konferencji prasowej prezesa PiS deklaracja ta nie padła, ale wicepremier odpowiedział na pytanie o medialne plotki o jego pożegnaniu z gabinetem Mateusza Morawieckiego.

Zakonnice

Dantejskie sceny za murami DPS pod Krakowem. Zakonnice stosowały na dzieciach "straszliwe metody"?

CZYTAJ DALEJ

Pytanie o dymisję Jarosława Kaczyńskiego z rządu PiS zadała dziennikarka TVN 24. Stacja ostatnio wprost zadrwiła z wicepremiera, a prezes PiS nie pozostał dłużny i nie wymieniając nazwy TVN w wywiadzie, uderzył w jego wiarygodność.

Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. odejścia z rządu

Dziennikarka TVN wprost zapytała o przyszłość Jarosława Kaczyńskiego w rządzie. Prezes PiS ani nie zaprzeczył, że zamierza skupić się na Prawie i Sprawiedliwości, ale nie potwierdził również, że zamierza kontynuować swoją karierę w rządowych ławach.

- Bardzo proszę o cierpliwość. To naprawdę świetna cecha u dziennikarzy - powiedział Jarosław Kaczyński do dziennikarki TVN, która oczekiwała od wicepremiera jednoznacznej odpowiedzi.

Prezes PiS był maglowany przez dziennikarzy

Zdawkowa odpowiedź wicepremiera oraz publicznie wyrażona prośba o pozostanie cierpliwym nie zadowoliła wszystkich dziennikarzy obecnych na konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego.

Reporterzy dopytywali o szczegóły swojej dalszej obecności w rządzie oraz samych planach wchodzących w zakres obowiązków wicepremiera rządu Mateusza Morawieckiego.

Dziennikarz, który zabrał głos po koleżance po fachu reprezentującej TVN, zapytał Jarosława Kaczyńskiego, czy w jego opinii zrealizował już swoje cele w rządzie. Prezes PiS stwierdził, że "jeśli chodzi o cele merytoryczne, wykonałem, co miałem wykonać".

- Rozumiem, że chcecie, żeby rząd został wzmocniony czy osłabiony moją obecnością, ale znów - proszę was o cierpliwość - powiedział nieugięty Jarosław Kaczyński, który nie chciał odkryć kart dotyczących swoich politycznych ambicji i celów na najbliższy czas.

Kobieta zrobiła to w biały dzień, nagranie z Białegostoku wywołało burzę

Kobieta ukradła własność wszystkich mieszkańców Białegostoku. Wszystko zostało nagrane

CZYTAJ DALEJ

To sekretarz PiS zasugerował ogłoszenie dymisji Jarosława Kaczyńskiego

O tym, że Jarosław Kaczyński szykuje się do odejścia z rządu, mówi się od dawna. Niedawno Radio Zet dotarło do wiadomości, że pojawił się wstępny termin tego wydarzenia. - Po konwencji (partii Prawa i Sprawiedliwości - przyp. red.) Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu - powiedział informator dziennikarzy.

Tak się jednak nie stało i po konwencji PiS, która odbyła się 4 czerwca, prezes PiS nadal zasiada w rządzie Mateusza Morawieckiego. Plotki na temat wtorkowego ogłoszenia odejścia z gabinetu Rady Ministrów rozbudził sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

We wtorek rano na antenie TVP 1 zapytany został, czy Jarosław Kaczyński ogłosi 14 czerwca podczas konferencji prasowej swoją dymisję. - To już decyzja pana prezesa - powiedział.

Dodał, że to prezes PiS decyduje, ogłosi decyzję o ewentualnym odejściu z rządu oraz "kiedy to nastąpi". - To będzie pan prezes komunikował osobiście. Natomiast mogę tak powiedzieć, że dzisiejszy dzień może być w tym kontekście dosyć istotny - mówił sekretarz PiS.

- Czasami na Twitterze jest takie określenie "stay tuned" (pol. "bądźcie czujni" - red.). Polecam dzisiaj "stay tuned" - dodał we wtorek rano tajemniczo Krzysztof Sobolewski.

Nad Polską przeszły gwałtowne burze, strażacy mają pełne ręce roboty

Samochody pod wodą, pioruny walą bez opamiętania. Strażacy nie nadążają, superkomórka burzowa nad Polską

Nad Polską przechodzą gwałtowne burze. Strażacy mają pełne ręce roboty, nieustannie wzywani są do kolejnych podtopień. Zdjęcia pokazują skalę żywiołu. - Do godziny 19:00 w wyniku opadów deszczu strażacy odnotowali 1060 zgłoszeń, najwiecej na terenie województwa śląskiego 470 oraz małopolskiego 134 - podała Komenda Główna Straży Pożarnej.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pap, goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Twitter/Forsvaret

Wiadomości

Nord Stream 2. Potężne wybuchy i wyciek gazu na dnie Morza Bałtyckiego

Czytaj więcej >
cmentarz, grob

Wiadomości

Ceny pogrzebów rosną. Żywiec: Samo wykopanie grobu kosztuje 900 zł

Czytaj więcej >
Russia government official

Wiadomości

Miedwiediew odgraża się użyciem broni atomowej. "Zachód nawet nie kiwnie palcem"

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

27 września o 18:00 w całej Polsce zawyją syreny. Strażacy oddadzą hołd zmarłemu koledze

Czytaj więcej >
Warszawa szykuje się do dystrybucji jodku potasu. Powstaną specjalne punkty

Wiadomości

Warszawa szykuje się do dystrybucji jodku potasu. Powstaną specjalne punkty

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Pożar w rafinerii Orlen w Płocku. Doszło do wybuchu, płonie piec na jednej z instalacji produkcyjnych

Czytaj więcej >