Goniec.pl
Władimir Putin może trafić do sanatorium i stracić fotel prezydenta Rosji

Alexander NEMENOV / POOL / AFP

Były szef brytyjskiego wywiadu ujawnił, Putin straci fotel prezydenta Rosji. Ma trafić do sanatorium

23 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na Kremlu szykowany jest już scenariusz odsunięcia Władimira Putina od władzy, który przewiduje wysłanie go do sanatorium. Stan zdrowia prezydenta Rosji ma być jednym z argumentów świadczących obecnie na jego niekorzyść. Richard Dearlove podał konkretną datę zejścia Putina z prezydenckiego fotela.

Były szef brytyjskiego wywiadu w podcaście "One Decision" podzielił się swoimi ocenami na temat przyszłości Władimira Putina. Już za kilka miesięcy prezydent Rosji straci swoje stanowisko?

EN 01173232 0017

Magdalena Ogórek żyje w strachu. Dziennikarka otrzymuje pogróżki, doszło nawet do ataku

CZYTAJ DALEJ

Richard Dearlove wskazuje, że wśród realnych scenariuszy znajduje się skierowanie Władimira Putina do zakładu długotrwałej opieki medycznej. Ma to być sposób na "eleganckie" odsunięcie go od władzy.

Władimir Putin trafi do sanatorium? Były szef brytyjskiego wywiadu ma teorię

Richard Dearlove kierował tajną służbą wywiadowczą Wielkiej Brytanii od 1999 do 2004 roku. Teraz ekspert od tajnych misji specjalnych zabrał głos w sprawie Władimira Putina. Plotki o złym stanie zdrowia prezydenta Rosji nie są kłamstwem?

Kwestią miesięcy jest to, że Władimir Putin straci fotel prezydenta. Polityk ma w opinii byłego szefa brytyjskiego wywiadu z racji swoich problemów zdrowotnych zostać skierowany na leczenie.

- Prawdopodobnie do sanatorium, z którego nie wyjdzie jako przywódca Rosji - powiedział w podkaście "One Decision" Richard Dearlove. Co więcej, pojawiła się bardzo konkretna data.

Koniec prezydentury Władimira Putina ma oznaczać również koniec wojny w Ukrainie, która dla Rosji już teraz jest przegrana. Nie ma być jednak kwestia lat, a... miesięcy. - Myślę, że odejdzie do 2023 r. - ocenił były szef tajnej służby wywiadowczej Wielkiej Brytanii.

Specjalista wskazuje, że taki scenariusz ma być planem Rosjan na "eleganckie" pozbawienie Władimira Putina władzy. Wszystko wskazuje na to, że wysocy urzędnicy i politycy nie chcą dokonywać na Kremlu brutalnego przewrotu i puczu.

O chorobie prezydenta Rosji jest coraz głośniej

Najnowsze zdjęcia Władimira Putina tylko dolewają oliwy do ognia. Władimir Putin jest spuchnięty, ma problemy z mówieniem, a dziennikarze ujawnili, że miał przejść nawet tajną operację.

Córka Władimira Putina i tancerz Igor Zełenski są parą, wnuczka prezydenta Rosji ma 5 lat

Sekrety rodziny Putina. Młodsza córka prezydenta Rosji i tancerz Igor Zełenski mają 5-letnią córkę

CZYTAJ DALEJ

Słowa o planowanym wysłaniu Putina do sanatorium pokrywają się z ustaleniami ukraińskiego wywiadu. Jego szef, gen. Kyryło Budanow, w czasie wywiadu dla Sky News ujawnił, że jest w posiadaniu informacji o stanie zdrowia prezydenta Rosji. Jasno wynika z nich, że Władimir Putin jest w "bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym i jest bardzo chory".

Co więcej, amerykański reżyser Oliver Stone, który otwarcie mówi o swoim poparciu dla Rosji - nawet już po agresji na Ukrainę - przekazał wiadomości ostanie zdrowia swojego przyjaciela: Władimira Putina. Twórca wyznał, że prezydent Rosji owszem walczył z rakiem, ale w okresie koronawirusa.

Kto zasiądzie na kremlowskim tronie?

Chociaż o problemach Władimira Putina mówi się coraz więcej, to zdaniem byłego szefa brytyjskiego wywiadu w Moskwie nie ma zbyt wielu chętnych i kandydatów do zastąpienia obecnego władcy.

Richard Dearlove wskazuje, że chociaż spekulacji ze strony osób trzecich jest wiele, to w jego opinii następcą Władimira Putina może zostać Nikołaj Patruszew. Obecnie piastuje on fotel sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji.

- Jeśli moja teza się spełni, a Putin rzeczywiście zniknie w sanatorium, myślę, że jest (Nikołaj Patruszew - przyp. red.) prawdopodobnym zastępcą - powiedział ekspert w podkaście.

Władimir Putin przed laty mówił o sobie

Tajemnice Putina wyszły na jaw. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, niewiele osób wiedziało

- Można mnie uznać za udany produkt patriotycznego wychowania człowieka radzieckiego - mówił przed laty Władimira Putin. Archiwalne wypowiedzi prezydenta Rosji na swój własny temat rzucają światło nie tylko na pełną sukcesów zaskakującą karierę byłego agenta FSB, ale również na jego postawę jako polityka i agresora.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: business insider

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Ultimatum Putina dla Łukaszenki. Rosyjski dyktator chce utopić Białoruś w swojej wojnie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Fatalny stan finansów polskich szpitali. Inflacja i koszty energii gwoździem do trumny

Czytaj więcej >
Wypadek na przejeździe

Wiadomości

Poranna tragedia na torach w Rykowisku, auto wjechało wprost pod rozpędzony pociąg. Nie żyje jedna osoba

Czytaj więcej >

Wiadomości

Senatorowi PiS odebrało mowę na pytanie o walkę rządu z inflacją. Kuriozalny wywiad hitem sieci

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kryzys nie dotknie duchownych? Rząd przeznaczy rekordową kwotę na Fundusz Kościelny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Początek października, a ceny prądu już ostro w górę. Internauta porównał rachunki za prąd z ostatnich miesięcy i złapał się za głowę

Czytaj więcej >