Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w Wielkopolsce. Nie żyje 6-latek potrącony na przejściu dla pieszych
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 24.05.2024 18:19

Tragedia w Wielkopolsce. Nie żyje 6-latek potrącony na przejściu dla pieszych

karetka, straż pożarna
Fot. Marek BAZAK/East News (zdj. ilustracyjne)

Dramat w Romanowie (woj. wielkopolskie). 6-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych. Według wstępnych ustaleń służb dziecko wysiadło ze szkolnego busa i weszło na pasy. 72-letnia kierująca nie ustąpiła mu pierwszeństwa, chwilę później doszło do tragedii.

Śmiertelne potrącenie 6-latka

Do tragedii doszło w piątek, 24 maja w Romanowie (woj. wielkopolskie), w godzinach popołudniowych. Służby otrzymały wówczas informację o wypadku na przejściu dla pieszych. Jak przekazał aspirant Paweł Szafraniak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej, według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kobieta kierująca volkswagenem nie zatrzymała się przed pasami. Doszło do śmiertelnego potrącenia 6-latka.

Wystarczyło kilka minut i ulice znalazły się pod wodą. Nawałnica nad polskim miastem

Staruszka nie ustąpiła pierwszeństwa dziecku

Kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa 6-letniemu dziecku, które weszło na pasy. Skutki są tragiczne.

Dziecko przechodziło przez przejście dla pieszych. Doszło do potrącenia. Niestety w wyniku zdarzenia dziecko zmarło – przekazał policjant w rozmowie z TVN24.pl.

ZOBACZ: Ważne zmiany w numerach PESEL. Zacznie się już od 1 czerwca

Chłopiec wysiadł z busa, chwilę później został potrącony

Policjanci ustalili, że 72-latka była trzeźwa. Została jej pobrana krew w celu dalszych badań. Funkcjonariusze przekazali również, że 6-letni chłopiec chwile przed tragedią miał wysiąść ze szkolnego busa. Na miejscu ustalane są okoliczności zdarzenia, wciąż trwają czynności pod nadzorem prokuratora.

 

Źródło: tvn24.pl