Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zamarznięte zwłoki w Łazienkach Królewskich. Strażacy musieli rozkuć lód
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 02.12.2023 23:02

Zamarznięte zwłoki w Łazienkach Królewskich. Strażacy musieli rozkuć lód

straż pożarna
OSP Pilica (zdj. ilustracyjne)

W Łazienkach Królewskich w Warszawie znaleziono zwłoki. Ciało znaleziono w stawie tuż przy Pałacu Na Wyspie, gdzie zazwyczaj roi się od turystów. Zwłoki mężczyzny były zamarznięte. Makabrycznego odkrycia dokonano przypadkiem?

Zamarznięte zwłoki w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Zamarznięte zwłoki mężczyzny zostały znalezione w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Ciało ujawnione zostało w jednym z akwenów wodnych. W okresie letnim jest to najbardziej oblegany fragment parku.

Ciało mężczyzny zostało znalezione w stawie przy Pałacu Na Wyspie. W okresie letnim regularnie pływają tam gondole będące atrakcją turystyczną. W sobotę 2 grudnia około godziny 14 w centrum Łazienek Królewskich zamiast turystów pojawiły się zastępy kolejnych służb.

Zaskakujące słowa na koniec "Faktów" TVN. Diana Rudnik ujawniła, co się jutro stanie

Policjanci patrolujący Łazienki Królewskie zauważyli odzież

Zwłoki mężczyzny w Łazienkach Królewskich został znaleziony przez policyjny patrol. Policjanci przechodzili obok stawu, gdy nagle zauważyli odzież unoszącą się na powierzchni zmrożonej wody. Natychmiast podjęli konkretne działania.

ZOBACZ: Tragiczne sceny pod sklepem. Nie żyje 45-latek, klienci trafili na ciało

- Policjanci w trakcie pieszego patrolu natrafili na odzież w pobliżu. Po przybyciu straży pożarnej i rozbiciu tafli lodu okazało się, że pod wodą znajdowały się zwłoki mężczyzny - przekazała Gabriela Putyra z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Czy policja wie, kim jest zmarły?

Strażacy musieli przekuć lód, by dostać się do ciała

Super Express podaje, iż policjanci obecni w pobliżu znalezienia zwłok mieli zajmować się poszukiwaniami zaginionej osoby. Nie potwierdzono jednak, czy znalezione zwłoki to poszukiwany mężczyzna. Policjanci nie byli w stanie sami poradzić sobie ze sprawą. Konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. Na miejscu pojawili się  strażacy.

ZOBACZ: Nasz dziennikarz zadał staruszkowi proste pytanie. Jego odpowiedź obiegła całą Polskę

Z racji, iż temperatura wynosiła -2 stopnie Celsjusza, staw w Łazienkach Królewskich był zupełnie zamarznięty. Strażacy wezwani przez policję skuli lód i dopiero wtedy dotarli do ciała mężczyzny. - Udało nam się ustalić tożsamość zmarłego, jednak na ten moment to wszystko, co mogę przekazać - dodała Gabriela Putyra. Okoliczności śmierci będą wyjaśniane.

Źródło: wyborcza.biz, se.pl