Goniec.pl > Wiadomości > Zaskakujące doniesienia po orgii na parafii. "Bardzo przeżywa zaistniałą sytuację"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 02.10.2023 18:31

Zaskakujące doniesienia po orgii na parafii. "Bardzo przeżywa zaistniałą sytuację"

ksiądz
Facebook.com/ parafia NMP Dąbrowa Górnicza

Parafia w Dąbrowie Górniczej ma przeżywać wyjątkowo trudny czas po ujawnieniu skandalu z udziałem księdza i imprezy, podczas której zasłabł pracownik seksualny. Ksiądz Jan Gaik z Sosnowca zabrał głos i zwrócił się wprost do rodziców i dziadków księży. Zaapelował o modlitwę dla biskupa Grzegorza Kaszaka. Wskazał kluczowy powód.

Kolejny ksiądz komentuje wydarzenia z Dąbrowy Górniczej

Nie milkną echa seks skandalu w parafii w Dąbrowie Górniczej. Wiadomość o tym, iż ksiądz urządzić miał imprezę, gdzie zaprosił pracownika seksualnego, była oburzająca nie tylko dla wiernych. Niemniej doniesienia, iż duszpasterz miał nie chcieć wpuścić ratowników medycznych po tym, jak sexworker zasłabł, dolały jedynie oliwy do ognia.

Wcześniej milczenie na temat skandalu przerwał proboszcz Dąbrowy Górniczej. Ksiądz Andrzej Stasiak wskazywał, że ma świadomość zgorszenia. Biskup sosnowiecki zdecydował się na inny ton. - Nawet największym naszym wrogom tego nie życzymy - oświadczył biskup Grzegorz Kaszak, który dodał, że wszyscy księża czują się “zbici”. W sprawie pojawił się kolejny głos przedstawiciela Kościoła.

Rodzina zginęła na A1. Firma tuningowa wydała oświadczenie w sprawie BMW

Książki∂z zaapelował o modlitwę po orgii na plebanii w Dąbrowie Górniczej

Po orgii na plebanii w Dąbrowie Górniczej wiele osób wskazywało, że to dowód, iż polski Kościół tonie w grzechu. Potwierdzają to nie tylko malejące liczby wiernych odwiedzających świątynie, ale również nikła ilość powołań duszpasterskich. W minioną sobotę rodzice i dziadkowie księży pielgrzymowali do katedry w Sosnowcu. Został tam poruszony temat seks skandalu z udziałem ks. Tomasza Z.

ZOBACZ: Nowe wieści ws. orgii na plebanii. Wyciekło nagranie z interwencji

Proboszcz ksiądz Jan Gaik przyznał, że wydarzenia na dąbrowskiej plebanii zaowocowały skutkami dla całej diecezji. - Moi drodzy, gromadzimy się w bardzo trudnym czasie dla naszej diecezji, która cierpi w wielkim bólu i zawstydzeniu - powiedział duszpasterz. Rodzice i dziadkowie księży usłyszeli prośbę o modlitwę o konkretną osobę.

Rodzice i dziadkowie księży usłyszeli ważne słowa

Proboszcz sosnowieckiej parafii wskazał, że należy modlić się w intencji biskupa Grzegorza Kaszaka, który mocno przeżywa zdarzenia, jakie miały miejsce na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Ks. Gaik wyjaśnił również wiernym, iż cała sytuacja to nic innego jak egzamin z wiary.

- Wyjdźmy z tej smutnej sytuacji umocnieni i zjednoczeni wobec Pana. Łatwo jest być razem w chwilach radości i zadowolenia. Pokażmy wielkością naszej wiary, że teraz potrafimy być razem. Chrystus bardzo cierpiał, czuł ból i smutek, ale po Wielkim Piątku przyszła Niedziela Zmartwychwstania - oświadczył proboszcz z Sosnowca.

ZOBACZ: Orgia z księżmi to nie wszystko. Były ksiądz twierdzi, że działy się jeszcze gorsze rzeczy

Jednocześnie rodzice i dziadkowie księży zostali niejako pouczeni, iż mają oni prawo do korygowania zachowania swoich bliskich, którzy odebrali święcenia kapłańskie. - Czasami i słowo krytyki jest potrzebne, gdy należy powiedzieć synowi lub córce, że tak nie można postępować. Jestem za to ogromnie wdzięczny - wyjaśnił ks. Jan Gaik.