Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wypadek autokaru z dziećmi na autostradzie w Niemczech. Rannych 27 osób
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.04.2024 13:00

Wypadek autokaru z dziećmi na autostradzie w Niemczech. Rannych 27 osób

policjant
Fot. Unsplash.com/augustinfoto

Wypadek autokaru z dziećmi na autostradzie w Niemczech. Metrowym autokarem podróżowały 73 osoby. 27 dzieci zostało rannych i potrzebowało pomocy. Wiek poszkodowanych to od 14 do 15 lat. Czworo dzieci jest w poważnym stanie.

Niemcy: wypadek autokaru z dziećmi, rannych 27 osób

W niedzielę (21.04) w Niemczech na autostradzie doszło do wypadku piętrowego autokaru przewożącego dzieci. Uczniowie z Marburga podróżowali na wycieczkę do Anglii. Do zdarzenia doszło na drodze numer 45 na wysokości miasta Wenden w regionie Sauerland.

Akcja ratunkowa nie była łatwa. Strażacy musieli dostać się do uwięzionych w autobusie dzieci. Na pokładzie autokaru podróżowały 73 osoby. Oprócz dzieci było to pięcioro nauczycieli oraz kierowca. Dorośli uczestnicy wycieczki nie zostali ranni.

Marek Czyż ma w "19.30" nową dziennikarkę. Wielki powrót do TVP

Dzieci uratowały zapięte pasy

Niemiecka policja poinformowała, że w wyniku wypadku piętrowego autokaru na autostradzie rannych zostało aż 27 dzieci. Czworo z nich jest w stanie ciężkim, ale medycy podkreślili, iż ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

ZOBACZ: Tadeusz Rydzyk liczy na 1,5 proc. podatku słuchaczy. Zaapelował o pilną pomoc

Wiek poszkodowanych dzieci to od 14 do 15 lat. Strażacy działający na miejscu wypadku musieli rozbić przednią szybę autokaru, by móc dostać się do uwięzionych wewnątrz osób. Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynika, że wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i pozwoliło to na uniknięcie ofiar śmiertelnych. Potwierdzają to lekarzy z Kliniki Dziecięcej DRK w Siegen, na których powołuje się niemiecki portal WDR.

Przyczyny wypadku pozostają na razie nieznane

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku autobusu przewożącego dzieci.  Na ten moment wiadomo, iż w momencie zdarzenia na autostradzie nie występowała gołoledź. Nie jest jednak wykluczone, że wpływ na zachowanie kierowcy miały inne warunki atmosferyczne.

ZOBACZ: Tych słów politycy wstydzą się do dziś. Sprawdź się w quizie, niewiele osób zdobywa 5 punktów

Po udzieleniu pomocy poszkodowanym uczniom, na miejsce wypadku przyjechał inny autobus. Zabrał on nauczycieli oraz dzieci. Wycieczka została odwołana i uczniowie wrócili do swoich domów.

Źródło: PAP, WDR