Goniec.pl
Jarosław Kaczyński w Toruniu podzielił się przemyśleniem na temat długów i armii

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński był w Toruniu i pochwalił się swoimi przemyśleniami. Długi to dla prezesa PiS nie problem

25 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jarosław Kaczyński postanowił ujawnić przed Polakami swoje kolejne talenty. Poza znajomością armii i bezpieczeństwa, były wicepremier zdecydował się na intrygujące ekonomiczne przemyślenia. - Ja często zadaję pytanie, czy lepiej być zadłużonym, czy okupowanym - powiedział prezes PiS w mającym specjalne miejsce w jego sercu Toruniu.

Jarosław Kaczyński nie daje odetchnąć i po raz kolejny zaskakuje swoim wachlarzem znajomości oraz umiejętności. Kiedy Polacy myślą, że wiedzą o prezesie PiS, który heroicznie przespał stan wojenny, ten ponownie ich zaskakuje.

piątek marcin k

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

CZYTAJ DALEJ

Nie inaczej było również w czasie ostatniej konferencji w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jarosław Kaczyński ujawnił swój ekonomiczny talent. Nie zabrakło jednak poruszenia również kluczowej dla prezesa PiS kwestii, czyli armii.

Jarosław Kaczyński zapewnia, że lepiej spłacać dług, ale być uzbrojonym po zęby

Jarosław Kaczyński po rzuceniu pracy w rządzie wreszcie znalazł czas na to, co naprawdę sprawia mu radość, czyli... wizyty w Toruniu. Prezes PiS, który skupia się na wzroście wyborczych słupków, nie zapomniał o Polkach i Polakach czekających na dobre rady.

Prezes PiS w czasie konferencji w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu mocno skupił się aspekcie wojennym. Wojna w Ukrainie to dla Jarosława Kaczyńskiego okazja, by połączyć to jeden z najgorętszych tematów ostatnich tygodni: oszczędzanie i długi.

- Musimy się uzbroić, musimy stworzyć taką armię i mamy taki plan, żeby atak na Polskę nie miał żadnego sensu - powiedział na początku swojej wypowiedzi Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS w Toruniu wyłożył karty na stół. Czyżby Jarosław Kaczyński, który zwolnił miejsce Mariuszowi Błaszczakowi, czai się na jego stołem w Ministerstwie Obrony Narodowej?

Tadeusz Rydzyk nie jest jednym założycielem Radia Maryja, mało kto pamięta o o. Janie Mikrucie

Tadeusz Rydzyk miał wspólnika, dziś nikt o nim nie pamięta. Razem stworzyli Radio Maryja

CZYTAJ DALEJ

- Musimy zbudować potężną armię - oświadczył stanowczo i bez żadnego drżenia w głosie prezes PiS. - Ja często zadaję pytanie, czy lepiej być zadłużonym czy okupowanym tak jak część Ukrainy, co jest lepsze, czy być mordowanym, mieć spalone domy, być zmuszonym do ucieczki czy też musieć nawet płacić jakieś długi - tłumaczył w Toruniu były już wicepremier.

Długi i armia to plan Jarosława Kaczyńskiego?

Pieniądze - a właściwie długi i rosnące na każdym kroku ceny - nie spędzają snu z powiek Jarosława Kaczyńskiego. Przepaść między zwykłymi Polakami i szarą eminencją realnej władzy jest zauważalna.

- Ja jestem głęboko przekonany, że lepiej jednak płacić długi - powiedział prezes PiS, wskazując na konieczność dalszego zwiększania wydatków na armię i wojsko. - Zwiększyliśmy wydatki pod tym względem już bardzo znacznie, ale to jest jeszcze dalece za mało. Ten wielki plan zbrojeniowy, który jest zawarty jako prawo, jako pewne zobowiązanie w ustawie o obronie ojczyzny, ten plan musi być zrealizowany - mówił były wicepremier w Toruniu.

- Kryzys doprowadził do tego, że pieniądz jest dzisiaj bardzo drogi, a był bardzo tani, że różnego rodzaju wymiary sytuacji się zmieniły - dodawał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podkreślał, że wszystko ma poparcie w faktach, gdyż "tylko ci, którzy potrafią sami się bronić, są bronieni także przez innych".

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, pap

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brakuje leków w aptekach, lekarze mają ograniczać ilość recept

Wiadomości

Dramat polskich seniorów, nie mają pieniędzy na leczenie. Farmaceuci ujawniają

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Morawiecki wycofał się z obietnicy dla piłkarzy. Ekspert: "To postępująca erozja"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: wojna w Ukrainie może być "długotrwałym procesem"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białystok: Zaginął emerytowany ksiądz Jan Toczko

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jest decyzja RPP ws. stóp procentowych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: "Nie zwariowaliśmy. Jesteśmy w pełni świadomi, czym jest broń nuklearna"

Czytaj więcej >