Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Marek Czyż ma w "19.30" nową dziennikarkę. Wielki powrót do TVP
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.04.2024 12:20

Marek Czyż ma w "19.30" nową dziennikarkę. Wielki powrót do TVP

Marek Czyż, 19.30
Fot. TVP, "19.30", wydanie z dn. 15.04.2024 r.

Wielki powrót do TVP. Widzowie 19.30 mogą oglądać materiały dziennikarki, która zniknęła z Telewizji Polskiej w 2017 r. Klaudia Kocimska to kolejne głośne nazwisko, które po latach ponownie zasiliło redakcję TVP.

W "19.30" zapowiadają już materiały Klaudii Kocimskiej, wielki powrót do TVP

Zmian w TVP ciąg dalszy. Portal wirutalnemedia.pl poinformował o powrocie głośnego nazwiska do Telewizji Polskiej. Marek Czyż i Joanna Dunikowska-Paź mieli już okazję zapowiedzieć materiały Klaudii Kocimskiej.

Wielki powrót Klaudii Kocimskiej do Telewizji Polskiej to ciąg dalszy transferów osób, które w przeszłości związane były z publicznym nadawcą. Dziennikarka pracowała w TVP w latach 1997-2017.

Ostrzeżenia przed przymrozkami i śniegiem. IMGW wydało pilne alerty

W 2017 r. TVP nie przedłużyło z nią umowy

Widzowie “19.30” mogą kojarzyć Klaudię Kocimską z racji jej przeszłości reporterskiej związanej z TVP. Dziennikarka zaczynała swoją karierę jako dziennikarka “Panoramy”. Jej dalsza kariera nadal związana była z Telewizją Polską i tworzyła takie programy jak “Wszystkie Strony Świata”, czy “Studio Świat”. 

ZOBACZ: Wpadka w "19.30". Monika Sawka nie zdążyła się nawet odezwać

W 2017 r. Klaudia Kocimska zniknęła z TVP. Powodem był fakt nieprzedłużenia z nią umowy. Dziennikarka związała się wówczas z serwisem Holistic News, a w 2018 r. zatrudniła się w Telewizji Polska. Była menadżerką ds. produkcji w Polsat News i “Wydarzeń”.

TVP ciągle zatrudnia nowych dziennikarzy

W ostatnim czasie nie tylko Klaudia Kocimska wróciła do TVP. Obok specjalistki od spraw i polityki zagranicznej pojawiły się jeszcze takie nazwisko Piotra Jaźwińskiego. 

Dziennikarz programu informacyjnego “19.30”, który ostatnio pracował w TVN24, wcześniej przez 25 lat związany był z “Wiadomościami”. W gronie nowych pracowników TVP znalazł się również Arkadiusz Pogłuda, który wcześniej pracował w muzo.fm.

ZOBACZ: Wielki quiz o PRL. Wstydem jest nie zdobyć chociaż 6 punktów

Przypomnijmy, że to nie koniec zmian kadrowych w TVP. Niedawno Monika Sawka ogłosiła podczas wydania “19.30”, iż już 4 maja widzowie poznają nazwiska nowych dziennikarzy. Wyłonieni zostaną oni w specjalnym procesie rekrutacyjnym. Pierwszy etap (nadsyłanie zgłoszeń oraz wizytówek wideo) został już zakończony. Obecnie kandydaci oceniani są przez obecnych pracowników Telewizji Polskiej.

Źródło: wirtualnemedia.pl