Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Przynieśli do szpitala wychudzone niemowlę, a potem uciekli. Skandaliczne doniesienia
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 25.05.2024 14:01

Przynieśli do szpitala wychudzone niemowlę, a potem uciekli. Skandaliczne doniesienia

policja pogotowie
Fot. Mazowiecka Policja [zdjęcie ilustracyjne]

Do szpitala przy ul. Kopernika w Warszawie zgłosili się rodzice z 10-tygodniowym dzieckiem. Po wstępnym badaniu okazało się, że maluch jest w zastraszającym stanie, bowiem waży zaledwie 1,5 kg. Gdy lekarz podjął próbę interwencji, rodzice niemowlęcia zabrali je i oddalili się w nieznanym kierunku. Zatrzymała ich dopiero policja, która teraz zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności dramatu.

Warszawa. Skrajnie wychudzone niemowlę trafiło do szpitala

O wstrząsającej sprawie z Warszawy poinformował jako pierwszy Miejski Reporter. Z jego relacji wynika, że skrajnie wychudzone dwumiesięczne dziecko w nocy z wtorku na środę (21/22 maja) trafiło do jednego ze stołecznych szpitali.

Maluszek miał wystające kości i początkowo zespół ratownictwa medycznego nie chciał podjąć się ponownego transportu do placówki medycznej. Okazało się, że niemowlę ważyło tylko 1,5 kg. Obecnie jest w szpitalu pediatrycznym przy ul. Niekłańskiej.

To była chwila, woda zalała Orlen i wdarła się do domów. Potężna nawałnica nad polskim miastem

Rodzice dziecka byli pijani. Usłyszeli zarzuty

Rodzice dziecka, po tym jak zostali zatrzymani przez policję, musieli wytrzeźwieć, bo oboje mieli po ok. 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Matka dziecka to obywatelka Białorusi, o ojcu nie wiadomo na razie nic. Usłyszeli oni zarzuty z art. 160 par. 2, który mówi o narażeniu dziecka na utratę zdrowia i życia.

ZOBACZ: Tragedia w Wielkopolsce. Nie żyje 6-latek potrącony na przejściu dla pieszych

Jeśli dojdzie do ich skazania, kobiecie i mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia. Ustalaniem okoliczności dramatu zajmują się mundurowi z komisariatu na warszawskim Bemowie oraz śledczy. Powiadomiono także sąd rodzinny.

Sprawa zagłodzonej 5-letniej Elizy. Matka i ojciec spędzą w więzieniu 25 lat

W lipcu 2023 r. Sąd Najwyższy wydał ostateczny wyrok w innej głośnej sprawie, dotyczącej śmierci pięcioletniej Elizy. Rodzice dziewczynki zostali skazani za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad córką i zagłodzenie jej. Spędzą w więzieniu 25 lat.

Jak argumentowali sędziowie, to kobieta i mężczyzna byli winni śmierci swojej córki, prowadząc do jej skrajnego niedożywienia i nie interweniując, a także pozostawiając 5-latkę na łaskę losu.

Zdawali sobie sprawę, że jak nic nie zrobią, to dziecko umrze. Dziecko umierało w warunkach bytowych urągających ludzkiej godności, a proces tego umierania trwał parę miesięcy - wskazano w uzasadnieniu wyroku.

Źródło: Onet, Miejski Reporter