Goniec.pl
Jarosław Kaczyński zażartował z LGBT. "Byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą"

Jan BIELECKI/East News

Jarosław Kaczyński znów zażartował z LGBT. Z ust polityka padły wstrząsające słowa

17 Lipca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Jarosław Kaczyński doskonale wie, że kampania oparta na walce ze społecznością LGBT+ to niemal gwarancja sukcesu, dlatego na spotkaniach z wyborcami kontynuuje sprawdzoną retorykę. W trakcie jednego z ostatnich przemówień w skandaliczny sposób zażartował z osób przynależących do tych grup społecznych. Z ust prezesa Prawa i Sprawiedliwości padły oburzające słowa.

Andrzej Duda

Prezydent ma pretensje do PiS, chodzi o wybory samorządowe. Szykuje się kolejna polityczna potyczka?

CZYTAJ DALEJ

Jarosław Kaczyński zażartował sobie ze społeczności LGBT+

W ostatnim czasie prezes PiS bardzo aktywnie zabiega o elektorat i wypowiada się polityczne. Podczas swojego tournée po Polsce walczył o głosy dotychczasowych wyborców, często poruszając temat ruchu LGBT+.

- Oczywiście ktoś się może z nami nie zgadzać, ma lewicowe poglądy. Uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że teraz, do tej pory, do godziny - jest w tej chwili koło wpół do szóstej - byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą - powiedział Jarosław Kaczyński podczas jednego z ostatnich spotkań.

Prezes PiS podkreślił, że jego zdaniem społeczność LGBT+ to grupa osób o "dziwnych poglądach", które należałoby przebadać. Porównał także ruch do chwilowej mody, której "jego Polska" nie ulegnie.

- Jeżeli gdzieś jest jakaś moda na to, żeby Krysia została Stasiem, a Stasio Krysią, to nie znaczy, że w Polsce także tak musi być taka moda - mówił Jarosław Kaczyński.
Kontrowersyjne poglądy prezesa PiS są szeroko komentowane przez innych polityków oraz media i osoby publiczne. Niektóre z opinii najwyraźniej dotarły do samego Jarosława Kaczyńskiego, który odniósł się do nich podczas wizyty w Grójcu.

- Mnie ostatnio obgryzają z różnych stron, że ja czasem sobie zażartuję. I obgryzają też tych, którzy się z tych żartów śmieją. Teraz nie będę żartował. Ja tylko powiem, patrząc na pierwszy rząd: tu siedzi kobieta, tu mężczyzna, tu kobieta. Rozumieją państwo, o co chodzi? - mówił polityk.

- No i dla nas, jak sądzę w większości ludzi wierzących, to po prostu Bóg tak to postanowił. A dla tych niewierzących mogą mówić, że natura. Ale tak jest i nie zmieniajmy tego, bo gdzieś jest jakaś moda. To nie jest chęć prześladowania ludzi, którzy mają takie zakłócenia, tylko takich ludzi jest jeden promil. I takim ludziom trzeba pomóc, ale to nie oznacza, że to zjawisko, w sensie ilościowym bardzo marginalne, ma nam dyktować porządek świata - kontynuował prezes PiS.

Jarosław Kaczyński ostrzegł zgromadzonych przed “destrukcją”, która grozi ze strony LBGT+

- Poważne państwo to takie, które strzeże swojej tradycji, kultury i cywilizacji. My też mamy do tego prawo, więcej - my mamy obowiązek. Ten obowiązek obejmuje także bronienie się przed tym, co jest destrukcją. Destrukcją przede wszystkim rodziny, naturalnego porządku społecznego - mówił.

Pozostaje się nam tylko cieszyć, że wartości i tradycji naszego kraju strzegą ludzie tak zdeterminowani, jak Jarosław Kaczyński i podległa mu partia. To właśnie dzięki nim Polska opiera się wpływom zepsutego zachodu i niecnym knowaniom Donalda Tuska.

Mateusz Morawiecki pochwalił się grą w ping-ponga, internauci byli bezlitośni

Morawiecki chciał się pochwalić, wyszło jak zwykle. Internauci bezlitośnie kpią z premiera, ciężko powstrzymać śmiech

Mateusz Morawiecki chciał się pochwalić, że od dawna gra w tenis stołowy i nie mógł spodziewać się lawiny komentarzy pod niepozornym zdjęciem. Premier podpisał fotografie w niefortunny sposób, a internauci wykorzystali to w bezduszny sposób.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

zost

Wiadomości

Nie żyje Zbigniew "Vika" Wróblewski, założyciel kultowego zespołu Vader

Czytaj więcej >

Wiadomości

24-letnia Natalia wyszła na spacer i ślad po niej zaginął. Rodzina prosi o pomoc

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jastrzębie-Zdrój: Seria wandalizmów na cmentarzu komunalnym. Policja apeluje do mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda
Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl

Wiadomości

Andrzej Duda: W najbliższym czasie powstanie nowy rodzaj wojsk

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niemcy. Gigantyczny karambol na autostradzie. Zderzenie 24 samochodów, jest wielu rannych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie: Próba uprowadzenia ucznia ze szkoły pod Grudziądzem

Czytaj więcej >