Goniec.pl

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News; Twitter.com/MorawieckiM

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę. W PiS zawrzało

19 Marca 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Donald Tusk podał politykom PiS na tacy argument do osobistego ataku. Były premier na spotkaniu w Rokietnicy przyznał się, że skorzystał z wcześniejszej unijnej emerytury. Mowa o około 21 tysiącach złotych brutto miesięcznie. Mateusz Morawiecki nie mógł przepuścić takiej okazji. Premier stwierdził, że Donald Tusk korzysta z polityki PiS.

Donald Tusk poruszył temat swojej emerytury, to był strzał w kolano

Donald Tusk chciał w Rokietnicy udowodnić rozmówcom, że on nie walczy o władzę z pobudek finansowych. Kwestia pieniędzy trafiających na jego konto szybko obróciła się przeciwko niemu. 

- Mam wysoką europejską emeryturę, mam w domu moje dzieci, wnuki, moją żonę. Nie mam potrzeb finansowych, stanowisk się już w życiu nasprawowałem - powiedział Donald Tusk w Rokietnicy . Słowa byłego premiera zacytował m. In.  Fakt, a to sprawiło, że rozpętała się prawdziwa burza wokół “euroemerytury Tuska”.

Policja zatrzymała rodziców z nagrania.

Ojciec przyduszał dziecko. Matka się przyglądała. Szokujące nagranie

CZYTAJ DALEJ

Pieniądze trafiające na konto Donalda Tuska są kosmiczne

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę i korzysta z prawa przysługującego wysokim urzędnikom europejskim. Za miesiąc lider PO będzie obchodził 66. urodziny, a więc skorzystał z prawa przejścia na wcześniejszą emeryturę .

Z racji, iż Donald Tusk skorzystał z prawa emerytalnego minimalnie szybciej, to otrzymywane z kasy UE pieniądze są nieco inne. Niemniej nadal jest to kwota, która dla zwykłego śmiertelnika wydaje się wręcz nierealna. Mówimy o około 21 tys. zł brutto miesięcznie.

Publiczne przyznanie się do bycia europejskim emerytem szybko wykorzystał obóz PiS. W sieci zaroiło się od oburzonych głosów, które wskazywały na niebotyczne kwoty trafiające do kieszeni Donalda Tuska. Oczywiście pomijany jest fakt, że pieniądze te należne są z racji osiągnięć i wykonywanej wcześniej pracy. 

Politycy PiS postanowili skupić się jednak nie tyle na samych pieniądzach Donalda Tuska. Kluczowa okazała się kwestia wcześniejszej emerytury. Głos zabrał nawet sam Mateusz Morawiecki , który poświęcił czas na nagranie specjalnego filmu, gdzie wskazuje, iż były premier korzysta z polityki PiS w czasie, gdy wcześniej sam podwyższał wiek emerytalny .

PiS nie mogło odpuścić, euroemerytura Tuska głównym tematem

Euroemerytura Tuska rozgrzała polityczne środowisko. - Dla Polaków wydłużony wiek emerytalny, dla siebie wcześniejsza euroemerytura - stwierdził Szymon Szynkowski vel Sęk, oburzony słowami byłego premiera. Minister ds. Unii Europejskiej nie był jednak jedyny. 

Na Twitterze pojawiło się wymowne nagranie Mateusza Morawieckiego. Premier stoi w koszuli i krawacie na tle polskiej i europejskiej flagi. W rękach trzyma Fakt, gdzie po oczach biją kolorowe czcionki i wielka kwota trafiająca na konto byłego premiera. - Donald Tusk wszystkim Polakom podniósł wiek emerytalny do 67 lat, a sam szybciutko skorzystał z tego, że PiS wyrzuciło do śmieci jego podwyżkę wieku emerytalnego - powiedział szef rządu PiS. 

W podpisie znaleźć można cytat z kultowego serialu “Stawka większa niż życie”, czyli słynne stwierdzenie “nie z nami te numery Brunner”. To subtelny przytyk w wałkowaną od wielu lat proniemieckość Donalda Tuska, który przez TVP wprost oskarżany jest o to, że działał na rzecz interesów Angeli Merkel i jej narodu, a nie własnych wyborców. 

Źródło: fakt, pap, goniec

pogrzeb

Nie mogli uwierzyć, w jakim stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb. "Czerwony na buzi, spuchnięty"

CZYTAJ DALEJ
Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]