Goniec.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński ma urodziny. Czego życzą mu politycy? [TYLKO U NAS]
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 18.06.2022 09:13

Jarosław Kaczyński ma urodziny. Czego życzą mu politycy? [TYLKO U NAS]

Jarosław Kaczyński
Pawel Wodzynski/East News

Jarosław Kaczyński obchodzi dziś 73. urodziny. O święcie prezesa Prawa i Sprawiedliwości nie zapomnieli zarówno politycy Prawa i Sprawiedliwości, jak i członkowie opozycji. W rozmowach z portalem Goniec.pl nie zabrakło drobnych złośliwości.

Urodziny Jarosława Kaczyńskiego w tym roku przebiegają w cieniu doniesień o rzekomym odejściu prezesa z rządu - trudno więc się dziwić, że w życzeniach polityków znalazły się nawiązania do medialnych spekulacji. Czego posłowie życzą Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Jarosław Kaczyński obchodzi 73. urodziny. Czego politycy życzą prezesowi PiS?

Posłanka Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z portalem Goniec.pl przekazała, że życzyłaby Jarosławowi Kaczyńskiemu "przede wszystkim pomyślności i dużo zdrowia, oraz samych dobrych i mądrych ludzi wokół siebie".

Komentarza w sprawie urodzin 73. prezesa odmówił nam Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości, który dyplomatycznie oznajmił, że "urodziny nie są sprawą polityczno-medialną i niech tam zostanie". Bardziej wylewna była Joanna Senyszyn.

- Jestem życzliwa, życzę zdrowia, bo to jest w naszym wieku najważniejsze, pogody ducha i żeby przestał się znęcać nad Polską i Polakami. I przestał być już wicepremierem ds. bezpieczeństwa, bo się na tym nie zna i nic dobrego z tego nie wynika - mówiła w rozmowie z Goniec.pl była wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Posłanka wyraziła nadzieję, że jubilat "przestanie mieszać w polityce i zajmie się swoimi ukochanymi kotami". - W przyszłym tygodniu będzie rozpatrywany projekt "Legalna aborcja bez kompromisu", dlatego życzę, żeby zagłosował za przekazaniem go do drugiego czytania - dodała Joanna Senyszyn.

Jarosław Kaczyński powinien "wysiąść z limuzyny"?

Wtórował jej Piotr Borys z Koalicji Obywatelskiej. - Każdemu życzę, nawet jeśli różnię się politycznie, zdrowia - odpowiedział na nasze pytanie. Nie zabrakło również życzeń większej otwartości na Polaków.

- Życzę panu premierowi Kaczyńskiemu, żeby miał kiedyś odwagę wysiąść z limuzyny i posłuchać, czego życzą mu Polacy - przekazał za naszym pośrednictwem prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej. Dołączacie się do życzeń?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl