Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dzieci jechały na wycieczkę. Nagle w autobus uderzyła osobówka
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 14.06.2024 13:54

Dzieci jechały na wycieczkę. Nagle w autobus uderzyła osobówka

LPR
Fot. Pawel Wodzynski/East News (zdj. ilustracyjne)

Do groźnego wypadku doszło w piątek 14 czerwca w Plewnie (woj. kujawsko-pomorskie). Bus, w którym przewożone były dzieci, zderzył się z samochodem osobowym. Na miejsce zdarzenia wysłano karetkę pogotowia oraz śmigłowiec LPR.

Groźny wypadek w Plewnie

W piątek 14 czerwca przed południem, na drodze wojewódzkiej nr 240 w miejscowości Plewno (woj. kujawsko-pomorskie), doszło do groźnego wypadku. Bus z jadącymi na wycieczkę szkolną dziećmi zderzył się z samochodem osobowym. 

Według informacji udzielonych przez komisarz Joannę Tarkowską z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, w busie znajdowało się 16 dzieci wraz z opiekunami. To wycieczka z okolic Koszalina, która jechała do Torunia. 

Statek z polską załogą został ostrzelany. Niepokojące doniesienia

Nikt nie doznał poważnych obrażeń

Z informacji przekazanych przez służby wynika, że nikt nie doznał poważnych obrażeń. Kilkoro skarży się na potłuczenia, najpewniej jednak nie będzie potrzebna hospitalizacja.

Biorące udział w zdarzeniu dzieci były raczej przestraszone, pod silnym wrażeniem tego co się stało. Po sprawdzeniu przez ratowników tylko jedno dziecko w wieku 11 lat zostało zabrane na badania do szpitala. Ratownicy zabrali też jedną osobę dorosłą z samochodu osobowego - powiedział st. kpt. Adam Gwizdała.

Lądował LPR

Z ustaleń wynika, że do wypadku doszło, gdy samochód osobowy wyjechał z drogi podporządkowanej, w momencie, kiedy główną trasą jechał już bus. 

Na miejsce zdarzenia wysłano trzy załogi pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzieci zostały przewiezione do pobliskiej szkoły, gdzie mają czekać na zastępczy transport. 

Czynności wokół kolizji zostały już zakończone, a droga jest z powrotem przejezdna. Biorące udział w zdarzeniu czekają w pobliskiej szkole na przyjazd zastępczego busa - informują strażacy.