Goniec.pl
Nowa partia w ramach PO? Polityk ujawnia, to dla Donalda Tuska ogromny problem

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Po wakacjach Donald Tusk straci część posłów? "Mówi się dziś o nowej partii"

28 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Szef klubu PiS twierdzi, że w szeregach Platformy Obywatelskiej pojawił się pomysł założenia nowej partii. - Donald Tusk nie zjednoczy opozycji, nie zjednoczy nawet Platformy - napisał w felietonie Ryszard Terlecki. Polityk dodał, że wśród opozycji krążą teorię, że to lider PO "okazał się największym obciążeniem".

Słowa Ryszarda Terleckiego, powołującego się na zakulisowe rozmowy i głosy, mogą być dla Donalda Tuska żółtą kartką ostrzegawczą. Politycy jego partii go porzucą na rzecz własnego ugrupowania? A może to Terlecki sam próbuje zbić na plotkach kapitał polityczny?

pogoda

Prognoza pogody: w piątek będzie wiał silny wiatr. IMGW wydał już alerty II i I stopnia

CZYTAJ DALEJ

- Mówi się o założeniu nowej partii, gdyż największym obciążeniem i przeszkodą w pozyskiwaniu wyborców okazał się jej lider - napisał w felietonie opublikowanym w piątek w "Dzienniku Polskim" szef klubu PiS.

Nowa partia w ramach PO? Ryszard Terlecki przekonuje, że jest taka możliwość

Zdaniem szefa klubu PiS już niedługo może dojść do sytuacji, gdzie dotychczas wierni politycy Donalda Tuska porzucą go i zaczną iść swoją własną ścieżką. Część posłów KO ma planować założenie swojej własnej partii.

Cel jest jeden: wybory. - Tusk nie zjednoczy opozycji, nie zjednoczy nawet Platformy -ocenił Ryszard Terlecki i dodał, że przed każdymi kolejnymi wyborami parlamentarnymi na scenie politycznej pojawia się zupełnie nowe ugrupowanie. Teraz to związani z Donaldem Tuskiem mają wpisać się w ten trend.

- Tak było w minionych latach z partiami Palikota, Petru, czy Biedronia - wyliczał w felietonie szef klubu PiS. Ryszard Terlecki powołuje się na swoje zakulisowe wiadomości i wskazuje, że to nigdzie indziej, a właśnie w Platformie "mówi się dziś" o "nowej partii".

Mateusz Morawiecki odpowiada na oskarżenia Donalda Tuska

Mateusz Morawiecki nie wytrzymał i odpowiedział Donaldowi Tuskowi. "Dość kłamstw"

CZYTAJ DALEJ

Szef klubu PiS podał konkretny termin

Zdaniem Ryszarda Terleckiego Donald Tusk nie ma dużo czasu, by zapobiec rozłamowi w swojej partii. - Rozmaici jej posłowie snują plany przełomu politycznego zaraz po tegorocznych wakacjach - dodał polityk z najbliższego otoczenia Jarosława Kaczyńskiego.

Dlaczego politycy stojący dziś u boku Donalda Tuska myślą o odłączeniu się od swojego lidera? W opinii szefa klubu PiS to efekt niespełnionych obietnic i płonnych nadziei związanych z powrotem lidera PO do polskiej polityki.

Obecnie wyborcy nie są tak optymistycznie nastawieni do Donalda Tuska, a to przełoży się na ilość oddanych na partię głosów w nadchodzących wyborach. - Zapewne największym obciążeniem i przeszkodą w pozyskiwaniu wyborców okazał się Tusk, a nadzieje pokładane w jego powrocie z Europy dawno minęły - dywaguje w piątkowym felietonie dla "Dziennika Polskiego" Ryszard Terlecki.

Różnica cen w Polsce i Niemczech jest uderzająca, na podstawowe produkty wydasz fortunę

Polacy na początku roku zajrzeli do sklepu w Niemczech, opadły im szczęki. Różnica nawet przy chlebie i ziemniakach

Polak i Niemiec, idąc do sklepu, zostawiają obecnie przy kasie fortunę, ale okazuje się, że mimo wszystko zachodni sąsiedzi mogą sobie pozwolić na więcej. O ile w Polsce chleb jest tańszy, to Niemiec za swoją najniższą krajową aż 1003 bochenki, w czasie gdy Polak za swoje wynagrodzenie minimalne kupi ich... zaledwie 514. Oto porównanie ze sklepów z Polski i Niemiec.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Dziennik Polski, wp.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Wydanie "Wiadomości" TVP przypadły do gustu nawet zagorzałym krytykom. "Paskowy" ostro podsumował Władimira Putina

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w Radosława Sikorskiego, mówił o... slipkach

Wiadomości

Jarosław Kaczyński uderzył w Radosława Sikorskiego, mówił o... slipkach

Czytaj więcej >
Potężny kożuch z piany i limonkowa, parząca w ręce woda. Szokująca relacja właścicielki przystani nad Odrą

Wiadomości

Skażenie Odry. Wstrząsająca relacja właścicielki przystani nad skażoną rzeką. "Woda zmieniła kolor na limonkowy, parzyła w ręce"

Czytaj więcej >
Jerzy Urban nie żyje

Wiadomości

Jerzy Urban nie żyje. Polityk i publicysta miał 89 lat

Czytaj więcej >
Smutny początek sezonu grzewczego. Pierwsze podtrucia czadem i jedna ofiara śmiertelna

Wiadomości

Tragiczny początek sezonu grzewczego. Jest już pierwsza ofiara śmiertelna, dwoje dzieci trafiło do szpitala

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP znowu to zrobiły. Serwis wykorzystał skandal z udziałem celebrytki i mocno uderzył w TVN

Wiadomości

"Wiadomości" TVP znowu to zrobiły. Serwis wykorzystał skandal z udziałem celebrytki i mocno uderzył w TVN

Czytaj więcej >