Goniec.pl
Lech Wałęsa uderzył w ojca Mateusza Morawieckiego. Mocne słowa pod adresem Kornela Morawieckiego

Action Press/Shutterstock; Piotr Molecki/East News

Lech Wałęsa nie wytrzymał, uderzył w ojca Mateusza Morawieckiego. "To była zdrada"

2 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Lech Wałęsa otwarcie uderzył w zmarłego ojca Mateusza Morawieckiego. Gorzkie słowa wobec Kornela Morawieckiego padły w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, gdzie przemawiał były prezydent. - To była zdrada! Bezczelna zdrada - grzmiał Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa zaskoczył podczas piątkowego wystąpienia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego został surowo oceniony.

EN 01539847 0058

Janusz Kowalski nie miał litości dla Donalda Tuska. Padły bardzo mocne słowa

CZYTAJ DALEJ

Lech Wałęsa z okazji 40. rocznicy powstania konspiracyjnej Tymczasowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność" zdecydował się na wyznanie na temat przeszłości. Opowiedział nie tylko o swoich motywacjach. Ujawnił prywatny stosunek względem działań ojca Mateusza Morawieckiego.

Zmarły Kornel Morawiecki nie może liczyć na ciepłe słowa z ust byłego prezydenta. Co więcej, Lech Wałęsa odniósł się do rzekomej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Czy przyznał się do bycia towarzyszem Bolkiem?

Lech Wałęsa uderzył w ojca Mateusza Morawieckiego

Lech Wałęsa nie ukrywa swojej niechęci wobec rządu PiS. Poza noszeniem wymownych koszulek z napisem "Konstytucja" były prezydent otwarcie wyraża również krytykę pod adresem władzy.

W piątek w Gdańsku padły jednak słowa, które na pewno personalnie zabolały Mateusza Morawieckiego. Lech Wałęsa skrytykował działania jego ojca. Były prezydent otwarcie przyznał, że rewolucja, w której uczestniczył ma kilka wad. - Parę rzeczy poszło nie tak jak trzeba - oświadczył.

Jedną z tych "rzeczy" było postępowanie Kornela Morawieckiego. - W tych trudnych czasach stanu wojennego jesteśmy internowani, a paru kolesi zakłada Solidarność Walczącą. To była zdrada! Bezczelna zdrada - grzmiał Lech Wałęsa.

Jarosław Kaczyński w Akademii PiS przekonuje, że Lech Wałęsa to "dowód na istnienie Boga"

Jarosław Kaczyński w Akademii PiS przekonuje, że Lech Wałęsa to "dowód na istnienie Boga"

CZYTAJ DALEJ

- Cała nasza rewolucja była po to, byśmy zbudowali nowy porządek, by lepsze były Europa i świat. Pierwsza rzecz nam się udała, druga nie wychodzi - dodał były prezydent w Europejskim Centrum Solidarności.

Lech Wałęsa odniósł się do współpracy z SB

Przytyków w stronę Kornela Morawieckiego było jednak więcej. Poza mocnym oskarżeniem o zdradę protestujących stoczniowców, Lech Wałęsa uważa, że to właśnie ojciec Mateusza Morawieckiego odpowiedzialny jest za oczernianie go w kwestii bycia towarzyszem Bolkiem.

- I zdrajcy potem agentami kogoś nazywają - mówił wyraźnie oburzony Lech Wałęsa. - Żeby było jasne: nigdy na nikogo słowa nie powiedziałem, żadnym agentem nie byłem - dodał były prezydent.

Lech Wałęsa zapowiedział tyradę zarzutów pod adresem ojca Mateusza Morawieckiego już na początku wystąpienia. Wskazał, że chciałby "wyczyścić niektóre sytuacje". Pytanie brzmi, czy taki sposób "czyszczenia" przypadł do gustu premierowi, synowi zmarłego Kornela Morawieckiego.

Wypowiedź Lecha Wałęsy dotycząca jego żony była wyjątkowo zaskakująca.

Lech Wałęsa dostał pytanie o żonę. Jego odpowiedź zaskoczyła wszystkich

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tvn24.pl, radiozet.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Zaparkował samochód pod Lildem i poszedł do biletomatu. W międzyczasie dostał mandat

Wiadomości

Zaparkował samochód pod Lidlem i poszedł do biletomatu. W międzyczasie dostał mandat

Czytaj więcej >
Jerzy Owsiak wyjawił wstrząsające fakty o tragedii w Katowicach. "Tam był też nasz sztab"

Wiadomości

Jerzy Owsiak ujawnił kulisy tragedii w Katowicach. Aż strach pomyśleć

Czytaj więcej >
Świeczka - nie żyje

Wiadomości

Krosnowice: Spełnił się najgorszy możliwy scenariusz. Zaginiona Natalia nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Księża znęcali się nad Ireną w ciemnej piwnicy. "Krzyczała, że boli"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa. Auta w wyniku zderzenia wpadły na torowisko. Uderzył w nie tramwaj

Czytaj więcej >
Pieniądze

Wiadomości

Polacy oszczędzą nawet 3 tys. zł na rachunkach za prąd

Czytaj więcej >