Goniec.pl
Nowa partia w ramach PO? Polityk ujawnia, to dla Donalda Tuska ogromny problem

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Po wakacjach Donald Tusk straci część posłów? "Mówi się dziś o nowej partii"

28 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Szef klubu PiS twierdzi, że w szeregach Platformy Obywatelskiej pojawił się pomysł założenia nowej partii. - Donald Tusk nie zjednoczy opozycji, nie zjednoczy nawet Platformy - napisał w felietonie Ryszard Terlecki. Polityk dodał, że wśród opozycji krążą teorię, że to lider PO "okazał się największym obciążeniem".

Słowa Ryszarda Terleckiego, powołującego się na zakulisowe rozmowy i głosy, mogą być dla Donalda Tuska żółtą kartką ostrzegawczą. Politycy jego partii go porzucą na rzecz własnego ugrupowania? A może to Terlecki sam próbuje zbić na plotkach kapitał polityczny?

pogoda

Prognoza pogody: w piątek będzie wiał silny wiatr. IMGW wydał już alerty II i I stopnia

CZYTAJ DALEJ

- Mówi się o założeniu nowej partii, gdyż największym obciążeniem i przeszkodą w pozyskiwaniu wyborców okazał się jej lider - napisał w felietonie opublikowanym w piątek w "Dzienniku Polskim" szef klubu PiS.

Nowa partia w ramach PO? Ryszard Terlecki przekonuje, że jest taka możliwość

Zdaniem szefa klubu PiS już niedługo może dojść do sytuacji, gdzie dotychczas wierni politycy Donalda Tuska porzucą go i zaczną iść swoją własną ścieżką. Część posłów KO ma planować założenie swojej własnej partii.

Cel jest jeden: wybory. - Tusk nie zjednoczy opozycji, nie zjednoczy nawet Platformy -ocenił Ryszard Terlecki i dodał, że przed każdymi kolejnymi wyborami parlamentarnymi na scenie politycznej pojawia się zupełnie nowe ugrupowanie. Teraz to związani z Donaldem Tuskiem mają wpisać się w ten trend.

- Tak było w minionych latach z partiami Palikota, Petru, czy Biedronia - wyliczał w felietonie szef klubu PiS. Ryszard Terlecki powołuje się na swoje zakulisowe wiadomości i wskazuje, że to nigdzie indziej, a właśnie w Platformie "mówi się dziś" o "nowej partii".

Mateusz Morawiecki odpowiada na oskarżenia Donalda Tuska

Mateusz Morawiecki nie wytrzymał i odpowiedział Donaldowi Tuskowi. "Dość kłamstw"

CZYTAJ DALEJ

Szef klubu PiS podał konkretny termin

Zdaniem Ryszarda Terleckiego Donald Tusk nie ma dużo czasu, by zapobiec rozłamowi w swojej partii. - Rozmaici jej posłowie snują plany przełomu politycznego zaraz po tegorocznych wakacjach - dodał polityk z najbliższego otoczenia Jarosława Kaczyńskiego.

Dlaczego politycy stojący dziś u boku Donalda Tuska myślą o odłączeniu się od swojego lidera? W opinii szefa klubu PiS to efekt niespełnionych obietnic i płonnych nadziei związanych z powrotem lidera PO do polskiej polityki.

Obecnie wyborcy nie są tak optymistycznie nastawieni do Donalda Tuska, a to przełoży się na ilość oddanych na partię głosów w nadchodzących wyborach. - Zapewne największym obciążeniem i przeszkodą w pozyskiwaniu wyborców okazał się Tusk, a nadzieje pokładane w jego powrocie z Europy dawno minęły - dywaguje w piątkowym felietonie dla "Dziennika Polskiego" Ryszard Terlecki.

Różnica cen w Polsce i Niemczech jest uderzająca, na podstawowe produkty wydasz fortunę

Polacy na początku roku zajrzeli do sklepu w Niemczech, opadły im szczęki. Różnica nawet przy chlebie i ziemniakach

Polak i Niemiec, idąc do sklepu, zostawiają obecnie przy kasie fortunę, ale okazuje się, że mimo wszystko zachodni sąsiedzi mogą sobie pozwolić na więcej. O ile w Polsce chleb jest tańszy, to Niemiec za swoją najniższą krajową aż 1003 bochenki, w czasie gdy Polak za swoje wynagrodzenie minimalne kupi ich... zaledwie 514. Oto porównanie ze sklepów z Polski i Niemiec.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Dziennik Polski, wp.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Wiadomości

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

W 2023 roku emerytury i renty pójdą znacząco w górę. Sprawdź, ile zyskasz na waloryzacji

Czytaj więcej >
Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Wiadomości

Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Czytaj więcej >
Wielkopolska: Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Czytaj więcej >
Już od poniedziałku ceny paliw na Orlenie będą znacznie mniejsze. Są jednak aż trzy warunki do spełnienia

Wiadomości

Już od poniedziałku ceny paliw na Orlenie będą znacznie mniejsze. Są jednak aż trzy warunki do spełnienia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja apeluje do Polaków o bezpieczny wypoczynek nad wodą. Nie żyją już 2 osoby, ofiar będzie znacznie więcej

Czytaj więcej >