Goniec.pl

Twitter.com/@JuliaDavisNews

Oburzające słowa w rosyjskiej telewizji. "Ekspert" tłumaczył, że Ukraina należy do Rosji

23 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Rosyjska propaganda nie daje za wygraną. W prokremlowskiej telewizji padło stwierdzenie dotyczące "kwestii ukraińskiej". Politolog Siergiej Michejew wyjaśnił widzom, co oznacza "rozwiązanie" obecnej sytuacji oraz wyznał, że... konieczne jest zajęcie całego kraju.

Widzowie w Rosji nieustannie bombardowani są propagandowymi wiadomościami, które nie są zgodne z faktami. Niedawno w prokremlowskiej telewizji gościł Siergiej Michejew. Politolog powielił nieprawdziwą narrację na temat wojny w Ukrainie.

Padły jednak słowa, które nie tylko są zgodne z wizją Kremla, ale nastawiają Rosjan do tego, by poniżać Ukraińców. Politolog stwierdził, że ukraińska ziemia formalnie należy do Rosji i konieczne jest dalsze prowadzenie działań. Zatoczone przez niego granice frontu nie są wąskie.

W rosyjskiej telewizji padły propagandowe i pełne nienawiści słowa wobec Ukrainy

Działania propagandowe Moskwy nie kończą się tylko na terenie Rosji. Kreml rozpościera swoje tezy i atakuje również poza granicami kraju, a na celownik propagandystów regularnie trafia Polska. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nieustannie ostrzega przed fałszywymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej .

Rosjanie nie mają takiej możliwości. Część z nich nie ma świadomości tego, co faktycznie się dzieje , gdyż od lat wsłuchuje się w zgodne z linią narracyjną Moskwy wiadomości o rzekomej potędze i sukcesach rosyjskiej armii oraz gospodarki.

Kolejne kłamliwe informacje pojawiły się w czasie jednego z ostatnich programów. W telewizji zgodnej z "oficjalną wersją zdarzeń" Władimira Putina gościł Siergiej Michejew. Politolog uraczył widzów i swojego rozmówcę jednoznacznym wyjaśnieniem.

- Ukraina to nasza ziemia - stwierdził wprost Siergiej Michejew. Mężczyzna był pewny swojej tezy, a w jego głosie nie pojawiło się powątpiewanie. To nie koniec oburzających słów, jakie usłyszeli Rosjanie.

Wojna w Ukrainie to dar dla przyszłych pokoleń?

Politolog nie poprzestał tylko na stwierdzeniu, że terytorium suwerennego kraju należy do Rosji. Siergiej Michejew wytłumaczył, dlaczego ważne jest dalsze prowadzenie działań i radzenie sobie ze skutkami ubocznymi.

- "Kwestię ukraińską" musimy rozwiązać już teraz, aby przyszłe pokolenia nie musiały się tym zajmować - dodał politolog w rosyjskiej telewizji.

Co więcej, Siergiej Michejew przekonywał, że ważne jest nie tylko "uwolnienie uciśnionych" ludzi ze wschodu, a... przejęcie całego terytorium Ukrainy. Zdaniem "specjalisty" jest to kluczowe z punktu widzenia dobrego życia przyszłych Rosjan.

To nie pierwszy raz, gdy Rosjanie karmieni są takimi tezami

Słowa Siergieja Michejewa oburzają wszystkich, którzy wiedzą o zbrodniach wojennych i kolejnych porażkach Władimira Putina , które ostatecznie mogą doprowadzić do upadku jego władzy .

Niemniej Rosjanie nie pierwszy raz w prokremlowskiej telewizji słyszą tego typu tezy. Margarita Simonian, szefowa Russia Today, niedawno podzieliła się stwierdzeniem, że gdyby Rosja toczyła wojnę, to gdyby tylko chciała, to mogłaby "rozprawić się z Ukrainą w kilka godzin".

Był to dowód na to, że Rosja nie prowadzi żadnej wojny w Ukrainie, a jedynie "specjalną operację wojskową". Niemniej w przypadku Margarity Simonian pojawiły się również słowa usprawiedliwienia klęski szumnego planu dotyczącego walk w Ukrainie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: wp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Tragiczny wypadek pod samym domem. Kierowca zginął przygnieciony przez własne auto
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Trump zostanie aresztowany. W tle zapłata aktorce filmów dla dorosłych za milczenie
Czytaj więcej >

Polska

Wypadek radiowozu z nastolatkami. Prokuratura podjęła decyzję
Czytaj więcej >

Polska

24-letni Marcin W. miał zabić dwie osoby. Sąsiedzi ujawnili szczegóły
Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje 27-latka. Nie było żadnych szans na ratunek, służby bezradne
Czytaj więcej >

Polityka

"Lex Kaczyński". Andrzej Duda podjął decyzję ws. kontrowersyjnej ustawy
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]