NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Sosnowiec

Sosnowiec

Sosnowiec

księża
11.10.2023 10:20 Zagadkowa śmierć księży w Sosnowcu. Są nowe ustalenia

Zagadkowa śmierć dwóch księży z parafii w Sosnowcu budzi wiele emocji. Przypomnijmy, że obaj zginęli tego samego dnia. Jeden duchowny został zamordowany, a drugiego tego samego dnia śmiertelnie potrącił pociąg. Na jaw wychodzą nowe ustalenia i hipotezy. Czy sprawy są ze sobą powiązane? Wiele na to wskazuje.

kamienica
04.09.2023 17:21 Balkon spadł na ulicę, nie żyje kobieta. Mieszkańcy kamienicy zabrali głos

W poniedziałek 4 września nad ranem w Sosnowcu doszło do tragedii w jednej z kamienic. Pod małżeństwem mieszkającym na trzecim piętrze budynku zerwał się balkon. Para spadła z dużej wysokości. Kobiety nie udało się uratować. Sąsiedzi nie mogą pogodzić się z tą tragedią.

W Sosnowcu zawalił się balkon
04.09.2023 12:36 Balkon kamienicy zarwał się pod dwiema osobami. Kobieta zmarła w szpitalu, lokatorzy zostali ewakuowani

Dramatyczne sceny w Sosnowcu. W poniedziałkowy (4 września) ranek wprost na ulicę, przy której stoi jedna z kamienic, runął zlokalizowany na trzecim piętrze budynku balkon. W tym czasie przebywały na nim dwie osoby, które z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala. Niestety, wkrótce jedna z nich zmarła.

Śmigłowiec LPR
31.08.2023 22:50 Nie żyje 70-latek, zasłabł za kierownicą. Służby były bezradne

Do tragicznego zdarzenia doszło na trasie S1 w Sosnowcu. 70-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą samochodu osobowego. Mimo szybkiej interwencji służb życia seniora nie udało się uratować.

policja radiowóz
24.08.2023 14:14 Matka schowała dziecko w krzaki, bo zobaczyła policjantów. Dziecko zdradził płacz

Pijana matka opiekowała się niemowlęciem. Kiedy zaalarmowani policjanci dotarli na miejsce, usłyszeli, że"w domu nie znajdują się dzieci". Funkcjonariusze znaleźli 11-miesięczną dziewczynkę płaczącą w krzakach. Tłumaczenia 31-letniej matki były zaskakujące.

dziecko
09.08.2023 08:15 Porwanie 11-letniej Wiktorii z Sosnowca. Są nowe wieści o zatrzymanym 39-latku

Aresztowany mężczyzna, który jest podejrzany o porwanie 11-letniej Wiktorii z Sosnowca, cały czas milczy. 39-latek nie chciał rozmawiać z policją i składać zeznań. Nie przyznaje się do winy. W tle nowe fakty w całej sprawie.

policja Wiktoria z Sosnowca
08.08.2023 10:43 Mężczyzna zatrzymany ws. zaginięcia Wiktorii z Sosnowca usłyszał zarzuty. Prokuratura potwierdziła

Nowe informacje na temat mężczyzny, który ma być zamieszany w zaginięcie 11-letniej Wiktorii z Sosnowca. Prokuratura potwierdziła, że zatrzymany dowiedział się już, jakie ciąża na nim zarzuty. Co wiemy o tajemniczym zatrzymanym?

pożar
21.06.2023 18:53 Potężny pożar kościoła w Sosnowcu. W akcji 18 zastępów straży. "Straszny widok"

Płonie dach kościoła św. Floriana w Sosnowcu (woj. śląskie). Konstrukcja częściowo się zapadła. Nad świątynią unoszą się kłęby gęstego i czarnego dymu. Na razie nie ma żadnych informacji o poszkodowanych. 

Skazany Tomasz M.
23.05.2023 16:48 Porwał i zabił 11-letniego Sebastiana. Wydało się, jak go traktują w więzieniu

Tomasz M., optyk z Sosnowca, który został skazany na dożywocie, korzysta w więzieniu ze szczególnej ochrony. Mężczyzna, który 2 lata temu uprowadził i zamordował 11-letniego Sebastiana z Katowic, dąży do skrócenia swojego wyroku. W toku śledztwa ujawniono, że M. dopuścił się również seksualnego wykorzystywania dwójki innych dzieci.

ambulans
04.05.2023 09:15 Tragedia w Sosnowcu. Nie żyje 7-letnia dziewczynka, dramatyczna akcja ratunkowa

Dramatyczne sceny w Sosnowcu (woj. śląskie). U 7-letniej dziewczynki doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Służby błyskawicznie dotarły do budynku przy ul. Racławickiej, gdzie przebywało dziecko. Niestety, pomimo wysiłku ratowników jego życia nie udało się uratować. W akcji ratunkowej uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okoliczności tragedii ustala prokuratura.

Incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem w Sosnowcu, dostało się TVP Info
26.03.2023 10:32 Donald Tusk w Sosnowcu. Mężczyzna krzyczał i w końcu dostał mikrofon, wtedy się zaczęło

Incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem w Sosnowcu. Lider PO starł się z krzyczącym przeciwnikiem, który później dostał do ręki mikrofon. Jak podkreślał były premier, na spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim byłby to egzotyczny widok, gdyż przeciwnicy mogą tylko pomarzyć o braku cenzury i wpuszczeniu na salę wszystkich. Nie obyło się bez uderzenia w TVP. Donald Tusk mówi wprost: PiS wykorzystuje media publiczne do własnych celów. Padły mocne słowa.

restauracja
20.03.2023 14:36 Weszli do restauracji, trudno uwierzyć, co zrobili później. W sieci rozpętała się wielka burza

Światło dzienne ujrzała bulwersująca historia pewnej pary, która w ostatnich dniach odwiedziła jedną z restauracji w Sosnowcu (woj. śląskie). Dwójka postanowiła najeść się do syta, po czym opuścić lokal bez płacenia. Sytuację opisali w mediach społecznościowych właściciele lokalu gastronomicznego.

None
12.03.2023 21:39 Śmierć dwóch księży z Sosnowca. Prokuratura właśnie podjęła ważną decyzję

Prokuratura wydała decyzję w sprawie śmierci dwóch księży z Sosnowca. Zwłoki 26-letniego diakona zostały wydane do przygotowania do czynności pogrzebowych, znamy już datę i miejsce mszy żałobnej za tragicznie zmarłego kapłana.

Ksiądz Robert Sz. nie przepadał za diakonem, 26-letni duszpasterz z Sosnowca nie żyje
09.03.2023 21:14 Parafianie z Sosnowca przerwali milczenie. Ujawnili prawdę o martwych duchownych

Kulisy śmierci dwóch księży z Sosnowca wychodzą na jaw. Fakt dotarł do osób, które znały duszpasterzy. 26-letni diakon określany był jako sympatyczny młody człowiek. Jeszcze w czasie tegorocznej kolędy nie ukrywał radości związanej z końcem seminarium. W przypadku Roberta Sz. podejrzewanego o zabójstwo młodszego księdza opinie są zupełnie inne. - Bardzo źle to znosił - stwierdził informator dziennikarzy. 

Są wstępne wyniki sekcji zwłok księży z Sosnowca
09.03.2023 17:00 Są wstępne wyniki sekcji zwłok martwych księży z Sosnowca. Lekarze nie mają wątpliwości

Sekcja zwłok księży z Sosnowca ujawniła kolejne fakty w sprawie tajemniczej sprawy śmierci dwóch kapłanów. Wszystko wskazuje, iż nieoficjalne wiadomości na temat zabójstwa i samobójstwa są słusznym scenariuszem zdarzeń mrożących krew w żyłach. Co było przyczyną śmierci 26-letniego diakona i starszego księdza? Nie zginęli z tego samego powodu.

Pies, spacer
23.01.2023 21:43 Sosnowiec: Mężczyzna wyznaczył 10 tys. zł nagrody za pomoc w złapaniu truciciela zwierząt

Truciciele zwierząt z powodów nieznanych racjonalnym ludziom narażają na niebezpieczeństwo życie i zdrowie bezbronnych istot. Internet zalany jest postami o podejrzanych kiełbasach i innych przysmakach, które mogą być naszpikowane trucizną lub nawet gwoźdźmi. Ofiarą takiego okrucieństwa padł m.in. pies pana Tomasza z Sosnowca. Mężczyzna wyznaczył nagrodę za znalezienie sprawcy.

Burze i powódź błyskawiczna na Śląsku. Najgorzej jest w Sosnowcu i Katowicach
28.08.2022 22:35 Strażacy mieli pełne ręce roboty, walczyli z potężnym żywiołem. Pod wodą znalazły się Sosnowiec i Katowice

Powódź błyskawiczna na Śląsku. Pod wodą znalazły się jezdnie, parkingi i podwórka w Sosnowcu, czy Katowicach. - To była ogromna ulewa. Wszystkie służby pracują na maksimum swoich możliwości. MZUK ściąga dodatkowe ekipy do pracy. Uważajcie na siebie - napisał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Strażacy nie nadążają z wyjazdami ze strażnic, a pompy nie gasną.W kilka sekund ze śląskiego nieba spadło prawdziwe morze wody. Dowodem na to są zdjęcia oraz nagrania, jakie obiegły sieć.Ostatnia niedziela wakacji 2022 zakończyła się nie tylko zwiększeniem tragicznego bilansu ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Strażacy i służby porządkowe z woj. śląskiego nie wyłączały pomp wypompowujących wodę z piwnic i dróg.

Dziecko topiło się na basenie, tuż obok dorosłej osoby
28.08.2022 08:07 Małe dziecko topiło się tuż obok kobiety. Nikt nie zwracał uwagi na dramat, nagranie obiegło sieć

Dziewczynka tonęła na basenie tuż przy dorosłych. Pomoc ze strony ratowniczki przyszła niemal w ostatniej chwili. Nikt nie zwracał uwagi na dziecko zanurzające się pod wodą. - Z perspektywy zwykłego obserwatora różnica między wygłupami w wodzie czy zabawą a walką o życie może być niezauważalna - napisał prezydent Sosnowca, który udostępnił nagranie z monitoringu ku przestrodze. Czujność ratowniczki i czas zadecydował o tym, że dziewczynka przeżyła. Dziecko miało dobrze się bawić na basenie w Sosnowcu, ale otarło się o śmierć. Wszystko tuż obok osoby dorosłej i schodów.Prezydent Sosnowca zdecydował się opublikowanie nagrania z monitoringu. Mrożąca krew w żyłach scena wydarzyła się pod czujnym okiem kamery i dokładnie widać, że osoba dorosła stała obok dziecka w odległości mniejszej niż długość ręki.

sosnowiec
09.08.2022 19:38 Prezydent Sosnowca pokazał brutalne nagranie. Kamera zarejestrowała skandaliczny czyn młodego mężczyzny

Prezydent Sosnowca nie mógł uwierzyć własnym oczom. Nagranie, które zobaczył, sprawiło, że utracił część wiary w ludzkość. Brutalne zachowanie człowieka mieszkającego w jego mieście zostało uwiecznione i upublicznione. Ofiarą było bezbronne zwierzę. Zamieszczony film z kamer monitorujących miasto wydał się prezydentowi ważny do skomentowania i taki w rzeczywistości był - przemoc wobec zwierząt w Polsce wciąż nie jest należycie karana, a "bracia mniejsi" są częstymi jej ofiarami.

Nie żyje czteroletnia dziewczynka, wypadła z okna z mieszkania na piątym piętrze
28.07.2022 07:39 Sosnowiec. Czterolatka wypadła z okna z mieszkania na piątym piętrze. Nie udało się jej uratować

Tragiczna środa w Sosnowcu. Życie zdecydowanie zbyt szybko zakończyła czteroletnia dziewczynka. Dziecko zginęło w wyniku wypadku. Nie udało się jej uratować po tym, jak spadła z okna na piątym piętrze.Czteroletnia dziewczynka zginęła w środę Sosnowcu. Do dramatycznych wydarzeń, które zakończyły się w najgorszy z możliwych sposobów, doszło późnym popołudniem. Nie jest wykluczone, że tragedii można było uniknąć.

policjaaa
10.06.2022 19:52 Dramat w Sosnowcu, nie żyje 13-latek. "Usłyszałem potworny krzyk. To był tata tego chłopca"

Tragedia w Sosnowcu. Nie żyje 13-letni chłopiec, którego ciało znaleziono na schodach starego hotelu dla pielęgniarek. Dziecko najprawdopodobniej spadło. - Zanim wyszedłem z bloku, usłyszałem potworny krzyk. To był tata tego chłopca z żoną - relacjonował jeden ze świadków.Jako pierwszy o sprawie napisał "Super Express", który podał, że 13-letniego mieszkańca Sosnowca znaleziono w czwartek, 9 czerwca. Ciało dziecka leżało na schodach starego budynku, z których chłopiec miał niefortunnie spaść.

Puszka
30.01.2022 22:20 Sosnowiec: Nocne włamanie do dyskontu. Zginęły m.in. puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Sosnowcu doszło do włamania do jednego z dyskontów. Sprawca lub sprawcy, dokonali kradzieży niektórych z dostępnych w sklepie towarów. Wzięli ze sobą również puszki WOŚP, które wystawione były dla klientów chcących złożyć datek. Złodzieje nie mieli litości dla niedowidzących dzieci, dla których sprzęt rehabilitacyjny ma zostać zakupiony ze środków pozyskanych podczas tegorocznego finału WOŚP. Zuchwała kradzież pieniędzy dla dzieci W całej Polsce trwa jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane są na rzecz wyposażenia szpitali w sprzęt niezbędny dla oddziałów okulistyki dziecięcej. Wolontariuszy WOŚP-u można spotkać na ulicach, ale puszki pojawiły się w miejscach publicznych, w tym również w sklepach już wcześniej. Podczas zakupów można było włożyć do nich datek mający być wsparciem dla akcji charytatywnej. Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo Na taki pomysł zdecydowano się w jednym z dyskontów w Sosnowcu. Niestety, tamtejsze puszki nie zostaną zwrócone do organizatorów. Doszło bowiem do włamania, w wyniku którego zostały skradzione. - Włamano się do sklepu, jednego z dyskontów. Skradzione zostały różnego rodzaju towary, a przy okazji puszki WOŚP-u, które w tym sklepie były wystawione - przekazała w rozmowie z Goniec.pl podkom. Sonia Kepper z sosnowieckiej policji. Policja na tropie włamywaczy Do zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 stycznia, tuż po północy. Choć policja nie podaje nazwy dyskontu wiadomo, że znajduje się on w centrum miasta, nieopodal Komisariatu Policji I w Sosnowcu. - Na chwilę obecną nieznane są jeszcze konkretne straty. Po weekendzie zgłoszenie zostanie uzupełnione w toku postępowania - powiedziała nam podkom. Sonia Kepper. CHCESZ Z NAMI WESPRZEĆ WOŚP? TUTAJ MOŻESZ TO ZROBIĆWiadomo, że wśród skradzionych przedmiotów znalazły się puszki na datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sprawie wszczęte zostało już dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności włamania oraz zlokalizować jego sprawców. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Konin: 74-latek popełnił samobójstwo na SOR-ze. Prokuratura bada sprawęPoseł PiS opowiedział, dlaczego wspiera WOŚP i Jurka OwsiakaWOŚP: Trwa licytacja bombki choinkowej z podpisem Lecha KaczyńskiegoJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: Goniec.pl