Goniec.pl

YouTube.com/Janusz Jaskółka

Donald Tusk w Sosnowcu. Mężczyzna krzyczał i w końcu dostał mikrofon, wtedy się zaczęło

26 Marca 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem w Sosnowcu. Lider PO starł się z krzyczącym przeciwnikiem, który później dostał do ręki mikrofon. Jak podkreślał były premier, na spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim byłby to egzotyczny widok, gdyż przeciwnicy mogą tylko pomarzyć o braku cenzury i wpuszczeniu na salę wszystkich. Nie obyło się bez uderzenia w TVP. Donald Tusk mówi wprost: PiS wykorzystuje media publiczne do własnych celów. Padły mocne słowa.

Donald Tusk w Sosnowcu: incydent z krzyczącym mężczyzną

Donald Tusk jeździ po kraju i spotyka się z ludźmi. W przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego, na spotkania z liderem PO mogą wejść nie tylko ludzie z najbliższego grona, ślepo zapatrzeni w prezesa PiS .

Podczas spotkania w Sosnowcu doszło do incydentu . Donald Tusk odpowiadał na pytanie jednej z kobiet, gdy nagle z sali dobiegł krzyk. Trudno było zrozumieć padające słowa.

- Panie kochany, jakby tu była cenzura, jak na spotkaniach Kaczyńskiego, to by pana w ogóle na salę nie wpuścili - stwierdził Donald Tusk wprost do mikrofonu. To był jednak dopiero początek.

Nasz nowy dom

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu

CZYTAJ DALEJ

Przeciwnik Donalda Tuska miał do powiedzenia wiele gorzkich słów

Mężczyzna obecny na spotkaniu z Donaldem Tuskiem w Sosnowcu nie miał zamiaru dać za wygraną. Nieustannie zakłócał dyskusję. - Niech pan nie krzyczy, bo i tak pana nie słychać. Osobiście przypilnuję, żeby dostał pan w odpowiedniej chwili mikrofon do ręki. Dostanie pan mikrofon, jak przyjdzie pana kolej - powiedział lider PO. 

Wtedy się zaczęło. Kiedy oburzony przeciwnik byłego premiera otrzymał mikrofon, rozpoczął litanię zarzutów pod adresem Donalda Tuska . -  Powiedział pan, że kobiety były bite przez polską policję. Ja takich zdjęć nie mam i nie widziałem - mówił.

- Pan chce pozwać dziennikarza "Gazety Polskiej" Marcina Tulickiego, który nakręcił o panu film. On miał do tego prawo. Jeżeli pan uważa, że tam było kłamstwo, proszę powiedzieć - dodawał mężczyzna. Spytał także Donalda Tuska, czy normalne jest, aby celebryci “opluwali polską policję i żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej”, to bezpośrednie nawiązanie do skandalu z Barbarą Kurdej-Szatan .

Oburzony przeciwnik Donalda Tuska chciał dowiedzieć się, co takiego Donald Tusk zrobił przez osiem lat rządów. W opinii mężczyzny PiS osiągnął więcej. - Nie wierzył pan, że powstanie mur - powstał. Nie wierzył pan, że powstanie Baltic Pipe - powstał - mówił do mikrofonu. Donald Tusk rozbroił go odpowiedzią. Pokazał, jak działa sprytne korzystanie z mediów do własnych celów. 

Donald Tusk uderzył w TVP Info

Donald Tusk nie miał zamiaru przemilczeć zarzutów skierowanych w jego stronę w czasie spotkania w Sosnowcu. Niespodziewanie słowa oburzonego przeciwnika wywołały ostrą opinię na temat Telewizji Publicznej , która nie ukrywa sympatii względem partii rządzącej.

- Człowiek ogląda TVP Info myśli, że świat tak wygląda. PiS bardzo sprawie zarządził mediami, że połowa Polaków nie ma dostępu do innych źródeł informacji, niż ich rządowa propaganda . Być może kolega dziś też ma okazję dowiedzieć się, jak wygląda prawda - powiedział Donald Tusk w Sosnowcu. - Nie słyszałem o dziennikarzu Tulickim, wiem, że jest jakiś człowiek, który pracuje w pisowskiej telewizji, ale on nic nie ma związanego z dziennikarstwem - dodał były premier.

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć

CZYTAJ DALEJ
Nie żyje Nicholas Lloyd Webber

Nie żyje syn znanego muzyka. Gwiazdor wydał łamiące serce oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Donald Tusk chciał przyjęcia "lex Tusk"? Adam Bielan ujawnia
Czytaj więcej >

Wiadomości

"Lex Tusk" przyjęta przez większość sejmową
Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski żali się na wysokość emerytury. Podał kwotę
Czytaj więcej >

Polityka

Niebywałe słowa posłanki PiS z sejmowej mównicy. Burza w komentarzach
Czytaj więcej >

Wiadomości

PiS chce usunąć Donalda Tuska z polityki. W piątek kluczowe głosowanie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Riad Haidar, poseł KO. Żałoba w partii. "Rozmawiałem z nim jeszcze tydzień temu"
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]