Osobliwe znalezisko w sejmowej toalecie. Nagranie opublikowała dziennikarka TVN
Jedna z dziennikarek TVN zamieściła na Twitterze filmik, w którym ukazuje niewiarygodne znalezisko. Produktem tym okazał się papier toaletowy w sejmowej toalecie. Jednak nie jest to zwykły papier. Ten ukazany na filmiku ma bowiem kolory tęczy kojarzonej z flagą środowisk LGBT.
Papier w sejmowej toalecie jak tęcza LGBT?
Arleta Zalewska, która na co dzień pracuje jako reporterka "Faktów" TVN, zamieściła na Twitterze filmik. Nagranie ukazywało, co zobaczyła w damskiej toalecie Sejmu. Osobliwym znaleziskiem okazał się papier toaletowy w kolorach tęczy LGBT. - Czyj to pomysł? Czy Kancelaria Sejmu o tym wie? - zapytała w swoim poście dziennikarka.
Damska toaleta w #Sejm. Nagranie zrobiłam chwile temu.
— Arleta Zalewska (@arletazalewska) June 9, 2022
Czyj to pomysł? Czy @KancelariaSejmu o tym wie? pic.twitter.com/xKk7fgpWqA
Czym jest tęczowa flaga?
To flaga zaprojektowana w 1978 roku przez Gilberta Bakera. Tęczowa flaga jest symbolem dumy i ruchu na rzecz równouprawnienia osób LGBT. Jest często nazywana "tęczową flagą". Co ciekawe, nie zawiera jak tęcza 7 kolorów, a 6. Tęczowa flaga pojawia się na paradach równości, ale nie tylko. Od pewnego czasu stała się symbolem, który jest wykorzystywany szerzej.
Porady dla osób LGBT "zniknęły" z rządowej strony
17 maja był Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Wtedy na rządowej stronie pacjent.gov.pl pojawiły się informacje dla pacjentów, którzy mogą doświadczać dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.
W komunikacie zamieszczono zdjęcie obejmujących się mężczyzn. Można było przeczytać: "W opiece zdrowotnej nie ma miejsca na żadną formę dyskryminacji. Prawo do opieki zdrowotnej przysługuje ci bez względu na to, kim jesteś, kogo kochasz, jakiego jesteś wyznania czy narodowości".
Wspomniano również o tym, że Konstytucja RP gwarantuje to, że nikt nie może być dyskryminowany, a w związku z tym "lekarz nie ma prawa odmówić leczenia, pielęgniarka ma obowiązek uszanować intymność, a nikt z rejestracji nie może podważać tego, kogo upoważniasz do swojej dokumentacji medycznej".
Podstrona o nazwie "Leczenie bez dyskryminacji" 18 maja "zniknęła".
Artykuły polecane przez Goniec.pl:
Rząd przedstawił prognozę waloryzacji emerytur w 2023 r. Ekspert nie wyklucza, że będzie dwucyfrowa
Warszawa: nastolatka potrącona w centrum przez tramwaj. Wezwano śmigłowiec LPR
O której procesja w Boże Ciało 2022? Gdzie oglądać? Lista procesji i program TV
Źródło: wp.pl, goniec.pl