Goniec.pl > Wiadomości > Ksiądz odprawił pogrzeb noworodka pod wpływem alkoholu. "Mylił słowa, pieśni, bełkotał"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.11.2023 21:32

Ksiądz odprawił pogrzeb noworodka pod wpływem alkoholu. "Mylił słowa, pieśni, bełkotał"

trumna ksiądz pogrzeb
Pixabay.xom

Skandaliczne sceny na pogrzebie dziecka na Pomorzu. Ksiądz przyszedł na cmentarz, ale jego stan sprawił, iż żałobnicy żegnający noworodka wezwali policję. Do całego zdarzenia doszło ów poniedziałek 13 listopada pod Lęborkiem.

Skandal na pogrzebie noworodka, ksiądz przekroczył wszelkie granice

Ksiądz przyszedł na cmentarz, by odprawić pogrzeb dziecka. Rodzina zmarłego noworodka pogrążona była w żałobie, ale to, co działo się nad małą trumną, sprawiło, iż postanowili zareagować.

Na cmentarz w Nowej Wsi Lęborskiej pod Lęborkiem w województwie pomorskim przyjechała policja. Wezwanie zostało złożone już po zakończeniu ceremonii. Potwierdzili oni podejrzenia żałobników biorących udział w pogrzebie noworodka.

Niecodzienna sytuacja na otwarciu posiedzenia nowego Sejmu. Jarosław Kaczyński przyłapany

Rodzina zmarłego dziecka była wstrząśnięta

O tym, co działo się na lęborskim cmentarzu, poinformował Fakt. Ksiądz prowadzący pogrzeb noworodka “mylił słowa, pieśni, bełkotał”. Problemy pojawiły się jednak już wcześniej. Ostatnie pożegnanie dziecka miało zacząć się 13 listopada o godzinie 11, tak się jednak nie stało.

ZOBACZ: Ksiądz oburzony zachowaniem rodziców. Skomentował to, co dzieje się na lekcjach religii

Ksiądz nie pojawił się na cmentarzu. Ostatecznie przywiozła go samochodem jedna z parafianek. Powód? Jak podaje Fakt, duszpasterz stracił wcześniej prawo jazdy w związku z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Rodzina noworodka usłyszała od księdza skandaliczne słowa. - Na wejściu na cmentarz powiedział do nas: "Aniołek śpi, to ja też spałem...", wszyscy aż zaniemówili, nie wiem, brakuje nam słów - zrelacjonowała w rozmowie z Faktem ciocia zmarłego chłopca. Co na to kuria?

Ksiądz został zbadany, dostał mandat

Policja z Lęborka potwierdza, iż w poniedziałek 13 listopada pojawiła się na cmentarzu. Zgłoszenie żałobników było precyzyjny: pijany ksiądz odprawia pogrzeb. - Został przebadany alkotestem, który wykazał prawie 1,5 promila. Ukarany został mandatem w wysokości 500 zł - przekazała st. asp. Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku w rozmowie z Radiem Gdańsk.

ZOBACZ: Chciała odejść z kościoła. Nie spodziewała się takich słów księdza

Rzecznik prasowy diecezji pelplińskiej został poproszony przez Polsat News o komentarz na temat księdza, który odprawiał pogrzeb noworodka pod wpływem alkoholu. Zaskakujące jest to, iż chociaż kuria sprawdza sprawę, to obecnie jedyne posiadane przez hierarchów wiadomości pochodzą z doniesień medialnych.

Źródło: fakt