Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nowe doniesienia o stanie zdrowia Putina. Media: przeszedł tajną operację
Natalia Janus
Natalia Janus 17.05.2022 10:46

Nowe doniesienia o stanie zdrowia Putina. Media: przeszedł tajną operację

Putin
YURI KADOBNOV/AFP/East News

Odkąd zaczęła się wojna w Ukrainie w mediach pojawiło się wiele analiz stanu zdrowia Władimira Putina. Tym razem włoskie media twierdzą, że prezydent Rosji przeszedł operację na raka. Rokowania nt. stanu zdrowia rosyjskiego przywódcy mają być znane w ciągu pięciu dni - podaje "La Stampa".

Włoski dziennik "La Stampa" bazując na swoich źródłach w rosyjskich służbach specjalnych, donosi, że Władimir Putin miał przejść nocną operację nowotworu w jednym z moskiewskich szpitali.

Służby przygotowały już stosowne nagrania

Z informacji gazety wynika, że rosyjskiego prezydenta operowali lekarze starannie wybrani przez jego służby. "La Stampa" pisze, że w ciągu najbliższych pięciu dni mają być znane rokowania Putina po tym zabiegu.

Co ważne, rosyjski przywódca miał się też zabezpieczyć na czas pobytu w szpitalu oraz rekonwalescencji po operacji. W tym celu miano wcześniej przygotować nagrania Putina, aby nikt się nie dowiedział, że prezydent Rosji zniknął.

Z doniesień wynika, ze materiały przygotowano na dziesięciodniową nieobecność Putina. Podczas nieobecności prezydenta, najważniejsze decyzje ma podejmować Nikołaj Patruszew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

"Putin jest bardzo chory i ma raka krwi"

Kilka dni wcześniej brytyjski "New Lines Magazine" opublikował nagranie, na którym nieujawniony z nazwiska rosyjski oligarcha mówi o fatalnym stanie zdrowia Putina. Oligarcha związany z Kremlem miał wprost powiedzieć na nagraniu, że przywódca Rosji "jest poważnie chory na raka krwi".

Pogłoski o złym stanie zdrowia Putina zgadzają się również z tym, co amerykański ekspert od mowy ciała Mike Carter powiedział po paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa w Moskwie.

- Putin był wątły, siedział na krześle przykrytym kocem. Jego oddech jest bardzo płytki, co może być rodzajem bólu, który znosi. Wstrzymujemy oddech, gdy coś jest nie w porządku psychicznie - wyjaśnił Carter. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: wp.pl, goniec.pl