Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News

Jarosław Kaczyński ma urodziny. Czego życzą mu politycy? [TYLKO U NAS]

18 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Jarosław Kaczyński obchodzi dziś 73. urodziny. O święcie prezesa Prawa i Sprawiedliwości nie zapomnieli zarówno politycy Prawa i Sprawiedliwości, jak i członkowie opozycji. W rozmowach z portalem Goniec.pl nie zabrakło drobnych złośliwości.

Urodziny Jarosława Kaczyńskiego w tym roku przebiegają w cieniu doniesień o rzekomym odejściu prezesa z rządu - trudno więc się dziwić, że w życzeniach polityków znalazły się nawiązania do medialnych spekulacji. Czego posłowie życzą Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Jarosław Kaczyński obchodzi 73. urodziny. Czego politycy życzą prezesowi PiS?

Posłanka Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z portalem Goniec.pl przekazała, że życzyłaby Jarosławowi Kaczyńskiemu "przede wszystkim pomyślności i dużo zdrowia, oraz samych dobrych i mądrych ludzi wokół siebie".

Komentarza w sprawie urodzin 73. prezesa odmówił nam Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości, który dyplomatycznie oznajmił, że "urodziny nie są sprawą polityczno-medialną i niech tam zostanie". Bardziej wylewna była Joanna Senyszyn.

- Jestem życzliwa, życzę zdrowia, bo to jest w naszym wieku najważniejsze, pogody ducha i żeby przestał się znęcać nad Polską i Polakami. I przestał być już wicepremierem ds. bezpieczeństwa, bo się na tym nie zna i nic dobrego z tego nie wynika - mówiła w rozmowie z Goniec.pl była wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Posłanka wyraziła nadzieję, że jubilat "przestanie mieszać w polityce i zajmie się swoimi ukochanymi kotami". - W przyszłym tygodniu będzie rozpatrywany projekt "Legalna aborcja bez kompromisu", dlatego życzę, żeby zagłosował za przekazaniem go do drugiego czytania - dodała Joanna Senyszyn.

Jarosław Kaczyński powinien "wysiąść z limuzyny"?

Wtórował jej Piotr Borys z Koalicji Obywatelskiej. - Każdemu życzę, nawet jeśli różnię się politycznie, zdrowia - odpowiedział na nasze pytanie. Nie zabrakło również życzeń większej otwartości na Polaków.

- Życzę panu premierowi Kaczyńskiemu, żeby miał kiedyś odwagę wysiąść z limuzyny i posłuchać, czego życzą mu Polacy - przekazał za naszym pośrednictwem prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej. Dołączacie się do życzeń?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • "Zagrożenie nowym atakiem". Prezydent Ukrainy zwołał pilną naradę, obawia się nie tylko Rosji

  • Lepiej przeszukaj szuflady. Dziesięciogroszówka z PRL jest warta majątek, można się dorobić

  • "Rz": Paweł Kukiz może stracić partię. Muzyk nie złożył sprawozdania finansowego do PKW

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Donald Tusk w Sosnowcu. Mężczyzna krzyczał i w końcu dostał mikrofon, wtedy się zaczęło
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Tusk zapowiedział "babciowe". Aż 1500 zł miesięcznie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament
Czytaj więcej >

Polityka

"Obolały i osłabiony". Jarosław Kaczyński póki co nie jest w stanie poprowadzić PiS w kampanii?
Czytaj więcej >

Polityka

Politycy i reklamy na Facebooku. Premier inwestuje w autopromocję równowartość swojej pensji
Czytaj więcej >

Polityka

Kompromitacja Jarosława Jakimowicza. Nawet nie umiał obrócić pomyłki w żart
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]