Goniec.pl
Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

TikTok/sh3383u

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

26 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Dantejskie sceny w komunikacji miejskiej we Wrocławiu pokazały, że czasem to dorośli powinni uczyć się kultury od młodzieży. Dobrego świadectwa swojemu pokoleniu nie wystawiła tym razem agresywna kobieta, która zaatakowała słownie młodych pasażerów. Podczas awantury padły niecenzuralne słowa i odwołania do kościoła. Kreująca się na przykładną chrześcijankę agresorka rozzłościła nawet kierowcę autobusu, który kazał jej opuścić pojazd.

Cały świat chwali Polaków za otwarte serca i dobroć, jaką w obliczu wojny w Ukrainie okazaliśmy przyjaciołom zza wschodniej granicy, była ambasador USA w Polsce postuluje przyznanie nam Pokojowej Nagrody Nobla, a tymczasem na polskich ulicach znów doświadczamy, co znaczy powiedzenie "człowiek człowiekowi wilkiem".

piątek marcin k

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

CZYTAJ DALEJ

Bezpiecznie czuć nie można się już nawet podróżując za dnia komunikacją miejską. Okazuje się bowiem, że wystarczy jeden niewinny ruch, by wywołać potok wulgarnych słów i trudną do opanowania złość u wyglądających na pierwszy rzut oka zupełnie niepozornie współpasażerów.

Incydent we wrocławskim autobusie

Chyba większość z nas była kiedyś świadkiem kłótni czy to w autobusie, czy też tramwaju lub metrze. Zazwyczaj do słownych przepychanek dochodzi, gdy mamy do czynienia z nietrzeźwym pasażerem lub podirytowanym głośnym zachowaniem młodzieży dorosłym, jednak po krótkiej wymianie zdań kryzysową sytuację udaje się zażegnać.

Tak gładko nie poszło jednak w jednym z autobusów rozwożących pasażerów po Wrocławiu. Tym razem akcję także zainicjowała młoda osoba, choć o prowokacji absolutnie nie można w tym przypadku mówić.

Wszystko rozegrało się, gdy jadąca pojazdem wraz z siostrą dziewczynka... kichnęła. Fakt, który przez większość z nas pozostałby zapewne w ogóle niezauważony, nie umknął niezwykle czujnej kobiecie, która poczuła się w tym momencie realnie zagrożona.

Agresywna pasażerka wykrzykiwała wulgaryzmy

Dorosła pasażerka musiała mieć chyba głęboką pocovidową traumę, bo zaczęła wykrzykiwać w stronę dziecka poważne oskarżenia o zarażanie innych koronawirusem. Jakby tego było mało, absurdalne zarzuty okrasiła kaleczącą uszy wiązanką wulgaryzmów.

- Wypi****laj diable do kościoła! Ksiądz da ci numer telefonu - krzyczała kobieta do innych pasażerów.

Co agresywna kobieta miała dokładnie na myśli, odsyłając innych do księdza, wie tylko ona sama. Niemniej, nadużyciem nie będzie raczej stwierdzenie, że wykazała się przy tym ogromną nietolerancją i hipokryzją.

Nie dość, że jako krzewicielka wiary niezbyt wzięła sobie do serca nawoływania Kościoła o okazanie miłosierdzia i zrozumienia wobec bliźniego, to jeszcze z jej ust wylał się potok przekleństw.

Zasłonę milczenia spuśćmy już na fakt, iż gdyby rzeczywiście tak bardzo troszczyła się o swoje zdrowie i obawiała zakażenia koronawirusem, w pierwszej kolejności pomyślałaby raczej o tym, żeby sama założyć maseczkę ochronną.

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński w doskonałym humorze poniża osoby LGBT. "Ja bym to badał"

CZYTAJ DALEJ

Wideo zszokowało internautów

Na szczęście, niespodziewane zachowanie pobudzonej kobiety zwróciło uwagę nie tylko innych podróżnych, ale i kierującego autobusem mężczyzny, którego miarka w pewnym momencie się przebrała.

Kierowca opuścił stanowisko pracy i grzecznie poprosił agresorkę o to, by opuściła pojazd, w przeciwnym razie będzie musiała tłumaczyć się policji. Widmo spotkania z funkcjonariuszami podziałało na nią natychmiastowo, bo w momencie spuściła z tonu i uznała, że wysiądzie z autobusu.

Pokaz zupełnego braku manier został uwieczniony na nagraniu wideo zrobionym przez jednego z pasażerów. Wystarczyło niewiele czasu, by film obejrzało prawie 4,5 mln internautów, którzy byli w swoich ocenach jednoznaczni.

- Ale przecież to młodzież się źle zachowuje w miejscach publicznych i przeklina - zauważył jeden z komentujących.

- Kochaj każdego bliźniego swego jak siebie samego. Widać przykazanie ma jednak wyjątki - dodał drugi.

- A w niedzielę do kościółka - trafił w punkt kolejny zszokowany widz.

Uwaga! Wideo zawiera niecenzuralne słowa

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Rekordowa waloryzacja emerytur. Rząd przekazał, że chodzi nawet o kilkanaście procent podwyżki

  • Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

  • Policja apeluje do Polaków o bezpieczny wypoczynek nad wodą. Nie żyją już 2 osoby, ofiar będzie znacznie więcej

Źródło: o2.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Wiadomości

"Wiadomości" TVP znów zaatakowały Donalda Tuska. Tym razem w kontekście zatrucia Odry

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pilny apel Donalda Tuska do najważniejszych polityków PiS. "Patrzymy, jak Odra umiera"

Czytaj więcej >
IMAGO/Winfried Mausolf/Imago Stock and People/East News

Wiadomości

Przerażające doniesienia ws. katastrofy ekologicznej. Dzieci miały kąpać się w wodzie mimo skażenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Niebywałe, co wyłowiono ze skażonej rzeki. Polacy nie kryją zdziwienia

Czytaj więcej >
Eksperci przestrzegają przed możliwymi przerwami w dostawie prądu zimą.

Wiadomości

Zimą w polskich domach zabraknie prądu? "Sytuacja bilansowa może być trudna"

Czytaj więcej >
WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Wiadomości

Lech Wałęsa opuścił szpital. Co dolegało byłemu prezydentowi?

Czytaj więcej >