Goniec.pl
Mateusz Morawiecki

Piotr Molecki/East News

Jacek Ozdoba o Mateuszu Morawieckim: "Konsekwencje ponosi Polska"

30 Listopada 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Wiceminister klimatu i środowiska, który był gościem portalu Wirtualna Polska, ostro skomentował działania rządu Mateusza Morawieckiego. Jacek Ozdoba zasugerował, że premier powinien ponieść konsekwencje swoich decyzji.

Konflikty wewnątrz Zjednoczonej Prawicy w kontekście relacji z Unią Europejską wciąż trwają, czego wyrazem jest wypowiedź Jacka Ozdoby w rozmowie z Wirtualną Polską. Poseł odniósł się do wypowiedzi Ryszarda Terleckiego, który niedawno stwierdził, że politycy Solidarnej Polski "są bardziej pisowscy niż PiS" i nie biorą odpowiedzialności za kraj. Jego zdaniem winę za niepowodzenia w dyskusjach z UE ponosi przede wszystkim Mateusz Morawiecki.

kaczyński sejm

Popłoch w szeregach PiS. Zwołano pilne zebranie kierownictwa partii

CZYTAJ DALEJ

Jacek Ozdoba ostro ocenia Mateusza Morawieckiego. "W polityce ponosi się odpowiedzialność"

- W polityce jest tak, że politycy podejmują czasem błędne decyzje. Nie ukrywam, że ta decyzja pana premiera jest błędna. Ona jest historycznym, absolutnym przekroczeniem pewnych granic. Ten transfer suwerenności został niestety przekazany i my przed tym przestrzegaliśmy - mówił Jacek Ozdoba w rozmowie z Wirtualną Polską.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński nie zgadza się z tak surową krytyką i broni decyzji Mateusza Morawieckiego. Wiceminister klimatu i środowiska uważa, że "być może oszukano pana premiera w tym zakresie", co miałoby motywować jego wybory.

- W całym obozie trwała dyskusja. To jest zauważalne, że Solidarna Polska punkt po punkcie miała rację. Tak jak mieliśmy rację w sprawie węgla i w wielu innych sprawach, ale tu nie chodzi o to, żebyśmy mieli rację. [...] Te historyczne błędy będą nas kosztować naprawdę bardzo dużo - zaznaczył Jacek Ozdoba.

Wiceminister klimatu i środowiska podkreślił, że "w polityce ponosi się odpowiedzialność" za decyzje, które się podejmuje. Okazuje się, że Solidarna Polska nie skupia się wyłącznie na Mateuszu Morawieckim.

- Byliśmy krytyczni wobec pana ministra Szymańskiego i uważamy, że to jest zbyt późna decyzja - tłumaczył polityk w rozmowie z portalem Wirtualna Polska, nawiązując do sytuacji, która miała miejsce 12 października bieżącego roku. Konrad Szymański poinformował wówczas, że odchodzi ze stanowiska ministra ds. Unii Europejskiej. 

Morawiecki i Ziobro

PiS chce odwołania Zbigniewa Ziobro? W Sejmie huczy od plotek

CZYTAJ DALEJ

Jacek Ozdoba: Posłowie Prawa i Solidarności podchodzą i mówią: "Mieliście rację"

Jacek Ozdoba został zapytany, czy Mateusz Morawiecki powinien zostać ukarany. - Tak historyczna porażka [...] premiera powinna być związana z jakimiś konsekwencjami. Na razie konsekwencje ponosi Polska. - ocenił. - Pan premier wprowadza wszystkich w błąd. Przynajmniej mnie, jako posła, wprowadził - dodał polityk.

- Pieniądze są? Nie ma. Jest mechanizm szantażu? Jest. Jeszcze anarchizacja sądów - wyliczał wiceminister klimatu i środowiska, podkreślając, że w szeregach Solidarnej Polski decyzje Mateusza Morawieckiego "są odbierane krytycznie". - Posłowie Prawa i Solidarności podchodzą i mówią: "Mieliście rację" - relacjonował poseł. Jego zdaniem "od momentu, kiedy premierem nie jest pani Beata Szydło, mamy pasmo porażek".

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Lech Wałęsa wraca do polityki? Padła zaskakująca deklaracja

  • Joanna Scheuring-Wielgus usłyszała prokuratorskie zarzuty. Chodzi o głośną sprawę

  • Sześć godzin czekał na SOR-ze na pomoc. Nie doczekał się lekarskiej interwencji

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >