Goniec.pl > Polska > Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 26.06.2022 11:10

Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Wielkopolska: Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust
Facebook/OSP Brzeziny

Tragiczny wieczór w gminie Brzeziny w województwie wielkopolskim. W sobotę 25 czerwca tuż przed północą policja otrzymała zgłoszenie o wypadku z udziałem motorowerzysty. 40-latek z impetem uderzył w przepust melioracyjny. Obrażenia były tak rozległe, że nie udało się go uratować.

Zagrożeniem dla niechronionych uczestników ruchu drogowego wcale nie muszą być pędzące ze znaczną prędkością samochody albo potężne tiry. Czasem wystarczy chwila nieuwagi lub splot nieszczęśliwych okoliczności i można mówić o prawdziwym dramacie.

Tragedia w Brzezinach. Nie żyje 40-letni motorowerzysta

Nie tak miała zakończyć się wieczorna podróż 40-letniego motorowerzysty po jednej z dróg w miejscowości Brzeziny w powiecie kaliskim. Mężczyzna podążał ulicą Kordeckiego, gdy nagle doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia z jego udziałem. Na miejscu musiały interweniować służby.

Niepokojące zgłoszenie o pilnej potrzebie pomocy odebrano około godziny 23:40. Podczas gdy część mieszkańców miasteczka układała się właśnie do snu, policja, pogotowie i straż ruszyły na ratunek poszkodowanemu. - Jak wynika z naszych wstępnych ustaleń w sobotni wieczór przed północą w miejscowości Brzeziny doszło do zdarzenia drogowego, niestety, nieszczęśliwego w skutkach. Kierujący skuterem 40-latek, mieszkaniec powiatu kaliskiego, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, po czym uderzył w przepust melioracyjny - podał w rozmowie z portalem Goniec.pl kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego KMP w Kaliszu.

O życie 40-latka dzielnie walczył przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Asystowały mu także Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza 2 z Kalisza oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Brzezin.

Równocześnie z heroiczną akcją ratunkową, do działań pod nadzorem prokuratora przystąpili policjanci. Wypadek zakwalifikowany został jako śmiertelny, gdyż ciężko rannego 40-latka nie udało się uratować. Teraz funkcjonariusze i prokuratura zajmują się ustaleniem szczegółów zdarzenia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl