Goniec.pl
Janusz Kowalski oburzony emerytury Donalda Tuska, oskarżenia padły z mównicy sejmowej

goniec

Poseł oskarżył PO i Donalda Tuska. Marszałek zakpiła z niego w dwóch zdaniach

26 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Poseł Janusz Kowalski chciał z mównicy sejmowej ośmieszyć Donalda Tuska i Platformę Obywatelską. Wystarczyły jednak dwa zdania marszałek Sejmu, aby polityk został upokorzony. Poszło o pieniądze, emeryturę i pracę w strukturach Unii Europejskiej.

Jeszcze pod koniec kwietnia Janusz Kowalski w rozmowie z goniec.pl życzył Donaldowi Tuskowi z okazji 65. urodzin... postawienia przed Trybunałem Stanu. Osobista krucjata posła Solidarnej Polski przeciwko byłemu premierowi trwa.

East News - zdj. ilustracyjne, Screen Twitter/Daria Klimza

Śląsk: śmigłowiec gasił pożar, wpadł do zbiornika wodnego. Maszyna jest prawie całkowicie zatopiona

CZYTAJ DALEJ

Podczas 55. posiedzenia Sejmu, kto rozpoczęło się w środę 25 maja, Janusz Kowalski wszedł na mównicę i oskarżył Platformę Obywatelską, że w czasie swoich rządów nie dbała o seniorów. Poseł stwierdził, że partia pomogła jedynie jednemu emerytowi - Donaldowi Tuskowi.

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska nie pozostała dłużna na oskarżenia wobec swojej partii. Zaledwie dwa krótkie zdania wystarczyły, by wykpić tezy stawiane przez Janusza Kowalskiego.

Janusz Kowalski o emeryturze Tuska: wytknął mu, że ma lepiej niż inni

Już pierwszego dnia obrad Sejmu doszło do incydentu. Poseł Janusz Kowalski oskarżył Platformę Obywatelską o to, że nawet w czasie swoich rządów dbała jedynie o należących do partii polityków, a obecnie stara się, by Polacy płacili jak największe rachunki.

- Szanowna pani marszałek, szanowni państwo... no niewiarygodna hipokryzja polityków Platformy Obywatelskiej. Tych polityków, którzy chcieli, żeby Polacy seniorzy, emeryci pracowali do 67. roku życia. Tych ludzi, którzy nie traktowali w sposób poważny emerytów, rencistów, seniorów w czasie kiedy mogli w sposób profesjonalny rządzić, a nie rządziliście - zaczął swój występ na mównicy sejmowej Janusz Kowalski.

W następnych słowach poseł Solidarnej Polski wprost uderzył w Donalda Tuska. Wskazał, że to jedyny senior, który na rządach PO zyskał i o którego partia się troszczyła.

- Dzisiaj PO mówi o seniorach... a co zrobiliście dla seniorów? Jedną tylko rzecz. Załatwiliście jednemu człowiekowi Donaldowie Tuskowi za 1825 dni nicnierobienia w Brukseli najwyższą w Polsce emeryturę 30 tysięcy złotych - grzmiał oburzony poseł.

Mateusz Morawiecki odpowiada na oskarżenia Donalda Tuska

Mateusz Morawiecki nie wytrzymał i odpowiedział Donaldowi Tuskowi. "Dość kłamstw"

CZYTAJ DALEJ

Porównał pieniądze Donalda Tuska do emerytury zwykłego Polaka

To nie koniec brutalnych wyliczeń ze strony Janusza Kowalskiego. Poseł podkreślił, że przeciętny Polak nie może liczyć, że jesień życia spędzi z równie wysokim zabezpieczeniem finansowym, co były premier.

Janusz Kowalski wskazywał, że pomiędzy 30 tys. unijnej emerytury Donalda Tuska a średnią państwową emeryturą jest wręcz kosmiczna przepaść. - Emerytura zwykłego Polaka, który pracuje 20, 30, 40 lat... średnia emerytura to jest 2600 zł. 11 razy więcej zarabia Donald Tusk za nic nierobienie w Brukseli - mówił oburzony reprezentant partii Zbigniewa Ziobro.

Poseł wyliczał, że pieniądze trafiają do Donalda Tuska nawet pomimo, że nie był w stanie zablokować Nord Stream oraz mimo iż "realizował proputinowską politykę Angeli Merkel". W kontrze do haniebnego zdaniem Janusza Kowalskiego zachowania byłego premiera i PO, wyliczył, że rząd Zjednoczonej Prawicy zaoferował emerytom zdecydowanie więcej, w tym 13. i 14. emeryturę.

Marszałek Sejmu skomentowała rewelacje na temat Donalda Tuska

Polityk schodząc szybko z mównicy, nie spodziewał się zapewne, że na jego słowa tak błyskawicznie zostanie udzielona odpowiedź. Małgorzata Kidawa-Błońska, prowadząca w tym czasie obrady Sejmu jako marszałek, w dwóch krótkich zdaniach zakpiła z szumnych tez Janusza Kowalskiego.

- Dlaczego... skoro wszyscy mają tak dobrze, to pan tak Tuskowi zazdrości? Trzeba iść do Europy i pracować - skwitowała słowa posła Janusza Kowalskiego Małgorzata Kidawa-Błońska.

Emeryci nawet nie wiedzą, że mogą starać się o dodatkowe pieniądze

Nie tylko czternastka. Emerycie, te pieniądze ci się należą, złóż odpowiednie dokumenty i zyskaj

Emerycie, musisz to wiedzieć. W tym roku starać możesz się o szereg dodatków i zasiłków. Dodatkowe pieniądze zwyczajnie ci się należą. Wyjaśniamy, o jakich kwotach mowa. Nie są one małe i na pewno pomogą podreperować domowy budżet każdego seniora. fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

AndrzejRembowski/Pixabay

Wiadomości

Rybnik: 51-latek gwałcił i nagrywał kobiety. Wśród ofiar jest 16-latka

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Policja wyjechała na drogi w całej Polsce. Kierowcy muszą mieć się na baczności, kontrolują jedną rzecz

Czytaj więcej >
Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Wiadomości

Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Wiadomości

Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Czytaj więcej >

Wiadomości

Eksperci nie mają żadnych wątpliwości, ujawniono, po co Putinowi mobilizacja. Jest tylko jeden cel

Czytaj więcej >
Przemysław Czarnek wycofuje się z kontrowersyjnych słów. Polityk zamieścił zaskakujące oświadczenie

Wiadomości

Przemysław Czarnek wycofuje się z kontrowersyjnych słów. Polityk zamieścił zaskakujące oświadczenie

Czytaj więcej >