Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Karetka jechała na sygnałach, nagle wbiła się w audi. Cztery osoby w szpitalu
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 12.06.2024 17:58

Karetka jechała na sygnałach, nagle wbiła się w audi. Cztery osoby w szpitalu

wypadek
Fot. KPP Zamość

Wypadek w miejscowości Płoskie (woj. lubelskie). Karetka pogotowia ratunkowego właśnie jechała na sygnale, mieli przewieźć do szpitala pacjentkę. Nagle pojazd zderzył się z samochodem osobowym. Cztery osoby trafiły do szpitala, policjanci wstępnie ustalili już przyczynę wypadku.

Płoskie. Zderzenie karetki z samochodem osobowym

Do wypadku doszło w środę, 12 czerwca, na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Płoskie. Około godz. 10 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu karetki pogotowia ratunkowego z osobowym audi. Na miejscu niezwłocznie zjawili się policjanci, którzy ustalili przyczynę wypadku.

ZUS wydał pilny komunikat. Chodzi o wypłatę 800 plus

Karetka uderzyła w audi. 4 osoby trafiły do szpitala

Na skrzyżowaniu w miejscowości Płoskie, gdzie znajduje się wjazd na teren sklepowego parkingu, kierujący audi rozpoczął manewr skrętu w lewo. W tym samym czasie kierowca karetki zaczął wyprzedzać osobówkę. Doszło do zderzenia pojazdów, karetka uderzyła w tył Audi. Następnie siłą uderzenia pojazd osobowy przemieścił się do przydrożnego rowu – relacjonowała aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z KPP Zamość.

W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby – to kierujący i 61-letnia pasażerka audi, oraz dwie osoby z personelu medycznego karetki w wieku 56 i 68 lat. Wszyscy trafili do szpitala, łącznie z przewożoną w karetce pacjentką. Patrząc na zdjęcia z miejsca wypadku to cud, że nikomu nic poważnego się nie stało.

ZOBACZ: Nie żyje młody mężczyzna. Do tragedii doszło na festiwalu

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku

Policjanci poinformowali również, że kierowcy audi i karetki pogotowia zostali przebadani alkomatem. Zarówno 67-latek, jak i 39-latek byli trzeźwi. Na miejscu pracę prowadzili policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy m.in. zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny.

Wyjaśniamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze oraz zwracanie uwagi na poruszające się po naszych drogach pojazdy uprzywilejowane służb ratunkowych – zaapelowali policjanci.