Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dolnośląskie: Mężczyzna postrzelił dziecko. Dramat we Wrocławiu
Irmina Jach
Irmina Jach 16.07.2022 22:23

Dolnośląskie: Mężczyzna postrzelił dziecko. Dramat we Wrocławiu

Policja
Piotr Molecki/East News

Dramat we Wrocławiu. Nieznany mężczyzna postrzelił z broni pneumatycznej ośmioletniego chłopca. Dziecko trafiło do szpitala, gdzie przeszło operację. Funkcjonariusze poszukują sprawcy.

Do zdarzenia miało dojść w piątek 15 lipca, ale - jak donosi portal TuWrocław - policja otrzymała zgłoszenie o postrzeleniu dziecka dopiero następnego dnia. Dramat miał rozegrać się w okolicach altany śmietnikowej na podwórku w rejonie skrzyżowania ulic Prądzyńskiego i Łukasińskiego.

Wrocław. Nieznany mężczyzna postrzelił ośmiolatka

Nieznany mężczyzna strzelił z broni pneumatycznej do ośmioletniego chłopca. Strzał słyszeli okoliczni mieszkańcy. - Chłopiec jest już po operacji. Lekarze wydobyli z jego ciała śrut, a jego stan jest stabilny. Znajduje się pod obserwacją w szpitalu - przekazał w rozmowie z portalem TuWrocław Rafał Jastrząb z wrocławskiej policji.

Trwają poszukiwania sprawcy. W mediach społecznościowych pojawił się rysopis stworzony na podstawie zeznań babci poszkodowanego dziecka.

- Człowiek ten mógł mieć ok. 20-25 lat, miał włosy do ramion, na głowie miał czapkę "moro" z daszkiem, czarną bluzę i czarne spodnie, być może bojówki, oraz plecak, do którego miał przymocowaną broń krótką (pistolet), a strzelał z broni długiej. Śrut został wyciągnięty z okolic serca wnuka - relacjonowała kobieta.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TuWrocław