Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Kanada

Kanada

ksiądz
23.04.2024 21:54 Polski ksiądz z Kanady stanie przed sądem. Poszło o kazanie

Polski ksiądz z Kanady stanie przed sądem z powodu wygłoszonego kazania. Ks. Marcin Mironiuk z Edmonton podczas mszy świętej nazwał “kłamstwami” doniesienia o nieoznaczonych grobach dzieci rdzennych Amerykanów przy szkołach, gdzie były przymusowo osadzane. Poruszył również temat Jedwabnem.

Andrzej Duda, demonstracja
22.04.2024 14:21 Andrzej Duda musiał "wkraść się" tylnymi drzwiami. Wszystko się nagrało

Nagranie Andrzeja Dudy z Kanady krąży po sieci. Thomas Lukaszuk nagrał prezydenta Polski, jak ten wchodzi do sali tylnym wejściem. Powodem była manifestacja, która “przywiała” głowę państwa. Na transparentach próżno było szukać haseł doceniających polityczne zaangażowanie Andrzeja Dudy.

policja
04.09.2023 21:58 Strzelanina na weselu. 2 osoby nie żyją, 6 jest rannych. "Rozległy się krzyki"

Z całą pewnością nie tak swoje wesele wyobrażała sobie ta para młoda. W pewnym momencie podczas ich imprezy doszło do strzelaniny. Padło niemal 20 strzałów. Zginęło dwóch mężczyzn, a sześciu zostało rannych. Goście ukryli się przed napastnikiem w kuchni. Podejrzany zbiegł i jest poszukiwany przez policję.

Tadeusz Rydzyk
02.08.2023 18:06 Konsul RP w Kanadzie odwołany, w tle o. Rydzyk i Radio Maryja. "Praktyki jak za PRL-u"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odwołało ze stanowiska Andrzeja Mańkowskiego, Konsula Generalnego RP w Vancouver w Kanadzie. Miało pójść o to, że nie chciał przekazywać rządowi informacji na temat polonijnego działacza Thomasa Lukaszuka, który należał do krytyków o. Tadeusza Rydzyka.

samolot
30.07.2023 16:22 Katastrofa samolotu, maszyna rozbiła się w górach. Nie żyje 6 osób

Tragiczne sceny w Kanadzie. Mały samolot Piper PA32 z sześcioma osobami na pokładzie rozbił się w Kananaskis Country, górskim rejonie na zachód od Calgary, w prowincji Alberta. Cała załoga łącznie z pilotem nie żyje - poinformowała w sobotę Królewska Kanadyjska Konna Policja (RCMP).

świeczka, zamordowana w Kanadzie Polka
14.07.2023 20:01 Kanada. Nie żyje 44-letnia Karolina. Polka zginęła w ulicznej strzelaninie

Wszystko wydarzyło się bardzo szybko i niespodziewanie. Mieszkająca w Toronto 44-letnia Polka wyszła tylko na obiad, ale przez przypadek stała się ofiarą ulicznej strzelaniny. Mimo szybkiej reakcji świadków zdarzenia i udzielonej przez nich pomocy, pani Karoliny nie udało się uratować. W sieci już uruchomiono zbiórkę, mającą wesprzeć jej dwie córki, a za sprawą męża kobiety do mediów trafił wyjątkowo poruszający list.

toksyczny pył znad Kanady
02.07.2023 13:43 Toksyczna chmura dotarła nad Polskę. Eksperci alarmują, może dojść do "dekompensacji niewydolności serca"

Choć to niewiarygodne, również w Polsce możemy odczuć skutki trawiących kanadyjskie lasy pożarów. Wywołana przez nie chmura toksycznego dymu wędruje waśnie nad naszym krajem, powodując niepokój wielu osób. W związku z tymi obawami glos postanowił zabrać Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, którego przedstawicielka zdradziła, czy są powody do zmartwień. Odpowiedź jest jednoznaczna.

mapa
29.06.2023 20:09 Do Polski nadciąga toksyczna chmura. Czy niebawem mogą nas czekać sceny jak w Nowym Jorku?

W Kanadzie spłonęło już prawie 8 milionów hektarów lasów. Ich pożary wpływają na znaczne pogorszenie się jakości powietrza i to nie tylko w Ameryce Północnej. Według informacji Copernicus Atmosphere Monitoring Service, toksyczna chmura dymu w poniedziałek przebyła Atlantyk i dotarła do Europy. Niebawem znajdzie się na naszym niebie.

świeczki
04.06.2023 14:22 Kanada. Tragiczny finał wypadu na ryby. Nie żyje 5 osób, w tym 4 dzieci

Koszmar nad jedną z rzek w Kanadzie. W sobotę rano na plaży w prowincji Quebec znaleziono 4 nieprzytomnych dzieci, ich życia nie udało się uratować. Teraz lokalne służby przekazały kolejne smutne wieści. Z wody wyłowiono zwłoki 30-latka. 

policja
31.03.2023 12:28 37-latek zaatakowany przez nożownika umierał na oczach córki. Nikt nie ruszył z pomocą

Nikt nie powinien doświadczyć tego, co spotkało rodzinę Paula Schmidta z Kanady. W minioną niedzielę (26 marca) 37-latek wybrał się na zwyczajny spacer ze swoją narzeczoną oraz maleńką córeczką i już z niego nie wrócił. Został brutalnie zaatakowany nożem przez mężczyznę, któremu ośmielił się zwrócić uwagę. Co gorsze, żaden ze świadków dramatu nie ruszył mu na pomoc, skupiając się na filmowaniu jego ostatnich chwil, a te później mógł zobaczyć w sieci cały świat.

ambulance-2901017 1920
25.11.2022 19:37 Ratowniczka została wezwana do wypadku. Gdy dowiedziała się, kim jest ofiara, zaczęła głośno płakać

Ratowniczka Jayme Erickson wezwana została do wypadku i pomogła poszkodowanej nastolatce. Nie wiedziała, że 17-latka, której ratuje życie, to jej córka. Dowiedziała się o tym dopiero, gdy do jej drzwi zapukali policjanci, którzy przynieśli tragiczną wiadomość. - Jej obrażenia były tak straszne, że nawet jej nie poznałam - powiedziała kobieta. Ratowniczka medyczna z Kanady nie spodziewała się, że będzie uczestniczyła w ratowaniu życia najbliższej jej osoby. 17-letnia córka Jayme Erickson miała wypadek samochodowy niedaleko miasta Airdrie. Ratowniczka została wysłana na pomoc poszkodowanym i mimo długiej akcji nie zdawała sobie sprawy, że to czy walkę o życie własnej córki. - Krytycznie ranny pacjent, do którego trafiłam, był moim własnym ciałem i krwią. Moje jedyne dziecko. Moja mini ja - napisała Jayme Erickson w specjalnych słowach skierowanych do rodziny i przyjaciół.

młody chłopak
30.06.2022 17:39 W wieku 20 lat lat podda się eutanazji. Powód rozbija serce na miliony kawałków

20-letni Eric Coulan od zawsze zmagał się z bolesną chorobą, która spowodowała pęknięcie jelita. Kanadyjczyk mógłby wrócić do zdrowia, jednak najpierw musiałby przejść przeszczep aż sześciu narządów, co niesie za sobą 50 proc. ryzyko, że się nie uda. Chłopak nie chce dłużej cierpieć i zdecydował poddać się eutanazji.

Andrzej Duda spotkał się z Justinem Trudeau
10.03.2022 18:09 "Zbrodniarze muszą zostać ukarani". Duda rozmawiał z Trudeau o wojnie w Ukrainie

Spotkanie Andrzeja Dudy i Justina Trudeau się zakończyło. Prezydent Polski oraz premier Kanady postanowili zabrać głos i ujawnić część zakulisowych rozmów. - Mamy nadzieję, że za naszą granicą nadal będzie istniała niepodległa, wolna Ukraina - powiedział Andrzej Duda.- Rozmawialiśmy z premierem Trudeau, że znajdą się fundusze na to, by odbudować to, co niszczą rosyjskie bomby, a zbrodniarze wojenni muszą zostać ukarani - powiedział Andrzej Duda. Był to jednak jeden z wielu tematów rozmowy Duda-Trudeau.- Obecność naszych sojuszników ma dziś podwójny charakter. To z jednej strony wyraz jedności transatlantyckiej. [...] Z drugiej strony to także wyraz naszego wspólnego braterstwa z Ukrainą i broniącymi swojej suwerenności Ukraińcami - zadeklarował na samym początku spotkania po rozmowie z Justinem Trudeau Andrzej Duda.

Piotr Molecki/East News
14.02.2022 08:12 Sytuacja wokół Ukrainy. Andrzej Duda rozmawiał z premierem Kanady

W niedzielę wieczorem prezydent Andrzej Duda rozmawiał przez telefon z premierem Kanady Justinem Trudeau. Jednym z omawianych tematów były możliwości wsparcia Ukrainy w obliczu zagrożenia ze strony Rosji. Po spotkaniu Andrzej Duda napisał na Twitterze, że Polska i Kanada "pozostają oddane integralności terytorialnej Ukrainy".To już kolejne rozmowy na najwyższym szczycie, w których uczestniczył prezydent Polski. W ubiegłym tygodniu Andrzej Duda brał udział w telekonferencji z przywódcami kilku państw, którą zainicjował prezydent USA Joe Biden.

szczepienie
12.01.2022 07:38 Podatek dla niezaszczepionych? Quebec rozważa nowe obostrzenia pandemiczne

Kanadyjska prowincja Quebec w ciągu ostatniego miesiąca obserwowała nagły wzrost zakażeń koronawirusem. Dzienna liczba przypadków przekraczała 14 tysięcy. Quebec należy do najlepiej wyszczepionych regionów świata, a współczynnik w pełni zaszczepionych wynosi blisko 90%. Dzięki temu liczba ciężkich przypadków i zgonów jest tam minimalna. Mimo to premier prowincji, Francois Legault zdecydował się podjąć radykalne kroki w walce z pandemią.30 grudnia Quebec wprowadził spore obostrzenia. Zamknięto restauracje, bary, siłownie, kasyna i spa, a także przywrócono godzinę policyjną między godziną 22:00, a 05:00 rano.W wyniku wzrostu przypadków, władze kanadyjskich prowincji decydują się na wprowadzanie coraz ostrzejszych restrykcji. W Quebecu planowany jest specjalny podatek nakładany na niezaszczepionych, który zostanie w pełni przekazany na osłabioną służbę zdrowia.