Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Andrzej Duda musiał "wkraść się" tylnymi drzwiami. Wszystko się nagrało
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.04.2024 14:21

Andrzej Duda musiał "wkraść się" tylnymi drzwiami. Wszystko się nagrało

Andrzej Duda, demonstracja
Fot. Twitter.com/@LukaszukAB

Nagranie Andrzeja Dudy z Kanady krąży po sieci. Thomas Lukaszuk nagrał prezydenta Polski, jak ten wchodzi do sali tylnym wejściem. Powodem była manifestacja, która “przywiała” głowę państwa. Na transparentach próżno było szukać haseł doceniających polityczne zaangażowanie Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda musiał wejść tylnymi drzwiami

Andrzej Duda przebywa z wizytą w Ameryce Północnej. Po odwiedzinach w Stanach Zjednoczonych i spotkaniu z Donaldem Trumpem prezydent pojawił się w Kanadzie. W harmonogramie spotkań nie zabrakło rozmowy z premierem Justinem Trudeau.

Niemniej to nagranie z kanadyjskiego Edmonton wzbudza wielkie zainteresowanie internautów. Thomas Lukaszuk, polityk polskiego pochodzenia podzielił się filmem, gdzie widać, jak Andrzej Duda zmuszony jest wchodzić do jednej sal tylnymi drzwiami.

Wypadek autokaru z dziećmi na autostradzie w Niemczech. Rannych 27 osób

Demonstranci w Kanadzie wyburzeli Andrzeja Dudę

Aby uniknąć zgromadzonych protestów, prezydent Duda wkradł się do Sali Polskiej tylnymi drzwiami do piwnicy - czytamy w opisie nagrania wrzuconego przez Thomasa Lukaszuka.

ZOBACZ: Tych słów politycy wstydzą się do dziś. Sprawdź się w quizie, niewiele osób zdobywa 5 punktów

Na opublikowanym w serwisie X nadaniu widać, jak limuzyny z Andrzejem Dudą podjeżdżają po oddalone od głównego wejścia drzwi. Dodatkowo prezydenta od demonstrantów oddziela wysoki płot. Kiedy część osób zauważyła, że prezydent chce ich ominąć, pobiegli na bok, tak by móc pokazać przygotowane transparenty. Hasła bezpośrednio uderzały w działania Andrzeja Dudy.

Hasła uderzały w Andrzeja Dudę i jego działania

Demonstranci z transparentami i polskimi flagami oraz szalikami głośno gwizdali i buczeli, gdy zobaczyli Andrzeja Dudę. Wykrzykiwali również jego imię i nazwisko, aby zwrócić uwagę prezydenta.

ZOBACZ: Marek Czyż ma w "19.30" nową dziennikarkę. Wielki powrót do TVP

Na transparentach pojawiły się hasła takie jak: "Czas na bezpartyjnego prezydenta", "Przestępców ukrywa, Duda się nazywa", "Gdy Duda wetuje, Putin raduje", "Prezydencie Duda, przytul polskie kobiety”. Nie zabrakło również flag społeczności LGBT.

Źródło: goniec.pl, twitter.pl/@LukaszukAB, o2.pl