Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Krystyna Pawłowicz odpowiedziała Donaldowi Tuskowi. Nazwała siebie "starszą panią"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.05.2022 14:51

Krystyna Pawłowicz odpowiedziała Donaldowi Tuskowi. Nazwała siebie "starszą panią"

Krystyna Pawłowicz zaapelowała do Donalda Tuska
Piotr Molecki/East News; Jakub Kaminski/East News

Słowa Donalda Tuska doczekały się odpowiedzi samej sędzi Trybunału Konstytucyjnego. Krystyna Pawłowicz nie przebierała w słowach. Była posłanka PiS poprosiła, by lider PO przestał "lansować się na nazwisku".

Wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Zielonogórskim zebrał żniwo. Były premier trafił na celownik Krystyny Pawłowicz, która wcześniej została wywołana przez niego do tablicy.

Na Twitterze pojawił się wpis, gdzie Donald Tusk otrzymał jasny przekaz. Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że polityk chce wybić się na jej nazwisku. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego określiła się również mianem "starszej kobiety", na którą nasyłani są słuchacze.

Krystyna Pawłowicz odpowiedziała Donaldowi Tuskowi

W piątek Donald Tusk wygłosił przemówienie na Uniwersytecie Zielonogórskim. Lider PO w czasie swojego wystąpienia mówił o "teoretycznie poważnej pani". Krystyna Pawłowicz nie pozostała obojętna na te zaczepki.

- Panie Donaldzie Tusk, proszę, by przestał pan lansować się na moim nazwisku - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Sędzia oznaczyła lidera PO, ale to czy Donald Tusk będzie mógł odpowiedzieć na wezwanie jest wątpliwe, gdyż była posłanka PiS słynie z blokowania kolejnych osób na swoim profilu.

To jednak nie wszystkie słowa, jakie zostały skierowane w stronie Donalda Tuska. Wpis nie tylko punktuje obelgi i niewłaściwe zachowanie, ale sam również zabiera... obelgę w kierunku słuchaczy i osób popierających byłego premiera.

"Wychowuje pan Cybów"

Jeszcze niedawno na stanowisko Donalda Tuska odpowiadał sam Mateusz Morawiecki. - Dość kłamstw - grzmiał w mediach społecznościowych szef rządu. Krystyna Pawłowicz ewidentnie zainspirowała się premierem.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego stwierdziła, że osoby słuchające słów Donalda Tuska są zdesperowani, a lider PO nieprzypadkowo kieruje w jej stronę tak mocne stanowisko.

- Nie jest też godną metodą polit. walki publ.atakowanie z nazwiska starszej kobiety, szczucie na nią swych zdesperowanych słuchaczy i poniżanie urzędów państwa polskiego (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz.

Na koniec swojego pełnego oburzenia postu podkreśliła, że zachowanie Donalda Tuska i prezentowane przez niego stanowisko przyniesie efekty. - Wychowuje pan Cybów - dodała sędzia.

Piątkowy wykład Tuska w Zielonej Górze

Wystąpienie lidera PO, który ma już w kuluarach przygotowywać następcę Mateusza Morawieckiego, mógł zdenerwować nie tylko Krystynę Pawłowicz. Donald Tusk nawiązał bowiem do całego szeregu polityków.

- Słowa i idee, ale szczególnie słowa, mają swoje znaczenie i konsekwencje. Ktoś dzisiaj mówi, że Bruksela to jest okupant, że Unia Europejska to jest problem albo szmata. Zdaje się, że mamy jakąś teoretycznie poważną panią w teoretycznie poważnym ciele prawnym, która powtarza nieustannie, że Unia Europejska to szmata i się modli każdego dnia, żebyśmy wystąpili z EU - usłyszeli słuchacze wykładu.

- Możemy się dzisiaj śmiać z pani Krystyny. Wolałbym, żeby to było wyłącznie przedmiotem anegdot i śmiechu, ale tak naprawdę to mi nie jest do śmiechu, bo jest więcej takich ludzi, którzy takie słowa wypowiadają. I słowa czasami zamieniają się w fakty i czyny - dodawał 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl