Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czołowe zderzenie na autostradzie A4. Nie żyją dwie osoby, trzy kolejne zostały ranne
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.05.2022 09:16

Czołowe zderzenie na autostradzie A4. Nie żyją dwie osoby, trzy kolejne zostały ranne

Czołowe zderzenie na autostradzie A4. Nie żyję dwie osoby, trzy kolejne zostały ranne
Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna w Świdnicy

Czołowe zderzenie na tzw. łączniku na autostradzie A4 pomiędzy Świdnicą i Żarowem. Dwie osoby nie żyją, kolejne trzech uczestników wypadku zostało rannych. Jedna ze śmiertelnych ofiar miała zaledwie 21 lat.

Dramatyczne doniesienia wprost z Dolnego Śląska. W Świdnicy doszło do tragicznego wypadku, zginęły aż dwie osoby.

Wypadek miał miejsce na autostradzie A4. Dwa auta na tzw. łączniku zderzyły się czołowo. Dwóm osobom nie można było już pomóc, zginęły na miejscu.

Autostrada A4: czołówce zderzenie dwóch aut, są ofiary śmiertelne

Wiadomości o niedzielnym śmiertelnym wypadku na autostradzie A4 przekazała m.in. Ochotnicza Straż Pożarna w Świdnicy. - O godzinie 3:54 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na łączniku pomiędzy Świdnicą i Żarowem - podali strażacy.

Ofiarami śmiertelnymi są 21-letnia kobieta i 67-letni mężczyzna. Oboje byli kierowcami aut, które zderzyły się czołowo. 21-latka siedziała za kierownicą renault, a zmarły mężczyzna kierował skodą.

Na miejscu wypadku działały służby

Dwojgu uczestnikom wypadku nie można było już pomóc. W autach siedziało jednak więcej osób. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przekazała, że po przyjeździe na miejsce potwierdzono, że nie wszyscy podróżni zginęli. Natychmiast przystąpiono do działań ratowniczych.

- Do szpitala została przewieziona pasażerka z renault i dwie pasażerki ze skody - podała policjantka. Nie są jeszcze znane przyczyny wypadku.

Lokalny portal podał nieoficjalne informacje wskazujące, że jedno z aut biorące udział w czołowym zderzeniu na autostradzie A4 miał zjechać na przeciwległy pas ruchu. Nie zostało jednak ustalone co było przyczyną manewru, który doprowadził do śmierci dwóch osób.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia pokazują siłę zderzenia

Udostępnione przez Ochotniczą Straż Pożarna ze Świdnicy zdjęcia są dowodem, że samochody zderzyły się w czasie jazdy. Wypadek miał miejsce na prostym fragmencie drogi.

Wypadek na A4: nie żyją dwie osoby
Wypadek na A4: nie żyją dwie osoby

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Świdnicy

Jedno z aut wylądowało w rowie. Jego dach został odczepiony od auta, ale wszystko wskazuje, że nie stało się to w wyniku śmiertelnego wypadku, a w czasie działań ratowniczych strażaków, którzy wydobywali z pojazdu poszkodowanych.

Fragmenty pojazdów leżały na drodze
Fragmenty pojazdów leżały na drodze

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Świdnicy

Na drodze leżały również fragmenty pojazdów, które zderzyły się czołowo. Poza Ochotniczą Strażą Pożarną w Świdnicy, która udokumentowała miejsce zdarzenia na tzw. łączniku na autostradzie A4, w akcji ratunkowej brały jeszcze udział Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza ze Świdnicy oraz OSP KSRG Żarów.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: radiozet, swidnica24.pl, swidnica.naszemiasto.pl