Goniec.pl
Minister o "chamach" i "zadymiarzach" po konferencji programowej PO z udziałem Donalda Tuska

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Minister skomentował konferencję z udziałem Donalda Tuska. "Chamy", "zadymiarze" i "troglodyci"

28 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Minister w rządzie Mateusza Morawieckiego oburzony kongresem programowym Platformy Obywatelskiej. Słowa Donalda Tuska wywołały stanowczą reakcję Jacka Ozdoby z Solidarnej Polski. Poseł Zbigniewa Ziobro wprost stwierdził, że były premier szuka "zadymiarzy" i "chamów".

- Wszyscy pytają, czy znajdzie się wreszcie ktoś, kto weźmie taką drucianą szczotkę i zetrze ten brud, tę skorupę korupcji, kłamstwa, nieuczciwości i buty - mówił w piątek Donald Tusk.

Krystyna Pawłowicz

Miss Polonia Krystyna Sokołowska skrytykowana przez Krystynę Pawłowicz. Co jej się nie spodobało?

CZYTAJ DALEJ

Kongres programowy PO odbył się tuż po wysnuciu przez szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego tezy, iż Donald Tusk już po wakacjach stracić może część swoich posłów, którzy przygotowują się do stworzenia nowej partii.

Niemniej piątkowe wydarzenie z udziałem Donalda Tuska wywołało reakcję nawet w rządzie. Minister z resortu klimatu i ochrony środowiska zamieścił na Twitterze wymowny wpis, nie przebierał w słowach. Przejrzał plany lidera PO?

Minister oburzony konferencją z udziałem Donalda Tuska

Tuż przed weekendem Polskę zelektryzowała wiadomość o tym, że Jarosław Kaczyński opuści rząd Mateusza Morawieckiego i ponownie przeniesie się na ul. Nowogrodzką, by kierować Prawem i Sprawiedliwością.

Nie wszyscy w rządzie skupili się na roszadach personalnych. Minister Jacek Ozdoba zamieścił na Twitterze wpis, gdzie skomentował deklaracje Donalda Tuska z piątkowego kongresu programowego partii opozycyjnej.

- Po dzisiejszej konwencji PO widać, że plan Tuska na listy będzie polegał na zebraniu największych chamów i zadymiarzy, którzy będą obrażać i prowokować - napisał w emocjonalnym wpisie przedstawiciel rządu.

To jednak nie wszystko. Program zaprezentowany przez byłego premiera otrzymał nie tylko zarzut powielania starych pomysłów, ale został przez ministra praktycznie wyśmiany.

Seria oszust trwa, bank i KNF alarmują, stracisz wszystkie pieniądze

Kolejny bank na celowniku złodziei, seria oszustw trwa. Lepiej to wiedzieć

CZYTAJ DALEJ

- Tusk liczy na mobilizację przestępców od VAT-u i reprywatyzacji, "Silnych Razem", "Soku z buraka". Reaktywacja KOD jako fundament PO - dodał. Po wpisem zaroiło się od komentarzy. Minister Jacek Ozdoba postanowił na nie odpowiedzieć. Tym razem sejmowy reprezentant Zbigniewa Ziobry także znalazł argumenty na poparcie swojego stanowiska.

Krytyka słów ministra spotkała się z jego emocjonalną reakcją

Nieco ponad dobę od dodania postu krytykującego konwencję PO i deklaracje składane przez Donalda Tuska, minister Mateusza Morawieckiego odpowiedział na komentarze. Nie były one przychylne jego tezie, ale to w opinii Jacka Ozdoby tylko potwierdza jego stanowisko.

- Widzę, że pod moim poprzednim postem dot. armii Tuska zleciała się grupa finansowana przez sok z buraka i KOD. Właśnie o tym pisałem, banda troglodytów, którzy potrafią tylko wyzywać - czytamy w emocjonalnym wpisie przedstawiciela rządu, gdzie ponownie pojawiły się mocne i obraźliwe określenia względem merytorycznym oponentów.

- Prowokacje i obelgi to stara metoda Tuska od czasów Palikota. Kolejne odliczanie KODu - dodał minister Jacek Ozdoba.

Różnica cen w Polsce i Niemczech jest uderzająca, na podstawowe produkty wydasz fortunę

Polacy na początku roku zajrzeli do sklepu w Niemczech, opadły im szczęki. Różnica nawet przy chlebie i ziemniakach

Polak i Niemiec, idąc do sklepu, zostawiają obecnie przy kasie fortunę, ale okazuje się, że mimo wszystko zachodni sąsiedzi mogą sobie pozwolić na więcej. O ile w Polsce chleb jest tańszy, to Niemiec za swoją najniższą krajową aż 1003 bochenki, w czasie gdy Polak za swoje wynagrodzenie minimalne kupi ich... zaledwie 514. Oto porównanie ze sklepów z Polski i Niemiec.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, fakt.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

materiały prasowe

Wiadomości

Biedronka podniosła ceny produktów w trzy dni? Jest analiza

Czytaj więcej >
Podczas lotu z Warszawy do Toronto doszło do bójki na pokładzie samolotu Polskich Linii Lotniczych.

Wiadomości

Bójka na pokładzie polskiego samolotu. Maszyna musiała wylądować, jest poszkodowana

Czytaj więcej >
Pixabay/PhotoMIX-Company

Wiadomości

Emerytury - limity 2022. Kiedy ZUS może zawiesić wypłacanie świadczeń?

Czytaj więcej >
goniec.pl

Wiadomości

Katastrofa ekologiczna na Odrze. RCB wysyła SMS-y z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
Rosyjska propaganda znów uderza w Polskę. Kreml rozsiewa skandaliczne kłamstwa

Wiadomości

Rosyjska propaganda znów uderza w Polskę. Kreml rozsiewa skandaliczne kłamstwa

Czytaj więcej >
Skażenie Odry. Donald Tusk snuje kolejne analogie: "Śnięte jest całe państwo"

Wiadomości

Donald Tusk nie miał litości dla PiS. Padły mocne słowa. "Śnięte jest całe państwo"

Czytaj więcej >