Goniec.pl
Szef ukraińskiego wywiadu obrony skomentował stan zdrowia Putina

NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News

Pucz "już się zaczął", zdrowie Putina nie pozwoli na jego odparcie. Szef wywiadu ujawnił

15 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Zamach stanu w Rosji to tylko kwestia czasu? - Tak. Oni idą w tym kierunku i już tego nie zatrzymają - ujawnił Kyryło Budanow, szef wywiadu wojskowego Ukrainy. Co więcej, padła deklaracja na temat potwierdzenia złego stanu zdrowia Władimira Putina. Wśród wymienionych schorzeń prezydenta Ukrainy pojawił się nie tylko rak.

- Ten proces już się rozpoczął - stwierdził jednoznacznie szef wywiadu wojskowego Ukrainy na temat możliwego w Rosji Puczu. To jednak nie wszystkie sensacyjne tezy, jakie padły w czasie wywiadu dla Sky News.

Putin

Rosyjskie myśliwce wzbiły się w niebo tuż przy polskiej granicy. Piloci Putina w stanie gotowości

CZYTAJ DALEJ

Kyryło Budanow ku zaskoczeniu wszystkich przedstawił kilka faktów na temat stanu zdrowia Władimira Putina oraz zdradził na kiedy szacowany jest przełom w wojnie w Ukrainie, a nawet samo jej zakończenie.

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego potwierdza choroby Putina

Wszystko wskazuje, iż Kyryło Budanow postanowił podzielić się zdobytymi informacjami na temat wojny w Ukrainie oraz tego, co obecnie dzieje się w Rosji. Okazuje się, że brak sukcesów i nasilające oraz przedłużające się sankcje sprawiają, iż Władimir Putin ma powody do zmartwień.

Odbija się to bezpośrednio na zdrowiu prezydenta Rosji. - Mogę potwierdzić, że Putin jest w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym. Jest chory, cierpi na kilka różnych schorzeń, jednym z nich jest rak - powiedział szef wywiadu wojskowego Ukrainy.

To jedynie wstęp do ujawnionych wiadomości. W kraju Władimira Putina wrze w związku z kolejnymi porażkami odnoszonymi przez rosyjską armię? Kyryło Budanow powiedział w rozmowie ze Sky News, że "proces już się rozpoczął".

Władimir Putin przez wojnę straci fotel prezydenta?

Już wcześniej pojawiały się doniesienia, iż w najbliższym otoczeniu prezydenta Rosji brakuje osoby, która bez obawy opowiedziałaby Władimirowi Putinowi o faktycznym stanie rzeczy i strat. Nastroje w całej Rosji - zgodnie z ustaleniami ukraińskiego wywiadu wojskowego - mają być coraz gorsze.

Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości zapewnił, że "cela dla Putina" jest gotowa

"Mamy przygotowaną celę dla Putina". Wiceminister sprawiedliwości zaskoczył wyznaniem

CZYTAJ DALEJ

"Ta mocno nagłośniona rosyjska potęga" jest mitem. Na pytanie, czy w Rosji szykuje się pucz mogący zagrozić władzy Władimira Putina, Kyryło Budanow odpowiedział jednoznacznie. - Tak. Oni idą w tym kierunku i już tego nie zatrzymają - powiedział. Ukraiński wywiad przewiduje również moment, w którym losy wojny w Ukrainie drastycznie się zmienią.

Przełom na wojnie to kwestia kilku miesięcy

Podczas wywiadu szef wywiadu wojskowego postanowił odnieść się do końca wojny Ukrainy i Rosji. Armia Władimira Putina ponosi ogromne straty, a taktyka wojska mimo porażek się nie zmienia.

Już teraz Ukraina oceniła, kiedy nastąpi zupełny zwrot. - Punkt przełomowy nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Większość aktywnych działań bojowych zakończy się do końca tego roku. W rezultacie odzyskamy władzę na wszystkich utraconych przez nas terytoriach, w tym w Donbasie i na Krymie - oświadczył Kyryło Budanow.

Pewność szefa wywiadu wojskowego Ukrainy mogła zaskoczyć, ale ten postanowił uciąć ten wątek. - To moja praca. Muszę wiedzieć. Kto jeśli nie ja? - skwitował.

Władimir Putin przed laty mówił o sobie

Tajemnice Putina wyszły na jaw. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, niewiele osób wiedziało

- Można mnie uznać za udany produkt patriotycznego wychowania człowieka radzieckiego - mówił przed laty Władimira Putin. Archiwalne wypowiedzi prezydenta Rosji na swój własny temat rzucają światło nie tylko na pełną sukcesów zaskakującą karierę byłego agenta FSB, ale również na jego postawę jako polityka i agresora.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: o2.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nadchodzą duże zmiany w spadkach. Wielu Polaków nie będzie dziedziczyć

Czytaj więcej >
W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać precyzję uderzeń ukraińskich dział (Twitter/Ukrainian Front).

Wiadomości

Wojna w Ukrainie. Trzy rosyjskie czołgi zmiecione w jednej chwili

Czytaj więcej >
Policjanci pomogli seniorce na wózku inwalidzkim, nagranie trafiło do sieci

Wiadomości

Policjanci z Łodzi pomogli seniorce na wózku inwalidzkim. Ciekawa reakcja internautów

Czytaj więcej >
Wtorkowe posiedzenie sejmu wzbudziło niemało emocji (Pawel Wodzynski/East News).

Wiadomości

Afera w Sejmie. Zrobiła zdjęcie Czarnkowi. "Widzicie to?"

Czytaj więcej >
Ksiądz w obrzydliwych słowach zareagował na decyzję sądu. Rzucał groźbami i mówił o sznurze

Wiadomości

Ksiądz został skazany za skandaliczne słowa. Jego reakcja jest jeszcze gorsza

Czytaj więcej >
Największy bank w Polsce ostrzega klientów

Wiadomości

Klienci PKO BP powinni uważać. Tak działają oszuści

Czytaj więcej >