Goniec.pl > Wiadomości > Nowe informacje ws. śmierci 4-latka w przedszkolu. Prokuratura zabrała głos
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 02.10.2023 15:34

Nowe informacje ws. śmierci 4-latka w przedszkolu. Prokuratura zabrała głos

plac zabaw policjant
(zdj. ilustracyjne) Unsplash.com/Chaewon Lee; materiały policyjne

Nowe wiadomości ws. śmiertelnego wypadku z udziałem 4-letniego chłopca na terenie przedszkola w Zabierzowie. Prokuratura bada sprawę pod konkretnym kątem. Teren placu zabaw, nieopodal którego znajduje się studnia, gdzie zginęło dziecko, jest zabezpieczony.

Nowe informacje ws. śmierci 4-latka w przedszkolu

W czwartek 28 września na terenie przedszkola w Zabierzowie (woj. małopolskie) doszło do wypadku z udziałem małego dziecka. Chłopiec w wieku 4 lat wpadł do studni znajdującej się na terenie placówki.

- Dziecko […] znajdowało się pod taflą wody - przekazał st. kpt. Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Krakowie w rozmowie z portalem Interia.pl. Chłopca nie udało się uratować. Prokuratura przekazała nowe informacje.

Rodzina zginęła na A1. Firma tuningowa wydała oświadczenie w sprawie BMW

Co z zarzutami po śmiertelnym wypadku w przedszkolu?

Po śmierci 4-latka w przedszkolu padło wiele pytań na temat tego, gdzie znajdowali się nauczyciele opiekujący się dziećmi. Prokuratura potwierdza, że trwa śledztwo w tej sprawie, jednak na ten moment nikt nie odpowiada personalnie za śmiertelny wypadek dziecka.

- Do chwili obecnej nikomu nie przedstawiono zarzutów - przekazał prok. Mirosław Mazur w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Niemniej śledczy skierowali sprawę na konkretne tory.

Prokuratura: teren placu zabaw nie został właściwie zabezpieczony

Jest jeszcze zbyt wcześnie, by bez wpływu na dobro śledztwa ujawniać szczegóły na temat sprawy śmierci 4-latka w przedszkolu w Zabierzowie. Niemniej prokuratura zapewniła, iż już w dniu wypadku zabezpieczona została dokumentacja placówki oraz sekcja zwłok dziecka.

Na ten moment śledczy wysnuwają wniosek, iż teren placu, gdzie bawią się dzieci, nie został właściwie zabezpieczony.  Doprowadziło to do śmiertelnego wypadku. - Sprawa została zarejestrowana w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Prądnik Biały w Krakowie i będzie prowadzona pod kątem art. 155 k.k. - wyjaśnił prokuratur Mirosław Mazur. To artykuł wskazujący, iż doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci 4-latka.

Źródło: PAP, interia.pl