Goniec.pl
Mateusz Morawiecki w Sejmie otoczony kordonem ochrony

Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki ochraniany przez kordon funkcjonariuszy. Dziennikarze nie mieli szans

1 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Mateusz Morawiecki w czwartek pojawił się w Sejmie z niespodziewanie liczną ochroną. Straż Marszałkowski oraz kordon ochroniarzy SOP nie pozwalał dziennikarzom zadać premierowi żadnego pytania. - Jesteśmy ludźmi, a nie bydłem, które się przegania - krzyknął w końcu jeden z pracujących w Sejmie reporterów.

Mateusz Morawiecki udowodnił, że zrobi wszystko, byleby nie odpowiadać na pytania dziennikarzy. Szczególnie te niewygodne.

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim, w tle duże pieniądze i pomówienie

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Zasądzono ogromne zadośćuczynienie

CZYTAJ DALEJ

Premier pojawił się w czwartek w Sejmie, ale jego widok zaskoczył. Nie dlatego, że napięty grafik szefa rządu nie pozwala na regularne odwiedzanie budynku przy ul. Wiejskiej w Warszawie.

Mateusz Morawiecki ochraniany przez tłum funkcjonariuszy

Mateusz Morawiecki w Sejmie był ochraniany przez zaskakująco dużą ilość funkcjonariuszy. Na straży bezpieczeństwa premiera stała Straż Marszałkowska oraz Służba Ochrony Państwa.

O ile niczym dziwnym nie jest fakt ochrony premiera, to dziennikarzy zakończyła jej ilość oraz działania. Szczelny kordon SOP-u i Straży Marszałkowskiego zagradzał drogę do Mateusza Morawieckiego.

Obstawa szefa rządu PiS nie pozwalała na to, by jakikolwiek dziennikarz zbliżył się do Mateusza Morawieckiego. Żadne z pytań nie uzyskało nawet zdawkowej odpowiedzi premiera. Polacy nie muszą wiedzieć, co planuje władza i niezależni od państwa reporterzy nie są na rękę PiS?

Dziennikarze oburzeni zachowaniem Mateusza Morawieckiego

- Jesteśmy ludźmi, a nie bydłem, które się przegania. Proszę z nami kulturalniej - powiedział w pewnym momencie jeden z dziennikarzy, który znajdował się tuż obok ochrony odgradzającej Mateusza Morawieckiego od reporterów pracujących w Sejmie.

Stopnie alarmowe CHARLIE-CRP i BRAVO przedłużone przez Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie przedłużające stopnie alarmowe CHARLIE-CRP i BRAVO

CZYTAJ DALEJ

Politycy odpowiadają na sejmowych korytarzach na pytania dziennikarzy. Każde z nich wykonuje wtedy swoją pracę, ale Mateusz Morawiecki wydaje się być ponad to. W czwartek Straż Marszałkowska i SOP dzielnie broniły premiera przed niewygodnymi pytaniami.

Funkcjonariusze zwyczajnie odpychali dziennikarzy i nie pozwalali im znaleźć się w otoczeniu premiera. Czy taki poziom ochrony premiera w Sejmie był potrzebny?

Mateusz Morawiecki wziął udział w posiedzeniu

Napięty grafik Mateusza Morawieckiego, który obfituje także w wyjazdy za granicę, nie pozwala na to, by premier znalazł się na każdym posiedzeniu odbywającym się w Sejmie. W czwartek niespodziewanie szef rządu zasiadł przy stole podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu do spraw odnawialnych źródeł energii.

W rozmowach na temat wiatraków z posłami PSL Mateusz Morawiecki nie pojawia się regularnie. Dziennikarze nie mieli jednak możliwości spytania się, dlaczego akurat teraz premier zdecydował się przyjechanie do Sejmu.

Najnowszy sondaż o rządzie i inflacji to dla Mateusza Morawieckiego dotkliwy cios

Ekspertka wytknęła błędy Mateuszowi Morawieckiemu. Premier się nie popisał, zobacz zdjęcia

Mateusz Morawiecki postanowił iść z duchem czasu i stworzył newsletter. W najnowszym liście premiera można przeczytać między innymi, że "w całej Europie narasta bunt wobec politycznego marazmu i tego, że Europa odwraca się od własnych tradycji i bezmyślnie zmierza w kierunku nawet nie przepaści, ale jakiegoś bagna, w którym wszyscy potoniemy, robiąc miejsce dla innych cywilizacji". Poruszono również kwestię tradycyjnych wartości. Niestety, list szefa KPRM był naszpikowany błędami, co zrujnowało jego oficjalny charakter i naraziło szefa rządu na kpiny. Ekspertka ds. etykiety zwróciła uwagę na wszystkie uchybienia Mateusza Morawieckiego i jego współpracowników.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wyborcza.pl, tvn24.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Zaspy, Limanowa, Facebook, screen

Wiadomości

Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów

Czytaj więcej >
Adam Pabiś
Kadr z programu "Pytanie na śniadanie"/TVP VOD

Wiadomości

Podawał się za lekarza, występował w mediach jako ekspert. Jest zawiadomienie do prokuratury

Czytaj więcej >
Pixabay.com Henryk Niestrój

Wiadomości

Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat

Czytaj więcej >
Raport Gońca ze Świata. Joe Biden i Xi Jinping

Wiadomości

Raport Gońca ze Świata. Chiński balon nad USA oraz sprawa F-16 dla Ukrainy

Czytaj więcej >
Kadr z programu "Sprawa dla reportera"/TVP VOD

Wiadomości

Mecenas Piotr Kaszewiak mocno o alimentach Marcinkiewicza. Nie gryzł się w język

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Polscy skoczkowie nie mieli szczęścia w Willingen. Medaliści olimpijscy z kiepskimi wynikami

Czytaj więcej >