Goniec.pl > Życie > Kapłan przewrócił się i rozsypał hostię. Ksiądz z TikToka musiał zareagować
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 14.11.2023 10:05

Kapłan przewrócił się i rozsypał hostię. Ksiądz z TikToka musiał zareagować

msza św. wypadek
TikTok/ks.sebastianpicur

Znany na TikToku ks. Sebastian Picur opublikował nowe, szokujące nagranie. Widać na nim, jak podczas mszy św. kapłan traci równowagę i potyka się przy ołtarzu, niosąc w dłoniach hostię. Gdy duchowny upada, Ciało Chrystusa w momencie rozsypuje się po posadzce. Ksiądz Picur jasno wytłumaczył, co należy zrobić w tak przykrej sytuacji.

Ks. Sebastian Picur odpowiada na pytania wiernych

Ksiądz Sebastian Picur stał się już prawdziwym tiktokowym specjalistą od tłumaczenia zasad wiary i odpowiadania na nie zawsze łatwe pytania wiernych. Kapłan czuje się w mediach społecznościowych jak ryba w wodzie, a jego działalność spotyka się z pozytywnym odbiorem, dlatego regularnie publikuje na swoich kanałach nowe treści.

Ostatnio np. ksiądz Picur tłumaczył, dlaczego nie można wierzyć w popularne pogrzebowe zabobony, teraz z kolei odniósł się do bardzo przykrej sytuacji podczas mszy św. Jak się okazało, w jednej z parafii wydarzył się nieszczęśliwy wypadek z udziałem duchownego, który przewrócił się niosąc w rękach hostię. Wikary z Krosna nie mógł pozostawić sprawy bez komentarza.

Jarosław Kaczyński przyłapany. Zrobił to podczas wystąpienia Mateusza Morawieckiego

Kapłan przewrócił się na ołtarzu. W rękach miał hostię

Ksiądz Sebastian Picur postanowił odnieść się do sprawy, tłumacząc swoim obserwatorom, jak należy postąpić w przypadku, gdy hostia upadnie na ziemię z powodu wypadku z udziałem księdza.

- W takiej sytuacji oczywiście należy pomóc księdzu, zwłaszcza jak jest to człowiek starszy. Ale oprócz tego trzeba z jak największym szacunkiem odnieść się do ciała Chrystusa, do Komunii Świętej - rozpoczął.

ZOBACZ: Opłakujesz zmarłą osobę? Co się dzieje z jej duszą? Ksiądz odpowiedział na nurtujące pytanie internautki

Jak dalej wyjaśnił, kapłan powinien zebrać wszystkie komunikanty i ich fragmenty, jeśli są pokruszone. Następnie, najlepiej puryfikaterzem lub specjalną chustą, należy przetrzeć miejsce, aby mieć pewność, że wszystkie elementy Komunii Św. zostały zebrane.

Internauci nie mogli dojść do porozumienia

Nagranie obejrzało już ponad 33 tys. internautów, którzy zabrali głos także w komentarzach. Niektórym udało się nawet zidentyfikować księdza, który uległ wypadkowi. To duchowny z Parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie.

- Znam tego księdza bardzo dobrze, jest to osoba starsza. Ma trochę problemów ze zdrowiem. Z czego co wiem to nic mu się nie stało, przykra sytuacja - napisała jedna z osób. - Biedny ksiądz Włodzimierz, modlę się za niego - dodała druga.

ZOBACZ: Ksiądz zadał dzieciom pytanie podczas mszy. Nie spodziewał się podobnych odpowiedzi

Nie zabrakło również głosów oburzenia faktem, że ks. Picur tak bardzo skupił się na hostii, a nie żalu wobec starszego kapłana oraz tych, które próbowały obrócić sytuację w żart.

- Co z ministrantem który podeptał hostie? czy jest potem jakaś msza przebłagalna aby ten młody chłopiec nie trafił do piekła? -zastanawiał się jeden z użytkowników TikToka.

Źródło: TikTok