Goniec.pl
Przerwa serwisowa w największych bankach, mamy listę

materiały własne Iberion

Prace serwisowe w bankach w weekend. Na liście największe polski banki, lepiej się przygotować

2 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Weekend upłynie pod znakiem prac serwisowych w bankach. Aż 10 banków poinformowało, że od 3 do 4 grudnia klienci muszą przygotować się na utrudnienia w działaniu bankowości. Prace serwisowe planują m.in. ING Bank Śląski, Pekao, Alior Bank i mBank. Lista jest jednak dłuższa.

Prace serwisowe w bankach w rozpoczynający się weekend skutecznie utrudnią przedświąteczne zakupy. Klienci muszą przygotować się na zablokowanie części bankowości mobilnej, a nawet korzystanie z funkcji Blik, płacenie za autostrady, czy nawet płacenia kartą.

Bytom: Nie żyje 3-letnia Hania. Zarzut zabójstwa dla matki dziewczynki

Bytom: Nie żyje 3-letnia Hania. Matka dziewczynki usłyszała zarzut zabójstwa

CZYTAJ DALEJ

Lista banków planujących prace serwisowe w weekend jest długa. Obejmuje aż 10 odrębnych banków. Przerwę w działaniu zapowiadają: Alior Bank, Bank BPS, Bank Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, Toyota Bank, a także VeloBank.

Weekendowa przerwa w bankach, Alior Bank ostrzega przed pracami serwisowymi

Czasowe utrudnienia w działaniu banków potwierdził Alior Bank. Klienci w całej Polsce będą mieć problem z dostępem do systemu maklerskiego. Przerwa planowana jest na sobotę 3 grudnia w godzinach od 8 do 20.

Bank BPS także ostrzega, że przez krótki okres klienci będą mieć problemy z funkcjonowaniem bankowości internetowej. W związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi korzystanie z internetowej oferty bankowej będzie niemożliwe od piątku 2 grudnia od godziny 23 do soboty 3 grudnia do godziny 1 w nocy.

Bank Pekao i Bank Pocztowy także zawieszają część funkcji

Nadchodzący weekend i prace serwisowe w bankach nie ominą także popularnego banku Pekao oraz Banku Pocztowego. W obu przypadkach lista utrudnień doświadczanych przez klientów jest obszerna.

W banku Pekao w związku z pracami serwisowymi zablokowany zostanie dostępu do serwisów: Pekao24Makler, Pekao24 oraz do aplikacji Pekao24Makler i PeoPay. Dodatkowo klienci nie Pekao nie będą mogli korzystać platformy eTrader Pekao. Przerwa techniczna rozpocznie się w sobotę 3 grudnia o godzinie 17.

Co więcej, bank Pekao ostrzega, że do niedzieli 4 grudnia do godziny 8 rano nie będzie można złożyć zleceń oraz dyspozycji dotyczących detalicznych obligacji skarbowych oraz instrumentów giełdowych. W godzinach od 23:30 do godziny 6 rano wszystkie wymienione serwisy banku Pekao zostaną zablokowane i nie będzie możliwe zalogowanie się do nich.

Klienci Banku Pocztowego także muszą liczyć się z weekendowymi utrudnieniami. Od piątku 2 grudnia od godziny 21:35 rozpoczną się prace serwisowe. Założenia zakładają, że technicy skończą swoją pracę do soboty 3 grudnia do godziny 8 rano.

Co nie będzie działać w tym czasie? Bank Pocztowy wyjaśnił klientom, że w czasie przerwy serwisowej nie będą mogli korzystać z bankowości mobilnej, telefonicznej oraz internetowej. Dodatkowo nie działać będą płatności Blik, możliwość składania wniosków, czy nawet automatyczne płatności za autostrady Autopay.

Przerwa techniczna w ING Banku Śląskim

Na liście 10 banków, które zaplanowały na weekend przerwy serwisowe, znajduje się także ING Bank Śląski. Praktycznie przez cały weekend planowane są utrudnienia w dostępie dla klientów ze względu na pracę techników.

Pieniądze emerytura

Masz banknot 10 zł w portfelu? Może okazać się, że masz fortunę, o której nie wiedziałeś

CZYTAJ DALEJ

W nocy z piątku na sobotę od północy do godziny 2:30 klienci ING Banku Śląskiego nie będą mogli realizować płatności kartami w Internecie z 3DSecure (karty te wymagają dodatkowego potwierdzenia m.in. w aplikacji). W tych godzinach niemożliwe będzie także aktywowanie kart, zmieniania limitów transakcyjnych, czy nadawania kodów PIN.

W nocy z 2 na 3 grudnia klienci ING Banku Śląskiego nie będą mogli także zamawiać kart płatniczych, wykonywać operacji na rachunku kart kredytowych, czy dodawać kart do Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay.

W nocy z soboty na niedzielę oraz w nocy z 4 na 5 grudnia w godzinach od północy do 3 nad ranem klienci będą mogli odnotować trudności z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING / Planet Cash.

BNP Paribas Bank Polska i mBank: będą przerwy techniczne w weekend

W BNP Paribas Banku Polska także zaplanowano prace serwisowe. Od piątku 2 grudnia od godziny 22 do soboty 3 grudnia do godziny 1 w nocy zablokowane zostaną niektóre systemy. Mowa o GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host).

Z kolei mBank poinformował, że przerwa techniczna, którą mogą odczuć klienci banku, zaplanowana została na niedzielną noc i poranek. 4 grudnia od godziny 2:15 do godziny 8:30 nie będzie można płacić kartą w internecie.

Zablokowana zostanie także możliwość logowania na konto poprzez bankowość internetową oraz mobilną. Natomiast w godzinach 2:30-7:00 mBank zablokuje możliwość wypłacania pieniędzy z bankomatów oraz płacenia kartą stacjonarnie.

"Fakty" TVN

"Fakty" TVN w dosadny sposób uderzyły w TVP. "Fabryka hejtu i politycznej propagandy"

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: bankier.pl, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

zost

Wiadomości

Nie żyje Zbigniew "Vika" Wróblewski, założyciel kultowego zespołu Vader

Czytaj więcej >

Wiadomości

24-letnia Natalia wyszła na spacer i ślad po niej zaginął. Rodzina prosi o pomoc

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jastrzębie-Zdrój: Seria wandalizmów na cmentarzu komunalnym. Policja apeluje do mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda
Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl

Wiadomości

Andrzej Duda: W najbliższym czasie powstanie nowy rodzaj wojsk

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niemcy. Gigantyczny karambol na autostradzie. Zderzenie 24 samochodów, jest wielu rannych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie: Próba uprowadzenia ucznia ze szkoły pod Grudziądzem

Czytaj więcej >