Goniec.pl

Alexander NEMENOV / POOL / AFP

Były szef brytyjskiego wywiadu ujawnił, Putin straci fotel prezydenta Rosji. Ma trafić do sanatorium

23 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Na Kremlu szykowany jest już scenariusz odsunięcia Władimira Putina od władzy, który przewiduje wysłanie go do sanatorium. Stan zdrowia prezydenta Rosji ma być jednym z argumentów świadczących obecnie na jego niekorzyść. Richard Dearlove podał konkretną datę zejścia Putina z prezydenckiego fotela.

Były szef brytyjskiego wywiadu w podcaście "One Decision" podzielił się swoimi ocenami na temat przyszłości Władimira Putina . Już za kilka miesięcy prezydent Rosji straci swoje stanowisko?

Richard Dearlove wskazuje, że wśród realnych scenariuszy znajduje się skierowanie Władimira Putina do zakładu długotrwałej opieki medycznej. Ma to być sposób na "eleganckie" odsunięcie go od władzy.

Władimir Putin trafi do sanatorium? Były szef brytyjskiego wywiadu ma teorię

Richard Dearlove kierował tajną służbą wywiadowczą Wielkiej Brytanii od 1999 do 2004 roku. Teraz ekspert od tajnych misji specjalnych zabrał głos w sprawie Władimira Putina. Plotki o złym stanie zdrowia prezydenta Rosji nie są kłamstwem?

Kwestią miesięcy jest to, że Władimir Putin straci fotel prezydenta. Polityk ma w opinii byłego szefa brytyjskiego wywiadu z racji swoich problemów zdrowotnych zostać skierowany na leczenie.

- Prawdopodobnie do sanatorium, z którego nie wyjdzie jako przywódca Rosji - powiedział w podkaście "One Decision" Richard Dearlove. Co więcej, pojawiła się bardzo konkretna data.

Koniec prezydentury Władimira Putina ma oznaczać również koniec wojny w Ukrainie, która dla Rosji już teraz jest przegrana . Nie ma być jednak kwestia lat, a... miesięcy. - Myślę, że odejdzie do 2023 r. - ocenił były szef tajnej służby wywiadowczej Wielkiej Brytanii.

Specjalista wskazuje, że taki scenariusz ma być planem Rosjan na "eleganckie" pozbawienie Władimira Putina władzy. Wszystko wskazuje na to, że wysocy urzędnicy i politycy nie chcą dokonywać na Kremlu brutalnego przewrotu i puczu .

O chorobie prezydenta Rosji jest coraz głośniej

Najnowsze zdjęcia Władimira Putina tylko dolewają oliwy do ognia. Władimir Putin jest spuchnięty, ma problemy z mówieniem, a dziennikarze ujawnili, że miał przejść nawet tajną operację .

Słowa o planowanym wysłaniu Putina do sanatorium pokrywają się z ustaleniami ukraińskiego wywiadu. Jego szef, gen. Kyryło Budanow, w czasie wywiadu dla Sky News ujawnił, że jest w posiadaniu informacji o stanie zdrowia prezydenta Rosji. Jasno wynika z nich, że Władimir Putin jest w "bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym i jest bardzo chory".

Co więcej, amerykański reżyser Oliver Stone, który otwarcie mówi o swoim poparciu dla Rosji - nawet już po agresji na Ukrainę - przekazał wiadomości ostanie zdrowia swojego przyjaciela: Władimira Putina. Twórca wyznał, że prezydent Rosji owszem walczył z rakiem, ale w okresie koronawirusa .

Kto zasiądzie na kremlowskim tronie?

Chociaż o problemach Władimira Putina mówi się coraz więcej, to zdaniem byłego szefa brytyjskiego wywiadu w Moskwie nie ma zbyt wielu chętnych i kandydatów do zastąpienia obecnego władcy.

Richard Dearlove wskazuje, że chociaż spekulacji ze strony osób trzecich jest wiele, to w jego opinii następcą Władimira Putina może zostać Nikołaj Patruszew. Obecnie piastuje on fotel sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji.

- Jeśli moja teza się spełni, a Putin rzeczywiście zniknie w sanatorium, myślę, że jest (Nikołaj Patruszew - przyp. red.) prawdopodobnym zastępcą - powiedział ekspert w podkaście.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: business insider

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

14-latek z Wielkiego Wałcza pod Grudziądzem nie żyje. Jego ciało znaleziono w Wiśle
Czytaj więcej >

Świat

USA. Córka i wnuczka zabiły 71-latkę i upiekły jej ciało na grillu
Czytaj więcej >

Polska

Ulewy i burze na południu Polski. Ulice zamieniły się w rzeki, strażacy nie nadążali
Czytaj więcej >

Wiadomości

Motocykliści wbili się w skręcającą naczepę ciężarówki. Nie mieli żadnych szans
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kasy samoobsługowe mogą zniknąć ze sklepów? Wszystko przez zwiększenie kradzieży
Czytaj więcej >

Polska

Dramatyczna akcja służb na Mazurach. Mężczyzna wyskoczył z łódki na jeziorze i nie wypłynął
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Agnieszka Kamińska

"Kobiety umierają i będą umierały". Lewica grzmi po śmierci ciężarnej 33-latki
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Nie żyje 17 osób. Policja opublikowała statystyki utonięć
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agata Jaroszewska

Pożar w Bornem Sulinowie. Ogień pojawił się w czasie festynu, ewakuowano 300 osób
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agata Jaroszewska

Wypadek Polki w Albanii. 55-latka wypadła z okna na 6. piętrze
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agnieszka Kamińska

Jarosław Kaczyński w liście do zwolenników PiS: "Niemcom nie jest w smak silna Polska"
Czytaj więcej >
Polityka

Agnieszka Kamińska

Kto będzie lepszym premierem? Dziwi odpowiedź najmłodszych Polaków
Czytaj więcej >