Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Lech Wałęsa

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa – polski polityk i działacz związkowy. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990–1995.

None
22.07.2024 09:30 Lech Wałęsa o wycofaniu się Bidena: nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Sytuacja, jaka się wytworzyła, nie dawała wielu rozwiązań. To było jedna z najmądrzejszych decyzji, jakie Joe Biden mógł podjąć. Każda inna skończyłaby się źle - tak w rozmowie z Gońcem decyzję prezydenta USA o rezygnacji z ubiegania się o drugą kadencję komentuje Lech Wałęsa. - Ratował swój honor - dodaje były prezydent. 

Lech Wałęsa
17.07.2024 16:44 Potężna wpadka Lecha Wałęsy. Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom

Lech Wałęsa zaliczył niecodzienną wpadkę. Były prezydent pomylił wyszukiwarkę z popularnym serwisem społecznościowym, co niemal natychmiast wywołało reakcję internautów. Rozbawieni fani prześcigają się w komentarzach.

Lech Wałęsa
25.04.2024 09:54 Wnuk Wałęsy nie wyjdzie z więzienia. Oddalono kasację

Wnuk Lecha Wałęsy przebywa w więzieniu. W środę (24.04) Sąd Najwyższy rozpatrzył skargę kasacyjną. Sędzia nie miał dobrych wiadomości dla 26-letniego Bartłomieja W. Pozostanie on w więzieniu. Sprawa dotyczy pobicia i rozboju z 2018 r.

Lech Wałęsa
01.12.2023 11:52 Lech Wałęsa z zarzutami. Były prezydent zabrał głos ws. oskarżeń prokuratury

30 listopada Lech Wałęsa usłyszał zarzuty względem domniemanego składania fałszywych zeznań. Były prezydent odniósł się do sprawy i nie ukrywa swojego oburzenia. Wprost mówi o zastraszaniu.

Lech Wałęsa
30.11.2023 09:02 Jest akt oskarżenia przeciwko Lechowi Wałęsie. Były prezydent się nie przyznaje

Lech Wałęsa ma spore problemy. Prokuratura zarzuca mu składanie fałszywych zeznań. Warszawska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko byłemu prezydentowi. Lech Wałęsa nie przyznaje się do zarzucanych czynów.

Lech Wałęsa
28.11.2023 08:16 Lech Wałęsa wprost o własnym pogrzebie. Były prezydent ma specjalne życzenie

Lech Wałęsa w poniedziałek 27 listopada był gościem podcastu Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Były prezydent w długiej rozmowie poruszył nawet temat swojego pogrzebu. Wałęsa zdradził, jak chciałby zostać pochowany, a nawet, w co chciałby być ubrany podczas ostatniej drogi. Polityk ma sprecyzowane plany.

Lech Wałęsa
23.11.2023 15:05 Lech Wałęsa wygrał z Polską w Strasburgu. Europejski Trybunał Praw Człowieka zdecydował

W czwartek 23 listopada Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zdecydował w sprawie Lecha Wałęsy. W związku z decyzją ETPC Polska została zobowiązana do działań legislacyjnych.

Lech Wałęsa
05.11.2023 15:32 Zaskakujące wyznanie Lecha Wałęsy, wspomniał o swoim pogrzebie. "Wszystko już osiągnąłem"

Lech Wałęsa udzielił wywiadu, gdzie otworzył się na temat śmierci. Tezy padające z ust byłego prezydenta mocno zaskakują. Mało kto, decyduje się na tak otwarte wskazanie, iż nie może doczekać się śmierci. Dodał, że jest “znudzony życiem doczesnym” i w czasie swojego żywota nie osiągnął jedynie jednego.

Lech Wałęsa
04.11.2023 18:38 Lech Wałęsa ostrzega: "Mam informacje". Niepokojący wpis dot. Święta Niepodległości ujrzał światło dzienne

Lech Wałęsa to bez wątpienia wciąż jedna z ważniejszych postaci na polskiej scenie politycznej. Choć od jego prezydentury minęło już prawie 30 lat, a sam Wałęsa wycofał się z wielkiej polityki, jego komentarze i spostrzeżenia mają dla wielu osób naprawdę spore znaczenie. Z tego powodu tak wielkie zaniepokojenie wywołał u fanów noblisty jego najnowszy wpis. Była głowa państwa przedstawiła w nim mroczną wizję dotyczącą 11 listopada.

Lech Wałęsa
02.11.2023 22:08 Awantura między synami Lecha Wałęsy. Rodzinny sekret ujrzał światło dzienne

Synowie Lecha Wałęsy kłócą się za pomocą… wywiadów w internecie. Sławomir Wałęsa poczuł się obrażony słowami Bogdana Wałęsy i zdradził sekret, który 53-letni syn byłego prezydenta wolałby pozostawić w tajemnicy przed opinią publiczną.

Lech Wałęsa
01.11.2023 08:19 Najstarszy syn Lecha Wałęsy wyjawił nieznane fakty o ojcu. Padły też poruszające słowa o zmarłym bracie

Choć od zakończenia prezydentury Lecha Wałęsy minęło już prawie 30 lat, była głowa państwa wciąż pozostaje w kręgu zainteresowań opinii publicznej. Polacy chętnie śledzą nowe poczynania zawodowe naszego noblisty, ale równie mocno ciekawi ich również jego życie osobiste. Tajemnicą nie jest, że klan Wałęsów do małych nie należy, a jego losy naznaczone są wieloma trudnymi momentami. O jednym z nich, śmierci brata, opowiedział teraz Bogdan Wałęsa.

Lech Wałęsa szpital
09.10.2023 11:15 Lech Wałęsa trafił do szpitala. Syn byłego prezydenta przekazał najnowsze wieści

Lech Wałęsa trafił do szpitala. Były prezydent opublikował zdjęcie ze szpitalnego łóżka. Opis fotografii oraz mina sugerują, że sprawa jest poważna. Głos zabrał syn Lecha Wałęsy, który wyjaśnił powody, dla których jego ojciec znalazł się pod opieką lekarzy.

Lech Wałęsa
07.10.2023 22:06 Zaskakujące, jak mieszka Lech Wałęsa. Zdjęcia z willi mówią wszystko

Nie tak dawno Lech Wałęsa świętował swoje 80. urodziny. Były prezydent cały czas jest bardzo aktywny i udziela się w mediach społecznościowych, głównie w tematach politycznych. Wałęsa bardzo często dzieli się urywkami ze swojego życia na Facebooku. Prowadzi również transmisje na żywo ze swojego domu w Gdańsku, który jak się okazuje, jest wyceniany na bardzo pokaźną kwotę.

Lech Wałęsa
29.09.2023 09:30 Lech Wałęsa obchodzi 80. urodziny. Pokazał poruszające zdjęcie

Lech Wałęsa 29 września świętuje 80. urodziny, dlatego już od rana na łamach jego mediów społecznościowych dużo się dzieje. Były prezydent podzielił się historycznym zdjęciem, pod którym zebrał sporo życzeń od internautów. Jubilat odpowiedział także na jedno nietypowe pytanie. 

Facebook
26.09.2023 22:27 Lech Wałęsa pochwalił się tortem urodzinowym. Niespodziewany widok

Były prezydent Lech Wałęsa kończy 80 lat. Z tej okazji otrzymał niecodzienny “tort”, którego zdjęciami podzielił się w mediach społecznościowych. Były przywódca “Solidarności” rozbawił internautów.

Lech Wałęsa
22.09.2023 15:17 Lech Wałęsa w żałobie. Zmarła jedna z najważniejszych kobiet w jego życiu

Lech Wałęsa przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych smutne informacje. Zmarła jedna z najważniejszych kobiet w jego życiu. Były prezydent Polski jest obecnie w żałobie.

Lech Wałęsa
03.08.2023 08:04 Wnuczka Lecha Wałęsy trafiła do szpitala. "Bardzo poważna sprawa"

Wnuczka Lecha Wałęsy trafiła do Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku. O przykrej sytuacji poinformował Jarosław Wałęsa na swoim Instagramie. - Miała nawet podejrzenie sepsy. To była bardzo poważna sprawa - zdradził portalowi o2.pl ojciec. Co tak naprawdę przydarzyło się wnuczce byłego prezydenta?

Anna Grodzka
30.07.2023 13:55 Anna Grodzka żali się na niską emeryturę. Żyje "z miesiąca na miesiąc"

Temat emerytur oraz ich wysokości rozpala Polaków i nie jest obcy także tym często widywanym na świeczniku. Wśród wiecznych malkontentów znajdują się również politycy, jak choćby Lech Wałęsa, który zwykł narzekać na swoje dochody na łamach różnych tytułów. Okazuje się jednak, że nie tylko on w napięciu wyczekuje na kolejne przelewy ze świadczeniem, bo równie niecierpliwa jest Anna Grodzka. Była posłanka wyznała ostatnio, że przez swoją nieroztropność, wcale nie może liczyć na poselskie uposażenie emerytalne.

Lech Wałęsa
21.07.2023 09:07 Lech Wałęsa wprawił internautów w osłupienie jednym zdjęciem. "To panu uwłacza"

Lech Wałęsa przeszedł samego siebie. Opublikował w sieci dziwne zdjęcie, ale w opisie podkreślił, że to “nie jego pomysł”. Internauci są podzieleni. Niektórzy zachwycają się poczuciem humoru i dystansem, a inni mówią wprost, iż to, co prezentuje w mediach społecznościowych były prezydent, zwyczajnie mu uwłacza. O co poszło tym razem?

Świeczki
01.07.2023 14:17 Nie żyje prof. Joanna Muszkowska-Penson. Była osobistą lekarką Lecha Wałęsy

Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała o śmierci prof. Joanny Muszkowskiej-Penson. Była więźniarka Ravensbrück, działaczka opozycji antykomunistycznej i osobista lekarka Lecha Wałęsy zmarła w wieku 101 lat.

Lech Wałęsa
27.06.2023 10:59 Lech Wałęsa "zlustrował" kościół Tadeusza Rydzyka. Przy okazji się pomodlił

Lech Wałęsa, który od wielu lat nie zwalnia tempa, przemierzając Polskę i zagranicę, tym razem zawitał do Torunia. Prezydent Polski w latach 1990-1995 zawitał m.in. do Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Świątynia, której powstanie zainicjował o. Tadeusz Rydzyk, została “zlustrowana” przez legendarnego lidera “Solidarności”.

Lech Wałęsa
09.06.2023 19:10 Lech Wałęsa dba o formę. Internauci zwrócili jednak uwagę na jeden niepokojący szczegół

Dobiegający 80 lat prezydent Lech Wałęsa jest niezwykle aktywny. Nic dziwnego, że z biegiem lat legendarny przywódca “Solidarności” zmaga się z kilkoma problemami zdrowotnymi. Mimo to, były przywódca naszego kraju stara się utrzymywać formę. Właśnie pochwalił się zdjęciami z wycieczki rowerowej. Internautom nie umknął jednak jeden niepokojący szczegół.

Lech Wałesa
04.06.2023 12:54 Marsz 4 czerwca. Tłum przerwał przemówienie Lecha Wałęsy. Skandowali tylko jedno słowo

Ruszył marsz 4 czerwca w Warszawie. Przemarsz otworzyły przemówienia polityków, w pewnym momencie na scenie stanął także Lech Wałęsa. Jego mowa została jednak nagle przerwana przez tłum. Były prezydent Polski zareagował od razu.

Lech Wałęsa
22.05.2023 08:35 Lech Wałęsa zdradził, jaką ma emeryturę. Padła konkretna kwota. "Nie starcza"

Lech Wałęsa był prezydentem Polski w latach 1990-1995, a od blisko 15 lat posiada prawo do otrzymywania świadczenia emerytalnego. Mimo to legendarny przywódca “Solidarności” bardzo pracowicie spędza czas. Jak zdradził, ze względu na dużą ilość wydatków, sama emerytura nie wystarcza. - Muszę dorobić - podkreślał niegdysiejszy przywódca.

Lech Wałęsa
13.05.2023 08:29 Dotkliwa prawda o małżeństwie Lecha Wałęsy wyszła na jaw. "Czas na zmiany"

Lech Wałęsa określa siebie mianem człowiekiem starej daty i wyznaje zasadę tradycyjnego podziału obowiązków domowych. Zasada jest niezwykle prosta. - Żona w domu wszystko, a ja mam do domu donieść pieniądze - ujawnił w programie "Politycy od kuchni" były prezydent. Polityk zdradził też przykrą prawdę o swoim małżeństwie. - Czas na zmiany, ale za starzy jesteśmy na zmiany - mówił. Jak obecnie przebiega życie Danuty Wałęsy z historycznym liderem "Solidarności"?

Lech Wałęsa
09.05.2023 09:51 Syn Lecha Wałęsy znalazł się w dramatycznej sytuacji. Rodzina jest bezradna

Lech Wałęsa odniósł ogromny sukces w polityce, jednak w życiu prywatnym nie było już tak kolorowo. Ikona “Solidarności” co prawda doczekała się co prawda ośmiorga dzieci, jednak jedno z nich przedwcześnie zmarło, a jeden z synów wpadł w szpony okropnego nałogu. 51-letni dziś Sławomir Wałęsa nie potrafi wyzwolić się od uzależnienia od alkoholu, które całkowicie zrujnowało mu życie. Co dzieje się z mężczyzną?

Lech Wałęsa Jan Paweł II
07.05.2023 09:35 Lech Wałęsa zażartował przy papieżu. Reakcja Jana Pawła II mówi wszystko

Lech Wałęsa wrócił wspomnieniami do jednego ze spotkań z Janem Pawłem II. Były prezydent zdecydował się wtedy na żart, który… niekoniecznie przypadł papieżowi do gustu. Poszło o żonę, Danutę Wałęsę, którą papież Polak miał bardzo lubić. 

Lech Wałęsa
26.04.2023 21:09 Lech Wałęsa pokazał zdjęcie z kąpieli. "Wygląda pan jak dżin z lampy"

Lech Wałęsa często korzysta z oferty polskich uzdrowisk. Chętnie też dzieli się relacjami fotograficznymi ze swoich turnusów. Dziś udostępnił na Facebooku zdjęcie w kąpieli. Jeden z internautów zażartował, że były prezydent… wygląda jak dżin uwalniający się z lampy Aladyna.