Goniec.pl
Olga Semeniuk chce, by Jarosław Kaczyński rządził PiS jak najdłużej

Pawel Wodzynski/East News / ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Olga Semeniuk chce, by Jarosław Kaczyński rządził PiS jak najdłużej. Zdobyła się na szczere wyznanie

22 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk była gościnią Radia ZET. Polityczka Prawa i Sprawiedliwości w samych superlatywach wypowiedziała się na temat prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego, zdradzając, że chciałaby, by ten rządził ugrupowaniem jak najdłużej. Kilka ciepłych słów powędrowało także w stronę "koncyliacyjnego" Mateusza Morawieckiego, zaś czerwoną kartkę zobaczyli minister Zbigniew Ziobro oraz Donald Tusk.

Tego można się było spodziewać. W Prawie i Sprawiedliwości oficjalnie nastał okres wielkiej żałoby po tym, jak gabinet Mateusza Morawieckiego opuścił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Putin

Media: "Najgroźniejsze miejsce na Ziemi znajduje się Polsce". Mowa o przesmyku suwalskim

CZYTAJ DALEJ

Choć tak naprawdę o zmianach nie ma żadnej mowy, a status quo zostaje zachowany, odwiedzający media politycy Zjednoczonej Prawicy ledwo powstrzymują łzy i z sentymentem wspominają czasy, gdy pieczę nad naszym bezpieczeństwem sprawował gospodarz Nowogrodzkiej.

I tylko opozycja nie ukrywa, że rezygnacja Kaczyńskiego nie wpędza jej w depresję, a niektórzy nawet zacierają ręce, organizując prezesowi kalendarz wydarzeń, do którego, ku ich nadziejom, będzie mógł wpisać wkrótce np. wizyty w Trybunale Stanu.

Jarosław Kaczyński opuścił rząd

Fakt odejścia z rządu przez Jarosława Kaczyńskiego to wyraźny sygnał, że parlamentarna kampania wyborcza wystartowała i dowód na to, że prezes PiS nie ma podzielności uwagi. Polityka najwyraźniej przerosło jednoczesne przekonywanie wyborców i bywanie w KPRM, dlatego musiał skupić się na priorytetach, czyli walce o kolejną kadencję.

Nie ma jednak powodów do niepokoju, bo lider Zjednoczonej Prawicy wykazał się przy tym ogromną odpowiedzialnością i zostawił wszystko w jak najlepszym porządku. Jak twierdzą politycy jego ugrupowania, zrealizował wszystkie zaplanowane projekty i zakończył swoją misję. Szkoda, że efekty są tak tajne, że nie mogą ich zobaczyć obywatele.

To bardzo honorowe zachowanie – oceniła odejście Jarosława Kaczyńskiego w Radiu ZET Olga Semeniuk, która nie kryła zachwytów nad geniuszem swojego zwierzchnika.

Prezes PiS niezastąpiony

Polityczka zdobyła się nawet na niecodzienne wyznanie, licząc chyba na to, że zaskarbi sobie jeszcze większą sympatię prezesa. – Najdłużej, jak to jest możliwe, partią powinien rządzić Jarosław Kaczyński – oświadczyła.

Ciekawe, co na to powiedziałby Mariusz Błaszczak, którego lider PiS ogłosił niejako wczoraj swoim naturalnym następcą. Szef MON w bitwie o skamieniałe serce Kaczyńskiego pokonał takich zawodników, jak Mateusz Morawiecki i Joachim Brudziński, ale najwidoczniej nie zdobył jeszcze potrzebnej estymy wśród członków partii.

Po tej samej stronie barykady, słysząc słowa Semeniuk, zapewne ustawiła się opozycja. Nie jest tajemnicą, że zarówno polityczni konkurenci, jak i niektórzy teoretycznie bliscy prezesowi politycy, z chęcią wysłaliby go już na emeryturę. Tymczasem 73-letni Kaczyński wciąż ma zamiar "naprawiać" Polskę i wierzy, że bez jego zbawiennych decyzji naród pochyli się ku upadkowi.

"Koncyliacyjny i ugodowy" Morawiecki

Semeniuk, wiedząc dobrze, że kluczem do sukcesu są m.in. dobre stosunki z przełożonymi, nie zapomniała także o kilku ciepłych słowach na temat premiera Mateusza Morawieckiego. Szefa rządu określiła mianem osoby "bardzo koncyliacyjnej i ugodowej", która dba o to, by konflikty w partii były jak najszybciej rozwiązywane. W tym kontekście nawiązała do sporu Morawieckiego ze Zbigniewem Ziobrą, który miał zażegnać Kaczyński, ale chyba nie podołał.

To, co zrobił Zbigniew Ziobro w kontekście śliwowicy i konferencji to jest taki poziom, którego ja nie akceptuję i nie chciałabym na co dzień oglądać. Politykowi w takiej randze nie przystoi tego typu komentarz – skomentowała wiceminister rozwoju.

Protest przed siedzibą PiS

Protest przed siedzibą PiS. "To jest już państwo policyjne"

CZYTAJ DALEJ

"Czary mary" Donalda Tuska

Gościni Beaty Lubeckiej, pytana o ceny paliw, nie zaskoczyła słuchaczy swoją odpowiedzią, która już dawno temu została napisana na Nowogrodzkiej jako przekaz tygodnia.

Jak na przedstawicielkę Prawa i Sprawiedliwości przystało, winą za horrendalne koszty zakupu paliwa, obwiniła wojnę w Ukrainie i zawirowania gospodarcze na światowych rynkach. Brakowało jednak, by powtórzyła za Danielem Obajtkiem, jak to wspaniale żyje się Polakom w porównaniu z innymi Europejczykami. Za ważniejsze uznała jednak, by odnieść się do deklaracji Donalda Tuska.

To, że Donald Tusk mówi, że za jego rządów benzyna kosztowałaby 5,17, to po prostu czary mary Donalda Tuska, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – powiedziała wiceminister rozwoju.

Będą pieniądze z KPO?

Tematem rozmowy były także pieniądze z KPO, które wciąż nie dotarły do Polski. Choć bezpowrotnie straciliśmy już miliony, za to nadal naliczane są nam kary za niezawieszenie tzw. Izby Dyscyplinarnej, władza nie przejmuje się tym zbytnio i mydli obywatelom oczy.

Co więcej, antyunijne nastroje wciąż podgrzewa Solidarna Polska, która twierdzi, że tzw. kamienie milowe zniewolą Polaków i narzucą im wiele niekorzystnych rozwiązań. Semeniuk zaznacza jednak, że możliwe jest "elastyczne podejście" do wymagań Unii.

- Elastyczność polega na tym, że nie mamy obligatoryjności projektowej, tylko pewną drogę i schemat. To założenia, które mamy spełnić w jakiejś perspektywie, ale społeczeństwo może, a nie musi się dostosowywać – wyjaśniła.

Jako dobra koleżanka Olga Semeniuk ma więc dla Zbigniewa Ziobry bezcenną radę, by ten zamiast KPO zajął się raczej reformą sprawiedliwości i tym, co dzieje się w sądach. Bez wątpienia kwestie te wymagają naprawy, pytanie tylko, czy do owej zdolny jest obecny minister sprawiedliwości, przejawiający niebezpieczne tendencje do wprowadzania jeszcze większego chaosu.

Semeniuk o prawie antyaborcyjnym: "To my powinnyśmy decydować"

Na sam koniec pozostawiona została jeszcze istotna, z punktu widzenia znacznej większości Polek, sprawa prawa antyaborcyjnego. W tym kontekście Olga Semeniuk zaskoczyła swoim wyznaniem o potrzebie "dobrowolności i samostanowienia".

Ono jest w umysłach wszystkich Polek i to my powinnyśmy decydować. Chciałabym, żeby każda Polka miała prawo, by mieć wewnętrzne sumienie i zgodnie z nim postępować – wyjawiła.

Słowa te w ustach przedstawicielki partii, która doprowadziła do zaostrzenia i tak restrykcyjnego prawa dotyczącego aborcji, brzmią niestety jak mało śmieszny żart. Dziś, gdy obowiązuje już skandaliczne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, a opinia publiczna co jakiś czas dowiaduje się o takich tragediach, jak ta w Pszczynie, łatwo mówić o wolności, którą odebrało się kobietom.

Mateusz Morawiecki pochwalił się grą w ping-ponga, internauci byli bezlitośni

Morawiecki chciał się pochwalić, wyszło jak zwykle. Internauci bezlitośnie kpią z premiera, ciężko powstrzymać śmiech

Mateusz Morawiecki chciał się pochwalić, że od dawna gra w tenis stołowy i nie mógł spodziewać się lawiny komentarzy pod niepozornym zdjęciem. Premier podpisał fotografie w niefortunny sposób, a internauci wykorzystali to w bezduszny sposób.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET, Goniec.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

RCB apeluje, jest groźnie i może dojść do tragedii

Wiadomości

RCB ostrzega, wszystko przez upały. "Kilka minut wystarczy"

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wiadomości

Mariusz Błaszczak miał pochwalić się nowym zakupem dla wojska. Wyszła kryptoreklama Disney+

Czytaj więcej >
Sinice powróciły nad wodę, sanepid ostrzega, są pierwsze zamknięte kąpieliska

Wiadomości

Sinice straszą urlopowiczów. Pierwsze miejsca z zakazem kąpieli od sanepidu już są [MAPA]

Czytaj więcej >
Krystyna Pawłowicz pożaliła się na Twitterze. Była posłanka wyrzekła się członkostwa w prestiżowej grupie

Wiadomości

Krystyna Pawłowicz pożaliła się na Twitterze. Była posłanka wyrzekła się członkostwa w prestiżowej grupie

Czytaj więcej >
Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Wiadomości

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

W 2023 roku emerytury i renty pójdą znacząco w górę. Sprawdź, ile zyskasz na waloryzacji

Czytaj więcej >