Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 23.03.2023 09:32

Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament

Donald Tusk
Twitter Donald Tusk

Do wyborów jeszcze kilka miesięcy, jednak mobilizacja wśród liderów największych sił politycznych w naszym kraju trwa. Donald Tusk intensywnie przemierza Polskę, co pewien czas publikując nowe nagrania z trasy. Tym razem lider PO nagrał film stojąc przed wymownym billboardem w Raciborzu. W sieci dosłownie się zakotłowało. 

Donald Tusk rozpoczął kampanię wyborczą

Kampania wyborcza w tym roku zapowiada się niezwykle brutalnie. Polityczne przepychanki można obserwować niemal na każdym kroku - czy to w mediach społecznościowych, czy tych tradycyjnych.  Spolaryzowane polskie społeczeństwo za kilka miesięcy zdecyduje czy Prawo i Sprawiedliwość pozostanie u władzy, czy może to jednak obecna opozycja będzie wpływać na standard naszego życia w kolejnych latach. 

Nie zmienia to faktu, że zarówno jedna jak i druga strona stara się wzajemnie zwalczać wszelkimi możliwymi metodami. Wieloletni liderzy dwóch największych obozów politycznych w Polsce - Donald Tusk i Jarosław Kaczyński, ze względu na wiek tego drugiego, prawdopodobnie po raz ostatni staną naprzeciwko siebie w ostatecznej rozgrywce o władzę w państwie. Za plecami obu polityków oczywiście stoją liczni działacze partyjni, którzy wiernie podążają w kierunku obranym przez sterników.

Justyna Żyła zabrała głos w sprawie problemów zdrowotnych Marty Kubackiej. Padły ważne słowa

Donald Tusk mówi o programie "Cela+"

W zasadzie przy każdej możliwej okazji przedstawiciele partii rządzącej oraz opozycji wbijają sobie wzajemnie szpile. Krytyczna retoryka PiS-u skoncentrowana jest głównie wokół osoby Donalda Tuska. Szef PO nie pozostaje dłużny i przy różnych sposobnościach odgryza się swoim politycznym oponentom.

Na Twitterowym profilu lidera Platformy Obywatelskiej ukazał się właśnie nowy film zatytułowany “cela+”. Krótkie wideo, szef największej partii opozycyjnej nagrał, stojąc przy billboardzie w Raciborzu. Na widocznym za plecami polityka plakacie widnieje wymowne hasło "Dołącz do służby więziennej".

- Raciborzu najwyraźniej wiedzą, co się świeci, że będzie dużo roboty. Ja dotrzymam swojej obietnicy - słyszymy. Filmik został okraszony tytułem “cela+”. Donald Tusk, który gościł niedawno na antenie TVN24, tłumaczył co kryje się za tajemniczym hasłem. 

- Cela+ będzie programem przygotowanym dla tych wszystkich, którzy w sposób tak bezprzykładny, tak świetnie zorganizowany, zbudowali system dojenia państwa i publicznych pieniędzy - punktował lider PO. 

 

W internecie się zakotłowało

W komentarzach pod nagraniem Donalda Tuska dosłownie się zakotłowało. - W areszcie może Pan poprowadzić swoją Radę Ministrów w składzie: Sławomir N. Stanisław G. Cezary G. Włodzimierz K. Rafał B. Tomasz A. Podejmiecie uchwałę o doktrynie Neumanna. To będzie prawdziwa "cela+" - odpowiedziała na film Tuska Solidarna Polska.

- Niech Pan spyta swoich kumpli, którzy po przyjęciu łapówek sprawdzają od podszewki jak działa "cela+" - napisał Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości z ramienia Solidarnej Polski. - Ja tylko przypomnę: Wielki sukces Koalicji Obywatelskiej. Zdeklasowała rywali w zakładach karnych i aresztach. W warszawskim areszcie śledczym na Białołęce głosowało na nią 59,63 proc. uprawnionych! - dodawał Marek Pęk, senator PiS.

- Cześć Donald, dzięki reformom jakie wprowadziliśmy będziesz mieć dużo roboty. Dzięki programowi praca dla więźniów dziś 40 tys. osób. pracuje w zakładach karnych. Czego Tobie również życzę - wtórował człowiek Zbigniewa Ziobry, Dariusz Matecki, radny Szczecina, oskarżany o udział w medialnym ataku na Magdalenę Filiks.

Źródło: Twitter