Goniec.pl
Warszawa: Zbigniew Ziobro potwierdza, że ustalono tożsamość sprawców

fot. P.Tracz/ KPRM

Warszawa: Tożsamość zabójców 29-latka ustalona. Potwierdził to Zbigniew Ziobro

20 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Przełom w śledztwie dotyczącym zabójstwa na Nowym Świecie w Warszawie? Zbigniew Ziobro ogłosił, że pracujący nad sprawą specjaliści ustalili dane sprawców. Policja i prokuratura poszukuje obecnie Sebastiana W. i Łukasza G. Za mężczyznami wystawiono nakaz tymczasowego aresztowania.

Sprawa śmierci 29-letniego mężczyzny, który stanął w obronie dwóch kobiet napastowanych na Nowym Świecie w Warszawie, ma swój ciąg dalszy. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili tożsamość poszukiwanych sprawców.

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia, prognoza pogody na weekend pełna wichur, deszczu i chmur

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia, prognoza pogody na weekend

CZYTAJ DALEJ

O przełomie w sprawie poinformował w piątek 20 maja Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości już wcześniej zadeklarował, że zabójstwo z 8 maja objęte zostanie szczególnym nadzorem Prokuratury Generalnej.

Znana jest tożsamość zabójców z Nowego Światu

Śmiertelny atak nożem na rogu ul. Nowy Świat i Foksal w samym centrum Warszawy zszokował cały kraj. Po 12 dniach od zbrodni pojawiły się nowe informacje. Możliwe, że pomogą one w zatrzymaniu sprawców.

- Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. - napisał na Twitterze Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości nie tylko potwierdził, że Prokuratura Krajowa bezpośrednio nadzoruje działania stołecznych śledczych badających sprawę zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie. - Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani - dodał minister.

Strzelanina w Wielkopolsce: jedna osoba nie żyje, dwóch policjantów zostało rannych

Strzelanina w Wielkopolsce. Napastnik nie żyje, a dwóch policjantów zostało rannych

CZYTAJ DALEJ

Wcześniej policja publikowała zdjęcie podejrzanego

Kolejne kroki śledczych mogą doprowadzić do tego, że winni śmierci 29-latka, który zareagował na agresywne zaczepianie kobiet, odpowiedzą za swoje czyny. Już 12 maja Komenda Stołeczna Policja opublikowała kadr z monitoringu miejskiego. Widać na nim młodego mężczyznę z zarostem.

- Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę, proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantem prowadzącym sprawę w siedzibie Komendy Rejonowej Policji Warszawa I przy ul. Wilczej 21 - czytamy w komunikacie policji.

Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny

Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny

Źródło: ksp

Rysopis poszukiwanego mężczyzny: krótkie, ciemne włosy, widoczny zarost. W dniu zdarzenia ubrany był w czarną bluzę z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów, czarne spodnie oraz buty koloru czarnego.

Wcześniej szerzyły się fake newsy na temat narodowości sprawców

Kiedy wiadomość o zabójstwie 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie obiegła cały kraj, pojawiły się fake newsy, jakoby zbrodni dokonać miały osoby narodowości ukraińskiej.

Od początku osoby zaangażowane w sprawę sygnalizowały, że nie jest to prawdopodobny scenariusz. Dodatkowo wpisuje się on w rosyjską propagandę nastawiającą przeciwko przyjmowaniu uchodźców.

Po ujawnieniu tożsamości podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie głos zabrał poseł Jerzy Kozłowski. - Gdzie są teraz ci wszyscy, którzy bezmyślnie, pełniąc rolę pożytecznych idiotów Putina, za tę zbrodnię obwinili ukraińskich uchodźców? - napisał na Twitterze poseł Kukiz'15.

Również pod wpisem Zbigniewa Ziobro nie brakuje podobnych komentarzy. "Który to Ukrainiec: Łukasz czy Sebastian?", "Jednym słowem nasze swojskie chłopaki", czy "Seba to rzeczywiście całkiem ukraińsko brzmiące imię". Nie brakuje również komentarzy wywołujących do reakcji na ustalenia śledczych Ordo Iuris oraz Konfederację.

Tak wyglądało ukraińskie "studio" skąd Timur Mirosznyczenko relacjonował Eurowizję 2022

Niewiarygodne, gdzie Ukraińcy urządzili studio Eurowizji. Lokalizacja musiała zostać w pełni tajna

Niewiarygodne, jak wyglądało "studio" ukraińskiego dziennikarza Timura Mirosznyczenki, który relacjonował konkurs Eurowizji 2022. Komentator nadawał wprost ze schronu, a informacje o jego lokalizacji były pilnie strzeżone. Zdjęcia mówią same za siebie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Warszawa

Zbiroża: Czołowe zderzenie ciężarówek, kierowca zmarł na miejscu

Czytaj więcej >
Prezydent Rafał Trzeskowski przekazał właśnie druzgoczące wieści. Zmarły dwie wyjątkowe osoby

Warszawa

Prezydent Rafał Trzaskowski przekazał właśnie druzgocące wieści. Zmarły dwie wyjątkowe osoby

Czytaj więcej >

Warszawa

Warszawa: Podejrzany o molestowanie kobiety w autobusie. Szuka go policja

Czytaj więcej >
Facebook/OSP KSRG Młodzieszyn

Warszawa

Mazowsze: śmiertelny wypadek na DK50. Nie żyje pasażer, cztery osoby w szpitalu

Czytaj więcej >
Komenda Stołeczna Policji

Warszawa

Warszawa: kobieta spadła z balkonu. Wcześniej słychać było dźwięk tłuczonego szkła

Czytaj więcej >
„Rzeźnik z Wyszkowa” zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o podwójne zabójstwo

Warszawa

Najnowsze informacje ws. podejrzanego „rzeźnika z Wyszkowa”. Sąd podjął pilną decyzję

Czytaj więcej >