Goniec.pl
Rosyjski minister zdradził prawdę o wpływie sankcji, ogromne problemy

(zdj. wykadrowane) SERGEI CHIRIKOV/AFP/East News

Sankcje miażdżą Rosję. Minister Putina nie mógł dłużej ukrywać dramatycznej prawdy

22 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Pierwsze takie stanowisko rosyjskiego ministra od początku wojny w Ukrainie. Witalij Sawieliew, szef resortu transportu wprost oświadczył, że zachodnie sankcje "praktycznie zniszczyły całą logistykę" w kraju. Rosja sparaliżowana?

W czasie wizyty w obwodzie astrachańskim minister transportu Rosji postanowił ujawnić, że mimo wcześniejszych zapewnień Władimira Putina, zachodnie sankcje są mocno odczuwalne w kraju.

EN 01173232 0017

Magdalena Ogórek żyje w strachu. Dziennikarka otrzymuje pogróżki, doszło nawet do ataku

CZYTAJ DALEJ

Witalij Sawieliew wskazał, że problemy są widoczne nie tylko na wyższych szczeblach instytucji państwowych. Minister potwierdził, że sankcje nakładane przez Zachód dotykają codziennego życia Rosjan. Problem dotyczy nawet... dostarczania paczek.

Sankcje przynoszą efekty, rosyjska logistyka praktycznie nie istnieje

Władimir Putin raczej nie będzie zadowolony ze szczerego wyznania swojego ministra. Witalij Sawieliew w czasie wizyty w obwodzie astrachańskim oświadczył, że wycofanie się zachodnich firm oraz nałożone sankcje przyniosły zakładane efekty.

- Sankcje nałożone dzisiaj na Rosję praktycznie zniszczyły całą logistykę w naszym kraju - powiedział rosyjski minister transportu w czasie oficjalnego wystąpienia.

Jeszcze niedawno były prezydent Dmitrij Miedwiediew przekonywał, że nakładane na Rosję zaowocują... pojawieniem się nowych epidemii. Witalij Sawieliew wypunktował jednak, że obecnie to jego resort musi zmagać się z ogromnym wyzwaniem.

Rosyjski minister transportu potwierdził, że konieczne jest natychmiastowe szukanie innych dróg dostarczania towarów. - Jesteśmy zmuszeni do poszukiwania nowych korytarzy transportowych - przekazał Sawieliew.

Polska trafi na listę krajów do "denazyfikacji"? Mocne słowa człowieka Putina

"Polska w kolejce do denazyfikacji". Skandaliczne słowa członka Dumy, jest reakcja polskich władz

CZYTAJ DALEJ

Wypowiedź rosyjskie ministra potwierdziła zewnętrzne przypuszczenia na temat sytuacji kraju Władimira Putina. Informacje te potwierdzone zostały przez Ukrinform, która powołała się na wiadomości przekazywane przez rosyjski Interfax.

Nowe drogi transportu, Rosja cierpi na rozpętanej przez siebie wojnie

Narastające problemy gospodarcze, w tym te dotyczące zatrudnienia mieszkańców Moskwy, oraz rosnące straty rosyjskiej armii sprawiły, że eksperci alarmują, że pucz Władimira Putina już się zaczął.

Szczere słowa rosyjskiego ministra transportu wskazują, że na listę problemów prezydenta Rosji trafił kolejny punkt. Resort Sawieliew widzi szansę w skorzystaniu z międzynarodowego korytarza transportowego Północ-Południe.

Jednym z jego cech jest to, że łączy astrachańskie porty nad Wołgą z Machaczkałem na Morzu Kaspijskim oraz portem Olja na kanale wołżańsko-kaspijskim. Problemy już teraz jednak są naprawdę dotkliwe.

Rosjanie mają problemy nawet z dostarczaniem paczek. Wojna w Ukrainie zaowocowała bowiem tym, że z kraju wycofało się szereg firm - w tym te zaspokajające transport i logistykę.

Mowa o takich międzynarodowych firmach, jak Maersk (największy na świecie przewoźnik kontenerowy), czy przewoźnicy FEdEx, UPS, MSC, Yang Ming, Hapag-Lloyd. Logistyczne łańcuchy Rosji cierpią również z powodu zamknięcia przestrzeli lotniczej dla rosyjskich samolotów.

Tak wyglądało ukraińskie "studio" skąd Timur Mirosznyczenko relacjonował Eurowizję 2022

Niewiarygodne, gdzie Ukraińcy urządzili studio Eurowizji. Lokalizacja musiała zostać w pełni tajna

Niewiarygodne, jak wyglądało "studio" ukraińskiego dziennikarza Timura Mirosznyczenki, który relacjonował konkurs Eurowizji 2022. Komentator nadawał wprost ze schronu, a informacje o jego lokalizacji były pilnie strzeżone. Zdjęcia mówią same za siebie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: wp.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

IMAGO/Winfried Mausolf/Imago Stock and People/East News

Wiadomości

Skażenie Odry. Są wyniki badań martwych ryb ws. obecności rtęci

Czytaj więcej >
archiwum rodzinne/Iberion

Wiadomości

17-latka została zamordowana, ciało znaleziono w winoroślach. Trumna zniknęła z grobu

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Wielkopolska: Tragiczna śmierć 35-latka na dworcu w Mosinie

Czytaj więcej >
IMAGO/Winfried Mausolf/Imago Stock and People/East News

Wiadomości

Najpierw Odra, teraz kolejna rzeka. Znaleziono setki martwych ryb

Czytaj więcej >
KMP Suwałki

Wiadomości

Kombajn zmiażdżył auto, którym podróżowała matka z trojgiem dzieci. Z samochodu prawie nic nie zostało

Czytaj więcej >
Domena publiczna / lek. Filip Zatyka

Wiadomości

Zatrucie Odry. Na chwilę zanurzył rękę w skażonej rzece. Lekarz był przerażony

Czytaj więcej >