Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jarosław Kaczyński planuje odejście z rządu. Mateusz Morawiecki nie jest zadowolony
Monika Majko
Monika Majko 04.06.2022 18:08

Jarosław Kaczyński planuje odejście z rządu. Mateusz Morawiecki nie jest zadowolony

kaczynski morawiecki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Już od kilku miesięcy głośno mówi się o planach odejścia z rządu Jarosława Kaczyńskiego. To miałoby pozwolić szefowi PiS na skupienie się przed wyborami na sprawach partyjnych. Z najnowszych plotek wynika jednak, że Mateusz Morawiecki nie jest zadowolony z takiej decyzji prezesa.

– Odejście Kaczyńskiego z rządu było planowane już na luty, lecz zdecydował się pozostać na stanowisku, ze względu na wojnę w Ukrainie – miał wyznać anonimowy polityk Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z "Super Expressem".

Mateusz Morawiecki nie chce odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu?

Plotki o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu powróciły tuż przed konwencją PiS, która rozpoczęła się w sobotę, 4 czerwca br. w podwarszawskich Markach. Wiele wskazywało na to, że to właśnie w czasie tego wydarzenia wiceminister ds. bezpieczeństwa oficjalnie ogłosi swoją rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Na razie jednak z ust szefa PiS nie padła żadna wiążąca deklaracja w tej sprawie. Co ciekawe, na jaw wyszło, że pomysł odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu nie podoba się premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Wszystko przez niezbyt dobre stosunki szefa rządu z ministrem sprawiedliwości, Zbigniewem Ziobrą.

– Morawiecki nie chce, żeby Kaczyński opuszczał rząd. Jego obecność dobrze działa na Zbigniewa Ziobrę i zmniejsza napięcia na linii premier-minister sprawiedliwości – dodał informator "Super Expressu".

"Morawieckiemu obecność prezesa w rządzie zdecydowanie pomaga"

Wiele wskazuje więc na to, że obecność Jarosława Kaczyńskiego w rządzie jest dużym wsparciem dla Mateusza Morawieckiego. W rozmowie z "Super Expressem" potwierdził to także politolog prof. Rafał Chwedoruk.

– Morawieckiemu obecność prezesa w rządzie zdecydowanie pomaga, jednakże Kaczyński najefektywniej zarządza polityką jako szef PiS i ciężko sobie wyobrazić scenariusz, w którym Kaczyński zostaje w rządzie do wyborów – wyjaśnił ekspert.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express