Goniec.pl

IMAGO/Bernd Elmenthaler/Imago Stock and People/East News

Lech Wałęsa wraca do polityki? Padła zaskakująca deklaracja

29 Listopada 2022

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Wszystkie ręce na pokład. Do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych pozostał niecały rok, jednak już teraz trwa mobilizacja po stronie opozycji. Ostatnie sondaże pokazują, że połączone siły KO, Polski 2050, PSL oraz Lewicy są w stanie objąć władzę większością w sejmie. By mieć pewność co do wygranych wyborów, swoje poparcie partiom opozycyjnym postanowił okazać były prezydent, Lech Wałęsa.

Powrót legendy do polskiej polityki?

Cały czas, wśród liderów partii opozycyjnych trwają taktyczne szachy co do tego, w jakiej konfiguracji stanąć do przyszłorocznych wyborów i czy dobrym pomysłem byłoby połączenie sił. Cały czas nie wypracowano jednolitego stanowiska, a na ten moment tylko jedno jest pewne - trzeba odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. W rozmowie z "Faktem" swoje plany w kontekście przyszłorocznych wyborów zdradził Lech Wałęsa. - Zamierzam się włączyć, aby doprowadzić do zjednoczenia - oznajmił legendarny polityk.

Przywódca opozycji demokratycznej z okresu PRL odniósł się pozytywnie do potencjalnego zjednoczenia największych ugrupowań opozycyjnych, którego zwolennikiem jest szef PO, Donald Tusk . - Ja budowałem jedność i mi się udało. Dobrze, żeby Tuskowi też się udało - podkreślał w rozmowie z "Faktem" Wałęsa.

- Paru mądrych ludzi musi usiąść po cichutku, przygotować rozwiązania i wyjść z konkretnymi propozycjami - podkreślał Lech Wałęsa. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla nie chciał jednak zdradzić większej ilości szczegółów co do skali swojego potencjalnego zaangażowania w działania opozycji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]