Goniec.pl
Krystyna Pawłowicz zaapelowała do Donalda Tuska

Piotr Molecki/East News; Jakub Kaminski/East News

Krystyna Pawłowicz odpowiedziała Donaldowi Tuskowi. Nazwała siebie "starszą panią"

22 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Słowa Donalda Tuska doczekały się odpowiedzi samej sędzi Trybunału Konstytucyjnego. Krystyna Pawłowicz nie przebierała w słowach. Była posłanka PiS poprosiła, by lider PO przestał "lansować się na nazwisku".

Wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Zielonogórskim zebrał żniwo. Były premier trafił na celownik Krystyny Pawłowicz, która wcześniej została wywołana przez niego do tablicy.

EN 01173232 0017

Magdalena Ogórek żyje w strachu. Dziennikarka otrzymuje pogróżki, doszło nawet do ataku

CZYTAJ DALEJ

Na Twitterze pojawił się wpis, gdzie Donald Tusk otrzymał jasny przekaz. Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że polityk chce wybić się na jej nazwisku. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego określiła się również mianem "starszej kobiety", na którą nasyłani są słuchacze.

Krystyna Pawłowicz odpowiedziała Donaldowi Tuskowi

W piątek Donald Tusk wygłosił przemówienie na Uniwersytecie Zielonogórskim. Lider PO w czasie swojego wystąpienia mówił o "teoretycznie poważnej pani". Krystyna Pawłowicz nie pozostała obojętna na te zaczepki.

- Panie Donaldzie Tusk, proszę, by przestał pan lansować się na moim nazwisku - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Sędzia oznaczyła lidera PO, ale to czy Donald Tusk będzie mógł odpowiedzieć na wezwanie jest wątpliwe, gdyż była posłanka PiS słynie z blokowania kolejnych osób na swoim profilu.

To jednak nie wszystkie słowa, jakie zostały skierowane w stronie Donalda Tuska. Wpis nie tylko punktuje obelgi i niewłaściwe zachowanie, ale sam również zabiera... obelgę w kierunku słuchaczy i osób popierających byłego premiera.

"Wychowuje pan Cybów"

Jeszcze niedawno na stanowisko Donalda Tuska odpowiadał sam Mateusz Morawiecki. - Dość kłamstw - grzmiał w mediach społecznościowych szef rządu. Krystyna Pawłowicz ewidentnie zainspirowała się premierem.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego stwierdziła, że osoby słuchające słów Donalda Tuska są zdesperowani, a lider PO nieprzypadkowo kieruje w jej stronę tak mocne stanowisko.

Andrzej Duda udzielił szczerego wywiadu o Zełenskim, bezpieczeństwie Polski i Władimirze Putinie

Szczery wywiad Andrzeja Dudy, prezydent niczego nie ukrywał. "Autentycznie bałem się"

CZYTAJ DALEJ

- Nie jest też godną metodą polit. walki publ.atakowanie z nazwiska starszej kobiety, szczucie na nią swych zdesperowanych słuchaczy i poniżanie urzędów państwa polskiego (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz.

Na koniec swojego pełnego oburzenia postu podkreśliła, że zachowanie Donalda Tuska i prezentowane przez niego stanowisko przyniesie efekty. - Wychowuje pan Cybów - dodała sędzia.

Piątkowy wykład Tuska w Zielonej Górze

Wystąpienie lidera PO, który ma już w kuluarach przygotowywać następcę Mateusza Morawieckiego, mógł zdenerwować nie tylko Krystynę Pawłowicz. Donald Tusk nawiązał bowiem do całego szeregu polityków.

- Słowa i idee, ale szczególnie słowa, mają swoje znaczenie i konsekwencje. Ktoś dzisiaj mówi, że Bruksela to jest okupant, że Unia Europejska to jest problem albo szmata. Zdaje się, że mamy jakąś teoretycznie poważną panią w teoretycznie poważnym ciele prawnym, która powtarza nieustannie, że Unia Europejska to szmata i się modli każdego dnia, żebyśmy wystąpili z EU - usłyszeli słuchacze wykładu.

- Możemy się dzisiaj śmiać z pani Krystyny. Wolałbym, żeby to było wyłącznie przedmiotem anegdot i śmiechu, ale tak naprawdę to mi nie jest do śmiechu, bo jest więcej takich ludzi, którzy takie słowa wypowiadają. I słowa czasami zamieniają się w fakty i czyny - dodawał 

Tak wyglądało ukraińskie "studio" skąd Timur Mirosznyczenko relacjonował Eurowizję 2022

Niewiarygodne, gdzie Ukraińcy urządzili studio Eurowizji. Lokalizacja musiała zostać w pełni tajna

Niewiarygodne, jak wyglądało "studio" ukraińskiego dziennikarza Timura Mirosznyczenki, który relacjonował konkurs Eurowizji 2022. Komentator nadawał wprost ze schronu, a informacje o jego lokalizacji były pilnie strzeżone. Zdjęcia mówią same za siebie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna

Wiadomości

Lubuskie: Tragiczny wypadek pod Skwierzyną. Nie żyją dwie młode osoby

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Wystartowała ogólnopolska akcja policji. Ma potrwać do końca roku

Czytaj więcej >
Pixabay/12019

Wiadomości

Pogoda na niedzielę. Burze, deszcz, gwałtowne wichury i śnieg w górach

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Koszalin: Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu padły strzały

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nadchodzi kolejna zmiana dotycząca noszenia maseczek. Rząd wydał nowe rozporządzenie

Czytaj więcej >
Mocne słowa premiera o Radosławie Sikorskim: "Pionek w grze putinowskiej propagandy"

Wiadomości

Mocne słowa Mateusza Morawieckiego o Radosławie Sikorskim: "Pionek w grze putinowskiej propagandy"

Czytaj więcej >