Goniec.pl
Dmitrij Miedwiediew zabrał głos, chce uznania nowych granic Ukrainy

AFP PHOTO/ RIA-NOVOSTI/ KREMLIN POOL/ VLADIMIR RODIONOV

"Tajna wojna z Rosją". Miedwiediew szokuje wyznaniem o uznaniu "nowych granic Ukrainy"

15 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Najnowsze słowa byłego prezydenta Rosji wskazują, że Ukraina ma "nowe granice". Dmitrij Miedwiediew odniósł się do grupy G7 i stwierdził, że jego kraju nie obchodzi, czy kraje zachodnie uznają nowe obręby Ukrainy. G7 stoi bowiem na stanowisku, że Rosja stosuje perswazję siłową.

- Kijów będzie otrzymywać broń tak długo, jak będzie to potrzebne. Oznacza to, że G7 będzie nadal prowadzić tajną wojnę z Rosją - stwierdził Dmitrij Miedwiediew. Były prezydent Rosji zwrócił się bezpośrednio do krajów zrzeszonych w G7.

Putin

Rosyjskie myśliwce wzbiły się w niebo tuż przy polskiej granicy. Piloci Putina w stanie gotowości

CZYTAJ DALEJ

Rosja nie dba o uznanie "nowych granic Ukrainy"

Dmitrij Miedwiediew w ostatnim czasie jest wyjątkowo aktywny w mediach społecznościowych. W piątek 13 były prezydent Rosji postanowił opublikować wpis, gdzie stwierdził, że sankcje wywołają "nowe epidemie".

Teraz jeden z najbliższych współpracowników Władimira Putina odniósł się do sobotniego oświadczenia grupy państw zrzeszonych w G7 (Francja, Japonia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy i Kanada).

- Rosji nie obchodzi, czy G7 uzna nowe granice Ukrainy, ważna jest prawdziwa wola żyjących tam ludzi - oświadczył Dmitrij Miedwiediew.

14 maja natomiast państwa G7 opublikowały oświadczenie, gdzie stwierdziły, że nie ma możliwości na uznanie nowych granic Ukrainy. Dodatkowo Rosja została oskarżona o to, że próbuje wymóc tę decyzję siłą.

Polska trafi na listę krajów do "denazyfikacji"? Mocne słowa człowieka Putina

"Polska w kolejce do denazyfikacji". Skandaliczne słowa członka Dumy, jest reakcja polskich władz

CZYTAJ DALEJ

"The Kyiv Independent" wskazuje, że Dmitrij Miedwiediew stwierdził, iż dla Rosji nie ma żadnego znaczenia oficjalne uznanie nowych granic. - G7 będzie nadal prowadzić tajną wojnę z Rosją, zamiast zajmować się problemami z paliwem i żywnością dla ich niezadowolonych mieszkańców - dodał były prezydent Rosji.

Miedwiediew utrzymuje, że Rosja dba o ludzi w okupowanych terenach

Zabranie głosu przez byłego prezydenta Rosji było kolejnym powieleniem rosyjskiej propagandy. - Myśleliśmy, że kraje G7 zaoferują Rosji pomoc materialną w denazyfikacji i demilitaryzacji Ukrainy. Zło - dodał.

- Ważna jest prawdziwa wola mieszkających tam ludzi. Nie zapominajcie o precedensie w Kosowie, zachodni przyjaciele - stwierdził Dmitrij Miedwiediew w odniesieniu do oświadczenia krajów G7.

Ostatni przełom w kontaktach Rosji i USA nie będzie pozytywnie rzutował na sytuację kraju Władimira Putina w kwestii restrykcji. - W stosunku do Moskwy zostaną podjęte dalsze restrykcje - skwitował były prezydent Rosji.

fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ZOBACZ JAK AMBASADOR ROSJI DOSTAŁ FARBĄ PROSTO W TWARZ

Ambasador Rosji oblany czerwoną farbą w Warszawie (09.05.2022)

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: PAP, "The Kyiv Independent"

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Grzegorz Braun

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Gosiewska pokazała Braunowi, gdzie jego miejsce

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Agata Duda zwróciła się do kobiet chorych na raka. Z ust pierwszej damy padły znamienne słowa

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna

Wiadomości

Lubuskie: Tragiczny wypadek pod Skwierzyną. Nie żyją dwie młode osoby

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Wystartowała ogólnopolska akcja policji. Ma potrwać do końca roku

Czytaj więcej >
Pixabay/12019

Wiadomości

Pogoda na niedzielę. Burze, deszcz, gwałtowne wichury i śnieg w górach

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Koszalin: Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu padły strzały

Czytaj więcej >