Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jarosław Kaczyński zobaczył wyniki i się zaczęło. Ze sceny padły mocne słowa
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 15.10.2023 21:58

Jarosław Kaczyński zobaczył wyniki i się zaczęło. Ze sceny padły mocne słowa

Jarosław Kaczyński
Fotokibit/East News

Znamy już wyniki exit poll wyborów 2023 do parlamentu. Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło najlepszy wynik, ale to opozycja ma powody do radości. Tuż po ogłoszeniu wstępnych rezultatów głos w siedzibie PiS w Warszawie zabrał prezes partii Jarosław Kaczyński. - Nie pozwolimy na to, by Polskę zdradzono - grzmiał ze sceny.

Wybory 2023. Znamy wyniki exit poll

W niedzielę (15 października) o godzinie 21 poznaliśmy wstępne wyniki tegorocznych wyborów parlamentarnych, tzw. exit poll. Według danych podawanych przez Ipsos, na pierwszym miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 36,8 proc., ale to demokratyczna opozycja może liczyć na prawie 250 mandatów.

Tego wieczoru w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej słychać było głośne skandowanie tłumu “Jarosław, Jarosław!”, ale braku entuzjazmu i tak nie udało się ukryć. Zawodu nie krył nawet sam prezes partii, nawet mimo iż ogłosił “sukces”.

Niepokojące doniesienia z Białegostoku. "Miała dzwonić do komisarza wyborczego i na policję "

Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. wyniku wyborów

- Oczywiście przed nami stoi pytanie, czy ten sukces będzie można zmienić w kolejną kadencję naszej władzy. Tego w tej chwili nie wiemy, ale musimy mieć nadzieję i musimy wiedzieć, że niezależnie od tego, czy będziemy przy władzy, czy w opozycji, to ten projekt będziemy realizować i nie pozwolimy na to, by Polskę zdradzono - dało się słyszeć z ust Jarosława Kaczyńskiego w niedzielny wieczór.

ZOBACZ: Wybory 2023. Kolejna śmierć w lokalu wyborczym. Kobieta nie zdążyła pobrać kart do głosowania

Prezes PiS zapewnił w swoim przemówieniu, że nie pozwoli na to, by Polska utraciła niepodległość. - To na pewno będziemy mogli zrobić i z całą pewnością to zrobimy - stwierdził.

"Czekajmy na dalszy rozwój wydarzeń"

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego nie było zbyt długie, ale doskonale dało się wyczuć z niego gorycz porażki. Nieco przygotowując się na oddanie władzy, lider Zjednoczonej Prawicy ogłosił, że uczyni wszystko, co możliwe, by program PiS wciąż był realizowany.

ZOBACZ: Wybory 2023. Nikt się nie spodziewał. Zabrakło kart do głosowania i miejsca w urnach

- Przed nami jeszcze dni walki i napięć, ale finał w postaci kontynuacji naszego programu będzie ostatecznie naszym, ale i Polski zwycięstwem. Czekajmy na dalszy rozwój wydarzeń. Może być naprawdę ciekawie - dodał.

Zapraszamy do śledzenia na żywo naszego wieczoru wyborczego