Goniec.pl
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Mariusz Błaszczak miał pochwalić się nowym zakupem dla wojska. Wyszła kryptoreklama Disney+

26 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Mariusz Błaszczak nie zdecydował się na odpoczynek w pierwszy weekend wakacji. Sukcesów rządu jest zbyt dużo, by móc odpocząć. W Świnoujściu ujawnił, że - zgodnie z wcześniejszymi pragnieniami Jarosława Kaczyńskiego - polska armia będzie silniejsza. MON podpisał umowę na dostarczenie trzech niszczycieli min typu Kormoran II.

Mariusz Błaszczak myśli o Kormoranach, ale nie tych z piosenki Mariusza Szczepanika z 1966 r., która stała się prawdziwym letnim hymnem Polaków. Minister obrony narodowej, który dostąpił zaszczytu namaszczenia przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, pochwalił się w niedzielę 26 czerwca kolejnym sukcesem.

piątek marcin k

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

CZYTAJ DALEJ

Rząd nie spoczywa na laurach i musi znaleźć w kalendarzu czas na celebrowanie nieustannego pasma zwycięstw. Mariusz Błaszczak przyjechał do Świnoujścia, by w prażącym słońcu potwierdzić, że niedawne słowa Jarosława Kaczyńskiego mogą ziścić się szybciej, niż myślał sam prezes PiS.

Mariusz Błaszczak potwierdził, będzie duży zakup dla Marynarki Wojennej

Mariusz Błaszczak wreszcie wsłuchał się w głośne uwagi na temat fatalnego i przestarzałego wyposażenia Marynarki Wojennej? Do polskich oficerów trafi nowy sprzęt.

- Zatwierdziłem umowę dotyczącą wyposażenia Marynarki Wojennej w trzy kolejne niszczyciele min. To okręty wyprodukowane przez Polską stocznię, które trafią już jako okręty produkowane seryjnie. Naszym zadaniem jest tworzenie warunków dla rozwoju Wojska Polskiego - powiedział w niedzielę Mariusz Błaszczak.

Zakup niszczycieli min typu Kormoran II to mały krok dla firmy dostarczającej sprzęt, ale wielki dla polskiej armii. - Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było silne i odstraszało imperium zła - powiedział Mariusz Błaszczak, ale jego wypowiedź brzmiała jak podświadoma próba pochwalenia się dostępne do sagi Star Wars na platformie Disney+.

Imperium zła za wschodnią granicą

Luke Skywalker, księżniczka Leia, czy C-3PO. O tym, kogo z polskiego rządu widzi w poszczególnych rolach Mariusz Błaszczak nic nie wiadomo, ale pewne jest, że minister obrony (Rebelii?) już zlokalizował Imperium.

"Imperium zła", które odstraszyć mają pomóc zakupione niszczyciele min znajduje się po prawej stronie Wisły. Mariusz Błaszczak, czyli jeden z czołowych polityków PiS, stwierdził, iż "odradza się (imperium zła - przyp. red.) za naszą wschodnią granicą".

Sinice powróciły nad wodę, sanepid ostrzega, są pierwsze zamknięte kąpieliska

Sinice straszą urlopowiczów. Pierwsze miejsca z zakazem kąpieli od sanepidu już są [MAPA]

CZYTAJ DALEJ

Niszczyciele min trafią do Marynarki Wojennej

Co jest przedmiotem tak dużego zadowolenia Mariusza Błaszczaka? Umowa podpisana przez szefa MON dotyczy pozyskania trzech nowoczesnych niszczycieli min projektu 258 (typ Kormoran II). Co ważne, dotrą one do polskich marynarzy wraz z pakietami wsparcia logistycznego.

Na zawitanie maszyn w porcie należy jednak poczekać. Okręty mają dobić do brzegu dopiero w latach 2026-2027. Resort obrony planuje włączyć je do 12. Dywizjonu Trałowców z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Kormoran II, przede wszystkim, wykorzystywane są do poszukiwania, identyfikacji oraz zwalczania min morskich. Marynarka Wojenna będzie także mogła rozpoznawać tory wodne, przeprowadzać jednostki przez akweny zagrożenia minowego, czy zdalnie sterować samobieżnymi platformami przeciwminowymi.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, pap

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Podczas lotu z Warszawy do Toronto doszło do bójki na pokładzie samolotu Polskich Linii Lotniczych.

Wiadomości

Bójka na pokładzie polskiego samolotu. Maszyna musiała wylądować, jest poszkodowana

Czytaj więcej >
Pixabay/PhotoMIX-Company

Wiadomości

Emerytury - limity 2022. Kiedy ZUS może zawiesić wypłacanie świadczeń?

Czytaj więcej >
goniec.pl

Wiadomości

Katastrofa ekologiczna na Odrze. RCB wysyła SMS-y z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
Rosyjska propaganda znów uderza w Polskę. Kreml rozsiewa skandaliczne kłamstwa

Wiadomości

Rosyjska propaganda znów uderza w Polskę. Kreml rozsiewa skandaliczne kłamstwa

Czytaj więcej >
Skażenie Odry. Donald Tusk snuje kolejne analogie: "Śnięte jest całe państwo"

Wiadomości

Donald Tusk nie miał litości dla PiS. Padły mocne słowa. "Śnięte jest całe państwo"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Tragiczny wypadek w Warszawie. Tramwaj ciągnął 4-letniego chłopca po torowisku, dziecko nie przeżyło

Czytaj więcej >