Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pucz "już się zaczął", zdrowie Putina nie pozwoli na jego odparcie. Szef wywiadu ujawnił
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 15.05.2022 10:01

Pucz "już się zaczął", zdrowie Putina nie pozwoli na jego odparcie. Szef wywiadu ujawnił

Szef ukraińskiego wywiadu obrony skomentował stan zdrowia Putina
NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News

Zamach stanu w Rosji to tylko kwestia czasu? - Tak. Oni idą w tym kierunku i już tego nie zatrzymają - ujawnił Kyryło Budanow, szef wywiadu wojskowego Ukrainy. Co więcej, padła deklaracja na temat potwierdzenia złego stanu zdrowia Władimira Putina. Wśród wymienionych schorzeń prezydenta Ukrainy pojawił się nie tylko rak.

- Ten proces już się rozpoczął - stwierdził jednoznacznie szef wywiadu wojskowego Ukrainy na temat możliwego w Rosji Puczu. To jednak nie wszystkie sensacyjne tezy, jakie padły w czasie wywiadu dla Sky News.

Kyryło Budanow ku zaskoczeniu wszystkich przedstawił kilka faktów na temat stanu zdrowia Władimira Putina oraz zdradził na kiedy szacowany jest przełom w wojnie w Ukrainie, a nawet samo jej zakończenie.

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego potwierdza choroby Putina

Wszystko wskazuje, iż Kyryło Budanow postanowił podzielić się zdobytymi informacjami na temat wojny w Ukrainie oraz tego, co obecnie dzieje się w Rosji. Okazuje się, że brak sukcesów i nasilające oraz przedłużające się sankcje sprawiają, iż Władimir Putin ma powody do zmartwień.

Odbija się to bezpośrednio na zdrowiu prezydenta Rosji. - Mogę potwierdzić, że Putin jest w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym. Jest chory, cierpi na kilka różnych schorzeń, jednym z nich jest rak - powiedział szef wywiadu wojskowego Ukrainy.

To jedynie wstęp do ujawnionych wiadomości. W kraju Władimira Putina wrze w związku z kolejnymi porażkami odnoszonymi przez rosyjską armię? Kyryło Budanow powiedział w rozmowie ze Sky News, że "proces już się rozpoczął".

Władimir Putin przez wojnę straci fotel prezydenta?

Już wcześniej pojawiały się doniesienia, iż w najbliższym otoczeniu prezydenta Rosji brakuje osoby, która bez obawy opowiedziałaby Władimirowi Putinowi o faktycznym stanie rzeczy i strat. Nastroje w całej Rosji - zgodnie z ustaleniami ukraińskiego wywiadu wojskowego - mają być coraz gorsze.

"Ta mocno nagłośniona rosyjska potęga" jest mitem. Na pytanie, czy w Rosji szykuje się pucz mogący zagrozić władzy Władimira Putina, Kyryło Budanow odpowiedział jednoznacznie. - Tak. Oni idą w tym kierunku i już tego nie zatrzymają - powiedział. Ukraiński wywiad przewiduje również moment, w którym losy wojny w Ukrainie drastycznie się zmienią.

Przełom na wojnie to kwestia kilku miesięcy

Podczas wywiadu szef wywiadu wojskowego postanowił odnieść się do końca wojny Ukrainy i Rosji. Armia Władimira Putina ponosi ogromne straty, a taktyka wojska mimo porażek się nie zmienia.

Już teraz Ukraina oceniła, kiedy nastąpi zupełny zwrot. - Punkt przełomowy nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Większość aktywnych działań bojowych zakończy się do końca tego roku. W rezultacie odzyskamy władzę na wszystkich utraconych przez nas terytoriach, w tym w Donbasie i na Krymie - oświadczył Kyryło Budanow.

Pewność szefa wywiadu wojskowego Ukrainy mogła zaskoczyć, ale ten postanowił uciąć ten wątek. - To moja praca. Muszę wiedzieć. Kto jeśli nie ja? - skwitował.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: o2.pl