Goniec.pl
Jarosław Kaczyński w Płocku udowadniał swoją wyższość nad UE

(zdj. wykadrowane) Pawel Wodzynski/East News

Jarosław Kaczyński zareagował na konflikt z KE. Prezes się nie hamował. "Koniec tego dobrego"

17 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jarosław Kaczyński nie ustaje w próbach pozbawienia Polaków nie tylko resztek dobrego wizerunku w Unii Europejskiej, ale przede wszystkim pieniędzy w ramach KPO. Prezes PiS grozi palcem UE w momencie, gdy to Polska nie stosuje się do wynegocjowanych umów. - Koniec tego dobrego - powiedział w Płocki były wicepremier. Intuicja podpowiada, że "dobre", jakie naprawdę się skończy to pieniądze UE trafiające do polskich samorządów.

Jarosław Kaczyński w ostatnich dniach prześciga sam siebie w dostarczaniu tez podważających dalszy sens jego uczestnictwa w rozgrywkach na scenie politycznej. Prezes PiS niczym rozpieszczony młodszy brat próbuje tupać nogą, gdyż jest przekonany o swojej wysokiej randze i niezależności.

Trąba powietrzna

Trąba powietrzna na Pomorzu. Mamy nagranie

CZYTAJ DALEJ

Jarosław Kaczyński nie bierze pod uwagę, że to Polacy koniec końców będą stratni na próbie wizerunkowej pierwszej pomocy dla PiS. - Unia jest nośnikiem lewackiej ideologii - rzucił prezes PiS w Płocku. Poza straszeniem ludzi ludźmi, były wicepremier sięgnął po jeszcze jeden wachlarz argumentów przeciwko dostosowaniu się ogólnym zasadom.

UE niczym starsze rodzeństwo pozostaje niewzruszona, podtrzymując swoje warunki w kwestii kamieni milowych. Prezes PiS na spotkaniu z wyborcami w Płocku brnął jednak w narrację, że to UE powinna dostosować się do Polski.

Jarosław Kaczyński zapowiada "koniec dobrego"

Jarosław Kaczyński po incydencie związanym z wejściem do płockiego lokalu pokazał się ze swojej najlepszej strony. Prezes PiS żyje w bańce informacyjnej, gdzie on i jego rząd wykonuje fenomenalną pracę, a Polska to kraj mlekiem i miodem płynący.

Gdyby tylko Jarosław Kaczyński pozyskiwał informacje na temat sytuacji w kraju z innego źródła niż "Wiadomości" TVP wiedziałby, że szumne i odważne słowa z Płocka mogą wszystkim odbić się czkawką.

- Koniec tego dobrego - powiedział do zgromadzonych Jarosław Kaczyński, ale ten żart nie rozbawił ich podobnie, jak rubaszny dowcip o zmianie płci na żądanie.

Prezes PiS grzmiał, że "Komisja Europejska nie ma żadnego prawa" do tego, by ingerować w polski wymiar sprawiedliwości. Co z perspektyw kobiet pozbawionych prawa do decydowania o swoim ciele jest wyjątkowo groteskowym żądaniem uwidoczniającym podwójne standardy.

- Myśmy naprawdę wykazali maksimum dobrej woli. Z punktu widzenia traktatów nie mamy żadnych obowiązków, żeby słuchać UE w sprawie wymiaru sprawiedliwości - dodał w piątek w Płocku Jarosław Kaczyński.

Polacy odpoczywali na plaży we Władysławowie, nagle "przyszedł" Donald Tusk i Jarosław Kaczyński

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński "pojawili się" we Władysławowie. "Dla mnie to jest kawał ch**a"

CZYTAJ DALEJ

Złotych myśli prezesa PiS padło w Płocku więcej. Jedynym słusznym zdaniem, jakie padło z ust Jarosława Kaczyńskiego, było stwierdzenie, że na arenie międzynarodowej "Polacy nie mają się czego wstydzić".

- Trzeba być normalnym i nie mieć kompleksów, że my Polacy to jesteśmy gorsi i słabsi. Już teraz nie ma nas na polach szparagów, a daj Boże, przyjdzie jeszcze czas, że ci z Zachodu będą przyjeżdżać do nas na szparagi - stwierdził rozmarzony były wicepremier.

Pieniądze z KPO na razie nie popłyną, a władza stawia się okoniem

Polityczne rozgrywki przynoszą ze sobą ofiary, ale ceny za walkę Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry oraz Mateusza Morawieckiego z Unia Europejskanie zapłacą politycy.

Samorządy czekają na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, ale na razie nic nie wskazuje na to, że fundusze do nich trafią. - Ustawa prezydenta Andrzeja Dudy nie spełnia kamieni milowych planu naprawczego - oświadczyła wcześniej Vera Jourova w Parlamencie Europejskim.

Stanowisko strony rozdającej pieniądze dla członków UE jest jasne, ale rząd PiS nie chce zastosować się do zasad. Tupanie nogą i utrzymywanie, że te fundusze po prostu się Polsce należą, raczej nie pomogą w rozwiązaniu konfliktu.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pap, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Jacek Kurski postawił warunki Kaczyńskiemu. Prezes PiS jasno odpowiedział

Czytaj więcej >
Pixabay/beejees

Wiadomości

Skarb Państwa zabierze emerytowi dorobek życia. "Brudne złodziejskie łapy"

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ważne informacje o emeryturach i 500 plus przed świętami. Prezes ZUS potwierdza

Czytaj więcej >
Fb/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu

Wiadomości

Śląskie: Przyczepa wypięła się z tira i uderzyła w osobówkę. Nie żyją 3 osoby

Czytaj więcej >
Czy Robert Lewandowski zdoła przekonać Mateusza Morawieckiego do swoich racji? Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; Lan Hongguang/Xinhua News/East News

Wiadomości

Pilne spotkanie Mateusza Morawieckiego z Robertem Lewandowskim. Chodzi o wielkie pieniądze

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Bronisław Komorowski uderza w Jarosława Kaczyńskiego. Padły mocne słowa

Czytaj więcej >