Karol Nawrocki grzmiał na spotkaniu z mieszkańcami w Legionowie. Kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość nie pozostawił suchej nitki na premierze Donaldzie Tusku. Nazwał go "kamerdynerem europejskich elit". Bardzo mocno skrytykował też działania Unii Europejskiej. Na koniec złożył również ważną deklarację. - Będę do tego dążył - podkreślił.
W poniedziałek wieczorem, gdy wielu oczekiwało szczegółów na temat rozmów z ostatniego szczytu w Paryżu, w niektórych mediach zapanowała dziwna cisza. Choć premier Donald Tusk omawiał kluczowe wnioski z nieformalnego spotkania europejskich liderów, część telewizji postanowiła skierować swoją uwagę na inne wydarzenia. Wszyscy zgodzili się, że sytuacja na świecie wymaga pilnej reakcji, ale co naprawdę trafiło na anteny? Zaskakujące decyzje niektórych stacji wzbudziły emocje i zaintrygowały widzów. Szczególnie zdziwieni byli sympatycy TV Republika. Trudno uwierzyć, na jaki ruch zdecydowała się stacja.
Donald Tusk zabrał głos na gorąco po spotkaniu europejskich przywódców w Paryżu. - Nie chciałem zawstydzać naszych rozmówców, ale dla wszystkich było jasne, że pułap osiągany dzisiaj przez niektóre państwa członkowskie jest absolutnie niewystarczający - mówił premier. Tusk zdradził również bardzo ważne ustalenia ws. Ukrainy.
W poniedziałek Donald Tusk na chwilę przed wylotem na nieformalne spotkanie europejskich przywódców ws. bezpieczeństwa rozmawiał na Okęciu z mediami. Premier zajął jasne stanowisko w sprawie ewentualnego wysyłania polskich żołnierzy do Ukrainy. Padły zdecydowane słowa.
W cieniu cyfrowych rewolucji i nieustannie rosnącego zapotrzebowania na nowoczesne technologie, Polska staje się jednym z najważniejszych miejsc na mapie globalnych inwestycji technologicznych. W poniedziałek 17 lutego Donald Tusk ogłosił gigantyczną inwestycję, której efekty mogą zmienić oblicze polskiego rynku na lata. Co oznacza ta decyzja dla naszego kraju i jak wpływa na naszą przyszłość? Ludzie będą zachwyceni. Znamy szczegóły.
W ostatnich dniach bardzo dużo dzieje się w polityce zarówno krajowej, jak i światowej. W Polsce trwa zacięta kampania wyborcza, a kandydaci na prezydenta regularnie spotykają się z mieszkańcami. Karol Nawrocki – kandydat popierany przez PiS – wykorzystał jedno z ostatnich zdjęć, jakie w mediach społecznościowych opublikował Donald Tusk, aby wbić szpilkę polskiemu premierowi.
Bardzo chciałem dla równowagi napisać coś dobrego o rządzie, przyrzekałem sobie, że następnym razem wykażę więcej dobrej woli i docenię wysiłki zmierzające ku powszechnej szczęśliwości, aż tu nagle Pan Premier Donald Tusk zorganizował konferencję z prezesem Google’a, by ogłosić wszem i wobec, że łaskawy wujek z Ameryki zorganizuje szkolenie dla co trzydziestego Polaka o wartości 20 zł na głowę.
Premier Donald Tusk niedawno zapowiedział rekonstrukcję rządu, która nie tylko ma obejmować zmiany personalne, ale również „wielkie odchudzanie” Rady Ministrów. Po wyborach prezydenckich, według szefa rządu, Polska ma zyskać jeden z najmniejszych rządów w Europie. W związku z tym Polacy zaczęli wskazywać, kogo zdecydowanie powinien pożegnać premier.
Donald Tusk podzielił się w mediach społecznościowych ważnym komunikatem. Premier przekazał informację o potwierdzeniu wrogiej aktywności Rosji m.in. przeciwko Polsce. Znane są już szczegóły akcji ABW.
Donald Tusk zapowiedział zmiany w rządzie. Ze stanowiskami pożegna się kilku lub kilkunastu wiceministrów. Zmiany mogą objąć również ministrów. Prawdopodobnie dojdzie też do połączenia niektórych ministerstw.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zamachu stanu w Polsce. Przedstawiciel PiS Bartłomiej Wróblewski wskazuje na szereg nieprawidłowości, a Jarosław Kaczyński wyraził zadowolenie z rozpoczęcia śledztwa przez legalnych prokuratorów. W programie Gońca rozmawiano również o Karolu Nawrockim, który wydaje pieniądze.
Premier Donald Tusk podczas konferencji "Polska. Rok przełomu" zaprezentował plan gospodarczy, którego istotnym elementem ma być deregulacja w polskiej gospodarce. W tym celu do współpracy zaprosił prezesa InPostu, Rafała Brzoskę. Jego zespół ma opracować rekomendacje zmian mających uprościć przepisy i ułatwić działalność przedsiębiorcom. Okazuje się, że taki obrót spraw nie przypadł do gustu Przemysława Czarnka.
Gdy Donald Tusk zaprosił Jerzego Owsiaka do pomocy przy przeciwdziałaniu skutkom powodzi, myślałem, że to wypadek przy pracy. Że chodzi o popularność Owsiaka, ocieplenie wizerunku rządu itp. Słabe, ale co tam. Jest nieszczęście – wszystkie ręce na pokład. Ale gdy premier mojego kraju wzywa śmiejącego się z jego słów biznesmena do przedstawienia programu deregulacji, to mnie wcale nie jest do śmiechu.
W poniedziałek, 10 lutego w Warszawie odbyła się konferencja pn. “Polska. Rok przełomu”, której jednym z kluczowych gości był Donald Tusk. Podczas swojego wystąpienia szef rządu nagle zwrócił się do prezesa firmy InPost Rafała Brzoski. “Niech pan się za to weźmie” - powiedział premier. O całej sytuacji huczy w całej Polsce.
Nie milkną kontrowersje wokół działalności TV Republika. W ostatnich dniach oczy całej opinii publicznej oraz mediów skierowane są na nadawcę, który w ostry sposób uderza w przeciwników. Trudno uwierzyć, do czego pracownicy stacji posunęli się tym razem. Sprawę skomentować postanowił znany ekspert. Nie krył on swojego oburzenia zachowaniem stacji. Oto szczegóły.
Jarosław Kaczyński oskarżył Donalda Tuska o przeprowadzenie zamachu stanu w Polsce. Uważa, że działania obecnego rządu poważnie naruszają konstytucję. W programie gońca politycy spierali się o interpretację sytuacji. W międzyczasie zadzwonił mężczyzna, który od razu zaatakował Jarosława Sachajko. Porównał go do prostytutki.
Donald Tusk po raz kolejny - tym razem na poważnie - odniósł się do rzekomego “zamachu stanu”, o który w środę oskarżył go prezes Trybunału Konstytucyjnego. Szef rządu zwrócił uwagę na pewną niepokojącą tendencję.
“Na razie, jak to się zazwyczaj dzieje w śledztwach o zbrodnie stanu, świadkowie walą drzwiami i oknami, by złożyć zeznania. Jako pierwszy zgłosił się obywatel Świrski Maciej, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zamach stanu w Polsce nie może się obyć, bez kogoś, kto się nazywa Świrski” - pisze w nowym felietonie dla Gońca Maciej Strzembosz, producent m.in. kultowego “Rancza”.
W obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich, sytuacja polityczna w Polsce staje się coraz bardziej napięta. Szymon Hołownia, lider Polski 2050, wyraził swoje głębokie zaniepokojenie w związku z poważnymi doniesieniami, które pojawiły się właśnie w przestrzeni medialnej.
Zamieszanie w polskiej polityce. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski przekazał, że zastępca Prokuratora Generalnego prok. Michał Ostrowski wszczął śledztwo ws. podejrzenia popełnienia zamachu stanu przez m.in. premiera Donalda Tuska czy marszałków Sejmu i Senatu. Sprawę szybko podchwyciła TV Republika, która starała się relacjonować “zamach stanu” na żywo. Widzowie nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Głos w sprawie zabrał sam Jarosław Kaczyński. Oto szczegóły.
“Zamach stanu”, o jaki prezes Trybunału Konstytucyjnego oskarżył obecny rząd okazał się w środę jednym z najgorętszych tematów w polskich mediach. Bardzo mocno “podchwyciła go” m.in. Telewizja Republika, która zaczęła straszyć swoich widzów. Pojawił się też zaskakujący apel.
W środę opinię publiczną obiegła informacja o oskarżeniach prezesa Trybunału Konstytucyjnego dotyczących rzekomego “zamachu stanu” przeprowadzonego przez obecną władzę. Sprawę w mediach społecznościowych nagłośnił m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na odpowiedź Donalda Tuska nie trzeba było długo czekać.
Środa okazała się bardzo emocjonalnym dniem dla Jarosława Kaczyńskiego. Najpierw prezesowi PiS puściły nerwy podczas posiedzenia Sejmu, a później dodał zaskakujący wpis w mediach społecznościowych dotyczący przestępstwa rzekomo dokonanego przez m.in. Donalda Tuska. Premier z kolei zdecydował się na prześmiewczą odpowiedź.
Dziękowanie księdzu, który postuluje pobicie szanowanego profesora staropolskim “Bóg zapłać, księże dziekanie, dziękuje za te słowa i za wsparcie” to nowy wkład w chrześcijańską naukę o miłości bliźniego, zarówno ze strony księdza kanonika, jak i ze strony kandydata na Prezydenta RP Karola Nawrockiego. Wina profesora Antoniego Dudka? Nie ma dobrego mniemania o kandydacie. Czy jeżeli ktoś ma złe zdanie o większości kandydatów, to wychodząc na ulicę ryzykuje pobicie kilkunastokrotne? Dla kolegi pytam.
Premier Donald Tusk po raz kolejny przyciągnął uwagę internautów, tym razem nietypowym nagraniem z Brukseli. Zanim wziął udział w unijnym szczycie, postanowił pochwalić się... niespodzianką od teściowej. Opublikowane wideo wywołało lawinę komentarzy, a w tle całej sytuacji pojawił się temat paktu migracyjnego. Nagranie widziała cała Polska.
Zbigniew Ziobro jeszcze wczoraj późnym wieczorem pokazywał, co dzieje się przed jego rodzinnym domem, a już w sobotni poranek zjawił się na kolejnym wywiadzie. Były minister sprawiedliwości i najbardziej gorące polityczne nazwisko ostatnich godzin w rozmowie w RMF FM nie miał litości dla Donalda Tuska. Podczas programu na żywo ujawnił, co dokładnie wydarzyło się o 2:00 w nocy.
Propozycja Rafała Trzaskowskiego dotycząca ograniczenia świadczenia 800+ dla Ukraińców wyłącznie do tych, którzy pracują i płacą podatki w Polsce, wzbudziła gorącą dyskusję. Kandydat na prezydenta RP podkreślił, że jego pomysł wynika ze “zdrowego rozsądku”. Propozycja ta ,,zostanie pilnie rozpatrzona przez rząd. Jestem na tak" - komentował całą sprawę Donald Tusk. Sprawa szybko stała się jednym z kluczowych tematów kampanii wyborczej. W związku z tym dziennikarz Gońca postanowił zapytać mieszkańców Warszawy, co sądzą o tym rozwiązaniu.
W środę rząd podjął ważną decyzję w kwestii zapowiadanych zmian dla pracowników. Przypomnijmy, że od wielu tygodni istniała obawa, iż część umów zostanie objęta dodatkowymi składkami, które pomniejszałyby wynagrodzenie “na rękę”. Czy tak się stanie? Teraz już wszystko jasne.