Goniec.pl > Polska > Warszawa: Tożsamość zabójców 29-latka ustalona. Potwierdził to Zbigniew Ziobro
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 20.05.2022 21:42

Warszawa: Tożsamość zabójców 29-latka ustalona. Potwierdził to Zbigniew Ziobro

Warszawa: Zbigniew Ziobro potwierdza, że ustalono tożsamość sprawców
fot. P.Tracz/ KPRM

Przełom w śledztwie dotyczącym zabójstwa na Nowym Świecie w Warszawie? Zbigniew Ziobro ogłosił, że pracujący nad sprawą specjaliści ustalili dane sprawców. Policja i prokuratura poszukuje obecnie Sebastiana W. i Łukasza G. Za mężczyznami wystawiono nakaz tymczasowego aresztowania.

Sprawa śmierci 29-letniego mężczyzny, który stanął w obronie dwóch kobiet napastowanych na Nowym Świecie w Warszawie, ma swój ciąg dalszy. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili tożsamość poszukiwanych sprawców.

O przełomie w sprawie poinformował w piątek 20 maja Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości już wcześniej zadeklarował, że zabójstwo z 8 maja objęte zostanie szczególnym nadzorem Prokuratury Generalnej.

Znana jest tożsamość zabójców z Nowego Światu

Śmiertelny atak nożem na rogu ul. Nowy Świat i Foksal w samym centrum Warszawy zszokował cały kraj. Po 12 dniach od zbrodni pojawiły się nowe informacje. Możliwe, że pomogą one w zatrzymaniu sprawców.

- Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. - napisał na Twitterze Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości nie tylko potwierdził, że Prokuratura Krajowa bezpośrednio nadzoruje działania stołecznych śledczych badających sprawę zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie. - Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani - dodał minister.

Wcześniej policja publikowała zdjęcie podejrzanego

Kolejne kroki śledczych mogą doprowadzić do tego, że winni śmierci 29-latka, który zareagował na agresywne zaczepianie kobiet, odpowiedzą za swoje czyny. Już 12 maja Komenda Stołeczna Policja opublikowała kadr z monitoringu miejskiego. Widać na nim młodego mężczyznę z zarostem.

- Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę, proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantem prowadzącym sprawę w siedzibie Komendy Rejonowej Policji Warszawa I przy ul. Wilczej 21 - czytamy w komunikacie policji.

Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny
Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny

Źródło: ksp

Rysopis poszukiwanego mężczyzny: krótkie, ciemne włosy, widoczny zarost. W dniu zdarzenia ubrany był w czarną bluzę z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów, czarne spodnie oraz buty koloru czarnego.

Wcześniej szerzyły się fake newsy na temat narodowości sprawców

Kiedy wiadomość o zabójstwie 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie obiegła cały kraj, pojawiły się fake newsy, jakoby zbrodni dokonać miały osoby narodowości ukraińskiej.

Od początku osoby zaangażowane w sprawę sygnalizowały, że nie jest to prawdopodobny scenariusz. Dodatkowo wpisuje się on w rosyjską propagandę nastawiającą przeciwko przyjmowaniu uchodźców.

Po ujawnieniu tożsamości podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie głos zabrał poseł Jerzy Kozłowski. - Gdzie są teraz ci wszyscy, którzy bezmyślnie, pełniąc rolę pożytecznych idiotów Putina, za tę zbrodnię obwinili ukraińskich uchodźców? - napisał na Twitterze poseł Kukiz'15.

Również pod wpisem Zbigniewa Ziobro nie brakuje podobnych komentarzy. "Który to Ukrainiec: Łukasz czy Sebastian?", "Jednym słowem nasze swojskie chłopaki", czy "Seba to rzeczywiście całkiem ukraińsko brzmiące imię". Nie brakuje również komentarzy wywołujących do reakcji na ustalenia śledczych Ordo Iuris oraz Konfederację.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl